Spin-off Belangenbehartiging Uitgeversfamilie Vlissingen zit op het vinkentouw De Vlissingse Bedrijven Club viert volgend jaar het derde lustrum. Een jaar waarin er veel op stapel staat voor ondernemend Vlissingen. Ontwikkelingen die het ondernemersklimaat van de nodige nieuwe impulsen moeten voorzien Of het nu gaat om de aanscherping van het gemeentelijk aanbestedingsbeleid, de revitalisering van de bedrij venterreinen, de nieuwe marinierskazerne of de eventuele komst van een zeezeilhaven op het oude Scheldeterrein. Edisongebied. Hier is de Kenniswerf gesitueerd met onder andere de Hoge school Zeeland en Scalda. De ge meente Vlissingen is nauw betrokken bij de Kenniswerf. Van de Velde legt uit dat in dit gebied ook een belangrij ke rol is weggelegd voor DOK 41, een project binnen de Kenniswerf vanuit Stichting Incubator Zeeland om innovatieve (startende) onderne mers te faciliteren. ,,Er worden in DOK 41 werkplekken en diensten te gen zeer gunstige tarieven aangebo den. De Kenniswerf beoogt een unie ke samenwerking tussen onderne mers, overheid en onderwijs. Het zijn wellicht mooie woorden, maar in dit geval werkt het ook. Recent is DOK 41 Creatief gestart, waarmee de capa citeit van de organisatie flink is ver groot." Meulmeester en Van de Velde wijzen ook op de enorme spin-off die ge creëerd wordt door de komst van de Marinierskazerne in het Buitenhaven gebied. „Meer dan 1.000 gezinnen zullen zich in en nabij Vlissingen gaan vestigen vanwege de Marinierskazer ne. Het is een heel belangrijk project, goed voor de woningmarkt, horeca, middenstanders, sportverenigingen. Vlissingen is de meest noodlijdende gemeente in de regio, maar zit door de komst van de Marinierskazerne op het vinkentouw." Tekst: Henk van de Voorde Foto's: Ruben Oreel VLISSINGEN - De VBC is de belan genbehartiger van de ondernemers die gevestigd zijn op de Vlissingse be drijventerreinen Baskensburg, Vrij burg, Edisongebied, Buitenhavenge bied en Ritthem-Souburg; onderne mingen en beroepsbeoefenaren in de zakelijke dienstverlening gevestigd in de gemeente Vlissingen. De onderne merskoepel is spreekbuis richting de overheid op het gebied van onder an dere nieuwe ontwikkelingen, infra structuur, onderhoud terreinen en vei ligheid. Het bestuur volgt kritisch het handelen van de overheidsinstellin gen en biedt waar nodig tegenwicht. Twee keer per jaar wordt er een le denvergadering gehouden met infor matie-uitwisseling en netwerken als belangrijkste pijlers. De vergaderin gen worden meestal op locatie bij een van de leden van de VBC gehouden, zoals onlangs bij Bouwbedrijf Kam- bier in Koudekerke. De leden van de ondernemersclub kregen donderdag 30 mei een rondleiding in het nieuwe bedrijfspand van de gebroeders André en Peter Jasperse. Eerder in het jaar (begin april) werd een bezoek ge bracht aan Zeeland Refinery in Vlis singen Oost. Bij de voormalige Total Raffinaderij worden in een geavan ceerd proces uit ruwe aardolie de brandstoffen benzine, diesel, kerosi ne, LPG en stookolie gehaald. Ook in augustus 2012 werd koers gezet naar het Sloegebied waar de VBC te gast was bij de Kloosterboer Groep, Bestuursleden Henk Meulmeester en gespecialiseerd in temperatuur gecon ditioneerde opslag en distributie van voedselgerelateerde producten. In au gustus gaan de leden van de onderne merskoepel op bezoek bij Prins Glas aan de Paul K rugerstraat in Vlissin gen, een glasverwerkend bedrijf dat al ruim 85 jaar een begrip is in Zuid west Nederland. Informatiedeling, bedrijfsbezoeken en netwerken zijn belangrijke speer punten van de VBC, maar het allerbe langrijkste is belangenbehartiging van de leden. Daarbij moet het wel om ge zamenlijke belangen gaan zoals in het kader van het aanbestedingsbeleid van de gemeente. We zijn gelukkig een volwaardige gesprekspartner richting de overheid, zoals onlangs ook bleek tijdens een info-avond over het in koop- en aanbestedingsbeleid van de gemeente Vlissingen. Dit wordt bijge steld ten gunste van het lokale bedrijfs leven. Er zijn in totaal 120 bedrijven en vrije beroepsbeoefenaren aangeslo ten bij de VBC. Dat aantal hopen we via een ledenwervingsactie nog wat op te vijzelen", aldus voorzitter Henk Meulmeester, die na een lange bancai re carrière vorig jaar Meester in Finan ciële Molens opstartte. Met zijn eigen bedrijf probeert hij bancaire paden te effenen voor onder nemers. Meulmeester volgde ruim een halfjaar geleden Martin van der Louw op als preses van de Vlissingse Bedrijven Club. In zijn maiden speech op de nieuwjaarsreceptie bij Ford Garage Joosse, roemde hij de sa- Frans van de Velde van de Vlissingse VBC-voorzitter Henk Meulmeester. ondernemers elkaar leert kennen en opdrachten gunt. Het netwerk is door de bundeling van krachten veel groter geworden. Zo presenteren on dernemers uit Middelburg, Vlissingen en Veere zich al enkele jaren geza menlijk op de Contacta", zegt Henk Meulmeester (59) die bestuurslid van het eerste uur is bij de VBC. Ook Frans van de Velde (60) is van meet af aan betrokken bij de Vlissing se Bedrijven Club. De voormalige di recteur en mede-aandeelhouder van de PZC is telg uit een uitgeversfami lie. Zijn overgrootvader kocht in 1882 een drukkerij, inclusief de Vlis singse Courant. „De PZC is ontstaan uit de Vlissingse en de Middelburgsche Courant. In de Tweede Wereldoorlog hadden de Duitsers het pand van de Middelburg sche Courant verwoest, waarop beslo ten werd tot een fusie. De PZC was voor de ene helft eigenaar van een Middelburgse en voor de andere helft van een Vlissingse familie. In 1981 is Sijthoff Pers mede-eigenaar gewor den van de PZC, dat op haar beurt eind '96 de aandelen heeft verkocht aan Wegener." Hij is anno 2013 met zijn bedrijf Van de Velde Publivisie nog altijd actiefin het uitgeversme tier. Binnen het bestuur van de VBC behartigt Frans van de Velde de belan- "gen van de ondernemers in het menwerking tussen de Vlissingse en de Middelburgse Bedrijven Club (MBC). „Mijn ouders komen uit Vlissingen, maar ik heb tot mijn 18e in Middel burg gewoond waarna ik bij de toen malige Amro bank in Amsterdam ging werken. De samenwerking van de MBC en de VBC werpt zijn vruch ten af doordat een uitgebreide groep Bed rijven Club- QM#6)i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 138