Special: flmlernemer Bedrijvig Vlissingen Mariniers Persoonlijk WIE: Rob van Dooren (60) FUNCTIE: Wethouder van ruimtelijke ordening BEGONNEN: In 2008 EERDER: Wethouder in Weert PARTIJ: Lokale Partij Vlissingen Toekomstvisie waar veel kan gebied naar het centrum." En dan de marinierskazerne. Van zeer groot belang voor Vlissingen. "Dat is een echt Zeeuws project", zegt van Dooren. "Gestuurd door de provincie, heeft veel diplomatie ver eist. Hebben we met zijn allen prima voor elkaar gekregen. De economi sche impact voor de komst van de marinierskazerne is groot voor Vlis singen, voor heel Zeeland. We zijn nu aan het inventariseren wat wij als gemeente allemaal moeten doen. Wat zijn hun behoeften, wat zijn hun woonwensen. Belangrijk is het voor een gemeente datje zorgt voor een goede leefomgeving, een goede woonbeleving. Onderwijs moet goed en voldoende aanwezig zijn, je moet denken aan kinderopvang, het cultureel aanbod moet goed zijn. Kortom, wij moeten als gemeente veel te bieden hebben aan die nieu we inwoners." Verder in dit nummer wordt uitgebreid aandacht besteed aan de marinierskazerne en de gevol gen voor Vlissingen. Vlissingen Oost is de economische motor van Vlissingen met veel werk gelegenheid. Er was een tijd dat de bomen tot de hemel groeiden.dn die tijd werden er in Vlissingen volop plannen gemaakt om de stad te verbeteren. Kennis- werf, Scheldekwartier, Cruisehaven, binnenstad, opknappen van de achter standswijken. Goede plannen stuk voor stuk, die van Vlissingen een mooi plaatje aan de kust maken. Stad aan het water. Maar de crisis sloeg toe. Investeerders haakten af, er was even geen geld om te zaak door te zetten. Her en der leidde dat tot aan passing van de plannen. Zo stagneert nog even de aanpak van het Schelde kwartier. Toch ziet Van Dooren wel oplossingen. "Er moet gewoon wat gebeuren. Je kunt niet zomaar zeg gen, plannen te duur, dan doen we maar helemaal niks meer. In principe zeg ik, hou je aan de afspraken die ge maakt zijn en anticipeer op de om standigheden." Belangrijk voor een stad als Vlissin gen is de leefbaarheid. En daarmee te maken heeft het aantal evenementen dat daar wordt gehouden. Vlissingen is bij uitstek de evenementenstad van Zeeland. "Daar zijn we erg trots op. Het is zoals ik al zei: in Vlissingen kan veel. Dé mensen zijn bereid om hun handen uit de mouwen te ste ken, ook om evenementen te organi seren. Grote evenementen. Bevrij dingsfestival, Onderstroom, Sail, Film by the Sea. Maar ook kleinere, er is hier altijd wel iets te doen. Het is ongelooflijk wat we hier allemaal in huis hebben." Vlissingen: stad aan zee. Een perfecte ligging met een grote boulevard, daar achter een compacte stad. Om van Vlissingen die leefbare en aantrekke lijke stad te maken, heeft het stadsbe stuur een toekomstvisie langs drie hoofdlijnen gelegd. Versterk de toeristische aantrek kingskracht van de stad. "Onderzoek het aanbod, leg dat naast de vraag en kijk wat er nog verbeterd kan wor den. Kijk in hoeverre je de private sector tot investeren krijgt en bekijk hoe je als gemeente daarin zoveel mo gelijk kan ondersteunen." ***Zoek verbindingen tussen toeris me en zorg en andere sectoren. Er zijn zoveel mogelijkheden. Verbind de boulevard met de binnenstad. "De boulevard en de bin nenstad moeten één geheel worden, moet een gebied worden. De Ruyter Boulevard als woongebied, de Boule vard Bankert de plek om te flaneren en de Boulevard Evertsen als stads- strand." van overtuigd. Binnen een paar jaar. Er wordt gerekend op tussen de 20 en 40 aanlopen van grote cruisesche pen in Vlissingen. Daar moet de stad op anticiperen. Daarom zijn er ook volop ontwikkelingen gaande rond de stationsomgeving. Rond de kop van het station. We praten nu met de NS hoe we dat samen kunnen oppak ken. Er moet een natuurlijke, snelle logistieke verbinding komen van dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 137