10 GESLAAGD
Toen de moeder van
Irene Mens over
leed, stortte haar
wereld in. Teamlei
der Jaap Schoote-
meijer havo/vwo
tweede fase hielp
de destijds 14-jarige
Irene door die moei
lijke periode heen.
PONTES SCHOLENGROEP
HETGOESE LYCEUM,
locatie Bergweg, Goes
VMBO, basisberoepsgerichte leerweg,
techniek, bouwtechniek-timmeren:
Bart Leeflang, Veere; Sven van der Win
kel, Colijnsplaat.
VMBO, basisberoepsgerichte leerweg,
economie, consumptieve techniek
brood/banketbakken:
Dion Priester, Wolphaartsdijk.
VMBO, basisberoepsgerichte leerweg,
economie, consumptieve techniek-hore-
ca: Ena Basic, Wemeldinge; Shrief Khalifa,
Wemeldinge.
VMBO, basisberoepsgerichte leerweg,
economie, handel en administratie:
Berné Akkermans, Zierikzee; Dennis Bot-
bijl, Burgh Haamstede; Hans van Esch, Ka-
pelle; Bryan Geurts, Nieuwerkerk; Jordi
Harthoorn, Kruiningen; Kylie Hendriks,
Kapelle; Gerald van den Herik, Heinkens-
zand; Domenique Hoek, 's-Gravenpolder;
Stephanie van Houtum, Krabbendijke; Jes
sica Imanse, Heinkenszand; Kylian Jung,
Kamperland; Niels Korsuize, Goes;
Wesley Noordermeer, Zierikzee; Loïs
Oranje, Goes; Zara Osman, Goes; Tho
mas Schipper, Kapelle; Jozua Theenaart,
Kattendijke; Phuong Tran, Goes; Bo Ver
meulen, Kloetinge.
VMBO, basisberoepsgerichte leerweg,
techniek, elektrotechniek:
Jurian van Dalen, Kloetinge; Niek de Gof-
fau, 's-Gravenpolder.
VMBO, basisberoepsgerichte leerweg,
techniek, metaaltechniek:
Franklyn de Bruin, 's-Heer Arendskerke;
Joey Fransen, Hansweert; Arsham Hag-
hayegh, Goes; Ralph Poleij, Yerseke;
Anish Sukhraj, Goes.
VMBO, basisberoepsgerichte leerweg,
techniek, voertuigentechniek:
Vincent Borgen, Goes; Alwin Goud, Wolp
haartsdijk; Jesse Kouwenhoven, Kloetin
ge; Maikel Weststrate, Wolphaartsdijk;
Brian de Winter, Kruiningen.
VMBO, basisberoepsgerichte leerweg,
istd theatertechniek:
Verrano Block, Goes; John Fierloos, Oude-
lande.
VMBO, basisberoepsgerichte leerweg,
isdc, toerisme recreatie:
Duygu Alhan, Goes; Lindy Bliek, Heinkens
zand; Aysegül Diribas, Goes; Giel Doele-
man, Zierikzee; Romana Hoesseinbaks,
Goes; Elmi Ibrahim, Goes; Joris Kristalijn,
Goes; Barry Olierhoek, Heinkenszand.
VMBO, basisberoepsgerichte leerweg,
zorg en welzijn-breed:
Gwen Boonman, Driewegen; Dilay £akir,
Rilland; Clemence Kalonji, Goes; Angélica
Koens, Goes; Adriana Majercikova, Elle-
woutsdijk; Jeannet Savic, Wissenkerke;
Chayenne Vader, Goes.
VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg,
techniek, bouwtechniek-fijnhout:
Jesse Chrispijn, Wemeldinge; Mitchel van
Dorst, Zierikzee; Jeffrey van der Endt,
Kruiningen; Manon Geene, Goes; Menno
Paauwe, Kapelle.
VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg,
techniek, bouwtechniek metselen:
Wim Kooman, Renesse.
VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg,
techniek, bouwtechniek-timmeren:
Djangko Besuijen, Kapelle; Björn Bliek,
Driewegen; Marco Dees, Kamperland; De-
mian de Doelder, Ellemeet; Niek Harinck,
's-Heer Arendskerke; Nando de Jonge,
Scharendijke; Mike Joziasse, Kapelle;
Bas de Leeuw, Krabbendijke; Marvin Run
haar, Kapelle; Gert van Schoonhoven,
Kamperland; Hannes Vernooij, 's-Heer
Hendrikskinderen; Roel Zuijdweg, Kam
perland.
Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg,
economie, consumptieve techniek
brood/banketbakken:
Dylan Fontaine, Heinkenszand; Celine Ka-
relse, Kapelle.
Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg,
economie, consumptieve techniek-
horeca:
Laurens van den Berg, Wissenkerke; Kim
Brandenburg, Kapelle; Charrissa Frissen,
Driewegen; Kimmo Geus, Kwadendam-
me; Jeroen Kraaijeveld, Colijnsplaat; Ma
ce Meedendorp, Heinkenszand;
Mees Müskens, Wolphaartsdijk; Anniek
Nijssen, Wemeldinge; Es Pambo, Goes;
Maria Pruijmboom, Yerseke; Joeri de Vlie
ger, Lewedorp.
VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg,
economie, handel en administratie:
Yvonne van Asselt, Kruiningen; Mamix
Brouwer, Kamperland; Joean Hosiyar, Zie
rikzee; Angela van Iwaarden, Yerseke; Tug-
ba Kahveci, Goes; Alma Kajtazi, Goes; Bas
Kamerling, Kapelle; Ingrid Liu, Goes;
Edwin Paauwe, Kapelle; Almedina Spahic,
Goes; Daan Trzebonski, Kapelle; Gregory
Waterman, Kruiningen; Ziggy Westveer,
Kruiningen.
VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg,
techniek, elektrotechniek:
Freddy van Doorn, Wolphaartsdijk; Rick
van de Guchte, Driewegen; Joshua Nuij-
ten, Heinkenszand.
VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg,
techniek, metaaltechniek:
Davey de Fouw, Colijnsplaat; Jarno Huij-
brechts, Ovezande; Jasper de Jonge, Hein
kenszand; Jordy van der Maas, Kamper
land; Danny Moelker, Oudelande; Ricky
Swenne, Wissenkerke.
VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg,
techniek, voertuigentechniek:
Mart-jan de Groen, Scherpenisse; Rick
Hoondert, Heinkenszand;Thom Janse,
Heinkenszand; Rick Tempelaars, Heinkens
zand; Max Traas, Heinkenszand.
VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg,
isdc theater inhoud:
Mabel Acda, Nisse; Wessel Blok, Wissen
kerke; Eva van den Broek, Dreischor; Sop
hie Hamelink, Heinkenszand; Gina van Ha
ren, Goes; Elodie van Klaveren, Renesse;
Jaybo Morres, Hulst; Okke Pieters, Zierik
zee; Chayenne de Theije, Kuitaart; Ro-
mee Theune, 's-Heer Hendrikskinderen;
Vera Visch, Heinkenszand; Annemarie van
de Vrie, 's-Heer Hendrikskinderen.
VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg,
techniek, istd theatertechniek:
Sathiyen de Bruijne, Goes; Wanda Geert-
se, Kruiningen; Robin Kortlever, Kloetin
ge; Jermaine Omzigtig, Schore.
VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg,
isdc toerisme recreatie:
Onur Baglan, Goes; Jur van den Berg,
Heinkenszand; Noa Daniëlse, Vlissingen;
Peter Jansen, Kruiningen; Amber Kandel,
Zierikzee; Vulam Nguyen, Goes; Mireille
van der Slikke, 's-Heer Hendrikskinderen;
Gila Winnik, Yerseke.
VMBO, kaderberoepsgerichte leerweg,
zorg en welzijn-breed
Charlene van den Aarssen, Yerseke; Nao
mi Hagenaars, Goes; Shirley Jongeneelen,
's-Heer Hendrikskinderen; Natasja Jonge-
pier, Goes; Suzanne van Kampen, Scha
rendijke; Lisa Lockefeir, Nisse; Lovenie
Mennes, Goes; Marloes de Oude, Elle
meet; Marije Verjaal, Scharendijke; Franka
Verwest, Dreischor; Kirsten Wysocki,
Goes; Anouk Zandee, Kloetinge.
PONTES PIETER ZEEMAN,
Zierikzee
VMBO BL: economie:
Jessica de Bruijn, Zierikzee; Robin van
Hengel, Zierikzee; Tom Hollander, Bruinis-
se; Jerry Kodde, Serooskerke Schouwen;
Guus Verkerk, Brouwershaven; Sven van
der Werf, Zierikzee; Paulina Zalewska,
Burgh-Haamstede.
VMBO BL: bouwtechniek fijnhout
Nadine de Rijke, Zierikzee.
VMBO BL: metalektro:
Roel Grauss, Zierikzee.
VMBO BL: zorg en welzijn:
Sarah Dijkgraaf, Noordgouwe; Miryea
Koster, Zierikzee.
VMBO KB: economie:
Ercan Ayaz, Zierikzee; Jordy van Cras-
beek, Zierikzee; Max Jonker, Brouwersha
ven; Anouk Kraaijenbrink, Zierikzee; Vera
Lievense, Nieuwerkerk; Tomas Musajev,
Zierikzee; Esmée Ooms, Burgh-Haamste
de; Luka van de Panne, Kerkwerve; Jelger
van Schaik, Zierikzee; Anne Smits, Zierik
zee; Imre in 't Veld, Ouwerkerk; Jari van
der Wielen, Brouwershaven.
VMBO KB: bouwtechniek fijnhout:
Anou Bos, Kerkwerve; Danny de Kooker,
Serooskerke Schouwen.
VMBO KB: bouwtechniek timmeren:
Aron Fazliu, Nieuwerkerk; Stef Mabelis,
Een doos Merci is
door Esme Soesman
Hij heeft zóveel voor
haar gedaan. „Dan
kun je wel een doos
Merci kopen, maar
dat is echt te wei
nig", zegt Irene Mens uit Bruinis-
se over Jaap Schootemeijer van
Pontes Pieter Zeeman in Zierik
zee. De teamleider loodste de nu
17-jarige Irene door de Havo heen
nadat haar moeder op 14 decem
ber 2009 aan kanker overleed.
