5 Marktpositie Integratie OP ZAKEN adviseert en administreert Energie windmolenparken Projecten Snel handelen ZATERDAG 15 JUNI 2013 markt onderkennen steeds meer dat Vlissingen een prachtige locatie is voor offshore gerelateerde activitei ten. Bedrijven in Vlissingen-Oost rus ten schepen bijvoorbeeld uit met gril lages voor onder andere het transport van de monopiles en de transition pie ces. Met het sneller laden en lossen van de enorme funderingspalen, kun nen er honderdduizenden dollars per dag bespaard worden. Er is slechts een korte installatieperiode: die mono piles kunnen vanwege de weersom standigheden slechts gedurende een beperkte tijd worden geplaatst op zee." Ondernemer Jos Westerbeke van Pa- neelbouw Middelburg. „Met alle dis ciplines onder één dak versterken we onze marktpositie. Via systeemintegra tie van verschillende disciplines en korte communicatielijnen is het blik veld van de groep behoorlijk ruim. De oplossingsgerichtheid, met een sterke koppeling tussen de diverse vak gebieden in de techniek, is daardoor veel breder." Zijn bedrijf bouwt be sturingspanelen en verricht ook aan sluitingen op locatie. „We zien het als een uitdaging om complexe vraag stukken op te lossen. Naast inbedrijf- stelling en inregelen van systemen schrijven we ook de software voor de besturing. We zijn geen utiliteitsinstal lateur, maar in veel gevallen juist toe leverancier voor deze markt. Ais to taalinstallateur zijn we wel actiefin de industrie en bedrijven op en rondom de havengebieden." Door de intensieve samenwerking van beide bedrijven kan aan opdracht gevers in o.a. de offshore een totaal pakket geboden worden. Draftee is een ontwerper en bouwer van syste men en installaties voor de bagger en offshore, machinebouw, scheeps bouw en andere industriële toepassin gen. Draftee biedt werk aan engineers, monteurs en in/uit bedrijfs- stellers van aandrijftechnische installa ties. Paneelbouw Middelburg is een elektrotechnisch bedrijf dat actiefis in het engineeren, bouwen van bestu- ringskasten en het plaatsen ervan in de zelfde branches. Paneelbouw Middelburg biedt werk aan paneel bouwers en elektromonteurs en in/uit bedrijfsstellers van industriële elektrische installaties. www.ordeopzakenvof.nl 0113-23 79 00 i i no" An^lNIMRATlT TN aDVlTg^ g Windenergie als groeimarkt Draftee en Paneelbouw Middelburg houden zich voornamelijk bezig met hydrauliek, elektrotechniek en industriële automatisering op het gebied van aandrijvingen, systemen en installaties. De windenergie is een potentiële groeimarkt. Beide bedrijven zijn inmiddels al betrokken bij de aanleg van diverse windmolenparken. Tekst: Henk van de Voorde Foto's: Tonny Presser MIDDELBURG - „Wij zijn systeem bouwer en equipment leverancier voor de windenergiemarkt. Vooral bij de aanleg van diverse parken draagt de combinatie Draftee en Pa neelbouw Middelburg zijn steenije bij. Diverse systemen zijn reeds gele verd of staan op de agenda voor de ko mende tijd. We zijn onder andere be trokken bij de windmolenparken Teesside, West of Duddon Sands en Dantysk", legt ondernemer Martijn Boone uit. Zijn bedrijf Draftee en het zusterbedrijf Paneelbouw Middelburg (PM) zijn complementair aan elkaar en geïntegreerd onder één dak aan de Hertzweg 5 op Industrieterrein Ar- nestein 1 in Middelburg. Het markt gebied breidt zich wereldwijd steeds verder uit. Draftee ontwerpt, bouwt en schrijft software in besturingen aan. PM bouwt de besturingspanelen voor machines en installaties. „Vooral de systemen die gerelateerd zijn aan het plaatsen van de fundaties en het leggen van de kabels zijn voor ons inmiddels routinematige ont werp- en bouwwerkzaamheden aan het worden." Martijn Boone somt een aantal voor beelden op: - Reelwinders voor het op- en af rollen van Infield cables - Carouseldrives voor opslag van onder andere exportcables. - Tensioners voor het geregis treerd en gecontroleerd in-en uitge Draftec aan het werk op zee. Martijn Boone: 'Wij zijn betrokken bij diverse windmolenparken.' ven van kabels. - Kantelsystemen voor het handelen en positioneren van palen en voor het invoeren van kabeluiteinden. - Integrale meetsystemen en bedie ningsorganen voor het registreren en controleren van contractuele offshore projecten. flexibiliteit, snelle daadkracht, innova tieve ontwerpen en integrale elektri sche en hydraulische probleemoplos sing tot en met uitvoering van de klus. Projectaannemers in de windmolen installatiebranche kiezen voor de sys teemtechnische steun van de combina tie Draftec/PM vanwege de mate van Martijn Boone stelt dat vooral de erva ring en het snelle handelen een groot voordeel is voor het bedienen van de offshore windenergiemarkt. „Offsho re is een groeimarkt voor de haven van Vlissingen. De grote spelers in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 125