Met hem maakte ze de afspraak al
leen met een Havo-diploma op
zak school te verlaten. Het is haar
gelukt. „Ik heb in de afgelopen
drie jaar misschien vier onvol
doendes gehaald." Hoe anders
was dat een paar jaar geleden. Het
verlies van haar moeder Charlot
te, en het ziekteproces daaraan
voorafgaand, vielen Irene zwaar.
Van meet af aan liet Schoote
meijer zien een betrokken docent
te zijn. „Maar ik hield afstand. Dat
was denk ik een combinatie van
puberteit en gewoon gesloten
zijn. Andere mensen hadden hier
niets mee te maken, vond ik."
Toen haar moeder twee jaar na de
diagnose overleed, was voor Irene
het hek van de dam. „Alles stortte
in. Ik dacht: laten we er dan maar
een feestje van maken. En wat
ook was: ik had toen zo'n leuke
klas. Dat scheelt natuurlijk ook."
Irene ging los. Alles om te verge
ten en haar verdriet niet te voe
len. In april al werd duidelijk dat
ze 3 Havo niet ging redden. Met
haar vader, haar tante Marleen,
Schootemeijer en nog wat andere
Zonnemaire; Justin Noomen, Oosterland;
Jonathan Rupert, Bruinisse.
VMBO KB: metalektro:
Robbin Hanse, 's-Heer Hendrikskinderen;
Tim Jachmann, Renesse; Tom Jansen,
Brouwershaven; Davey Krijger, Bruinisse;
Gijs Stouten, Zierikzee.
VMBO KB: zorg en welzijn:
Laura Bené, Zierikzee; Jolien Berghout,
Dreischor; Laura Berrevoets, Ouwerkerk;
Yasmin Gaber, Zierikzee; Anouk Juffer
mans, Zierikzee; Lindsay Kesteloo, Nieu
werkerk; Jennifer Niemantsverdriet, Scha
rendijke; Priscilla Tuinman, Burgh-Haam-
stede; Lisa Verton, Zierikzee.
MAVO:
Stijn Bij de Vaate, Noordgouwe; Joël
Boekholt, Zierikzee; Kim de Boer, Nieu
werkerk; Samantha Brilman, Colijnsplaat;
Lars Broekhuizen, Brouwershaven; Sylves
ter Consent, Oosterland; Janita Dekker,
Sint Philipsland; Michiel van Dongen,
Scharendijke; Tim van Eek, Burgh-Haam
stede; Richard Flikweert, Nieuwerkerk;
Floris la Grand, Zierikzee; Carlo van der
Have, Oosterland; Ilse Heikamp, Zierik
zee; Daan Hobbel, Kerkwerve; Cynthia
Hogerheijde, Zierikzee; Demi Honders,
Zierikzee; Justin Jansen, Nieuwerkerk;
Alexander Jonker, Noordgouwe; Bas Ju-
melet, Bruinisse; Koert van der Klooster,
Kerkwerve; Jack Kostense, Bruinisse; Mau
rice van Leeuwen, Kerkwerve; Britt van
Leeuwen de Mendon^a, Zierikzee; Melis-
sa van der Linde, Kerkwerve; Kim Lobbe-
zoo, Zierikzee; Jarno Manni, Ouwerkerk;
Echica van der Meer, Burgh-Haamstede;
Bram Munnik, Brouwershaven; Monica
de Nooijer, Nieuwerkerk; Rubaina Oe-
med, Zierikzee; Esmé van de Panne, Oos
terland; Dieuwertje Poot, Dreischor; Lin
da Regterschot, Nieuwerkerk; Yannick de
Rijke, Zierikzee; Marieanne Romijn, Zie
rikzee; Kirsten de Roo, Renesse; Lisa
Roojers, Bruinisse; Timo Roosen, Scharen
dijke; Linsy Schults, Zierikzee; Kelly Smal-
heer, Oosterland; Celine Smaling, Renes
se; Quinten van de Tonnekreek, Zierik
zee; Jeffrey Udes, Zierikzee; Matthijs van
Vaardegem, Dreischor; Lidewij van der
Veer, Zierikzee; Nuray Vermeer,
Burgh-Haamstede; Sanne Viergever, Ren
esse; Jente Vogelaar, Kerkwerve; Sophie
de Vries, Ouwerkerk; Romy Waakop
Reijers, Zierikzee; Remco Waleboer, Zie
rikzee; Bart van der Wouden, Zierikzee.
HAVO, profiel cultuur en maatschappij:
Merel Bij de Vaate, Burgh-Haamstede;
Rob Fluijt, Bruinisse; Alex Heij, Sommels-
dijk; Irene Mens, Zierikzee; Sophia Ver-
bree, Colijnsplaat; Ike Voerman, Renesse.
HAVO, profiel economie en maat-