LPB geeft Jaap Gelok forse veeg uit de pan Rechtbank: is onschuldig aan ongeval Joosse Debatavond over Leven in 32 BEVELANDEN en THOLEN OPRUIMING! Prijs voor Zeeuwse soroptimisten TOEKOMSTVISIE In de gemeente Borsele is een discussie begonnen over de toekomst van de dorpen. op alle banken fauteuils en stoelen De leefbaarheid van de dorpen staat voorop. De scholen moeten blijven. "Als niemand iets zietmag het van ons juist gezien worden Elk dorp een school? door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Fractievoorzitter Berry Kooiker van Lokale Partij Bor- sele (LPB) overweegt een motie van wantrouwen in te dienen te gen burgemeester Jaap Gelok. Kooi ker beschouwt Gelok als de hoofd rolspeler in het financiële debacle rondom de renovatie van het ge meentehuis. De Borselse burgemeester is por tefeuillehouder van de renovatie van het gemeentehuis en is vol gens Kooiker dus ook politiek ver antwoordelijk voor de forse bud getoverschrijding van 1,2 miljoen euro. Kooiker is het absoluut niet eens met één van de belangrijkste conclusies van het onderzoeksrap port dat deze week verscheen: dat feitelijk alle betrokkenen verant woordelijk zijn. Ook de gemeente raad krijgt een forse veeg uit de pan. De raadsleden waren niet kri tisch genoeg, is een van de conclu sies. „Dat vind ik buitengewoon smerig", reageert Kooiker. „Lokale Partij Borsele heeft in dit dossier altijd kritische vragen gesteld. Er is echter vanuit het college niet of nauwelijks antwoord gegeven. Lo kale Partij Borsele en Peter van den Dries van het CDA hebben mede daarom in november vorig jaar tegen het voorstel gestemd om akkoord te gaan met de budge toverschrijding." Kees Weststrate (SGP Christen- Unie vindt dat zowel de gemeen teraad, het college als betrokken ambtenaren hun lessen moeten trekken uit het rapport over de oorzaken van de forse budgetover schrijding. „Met dit rapport in de hand moe ten maatregelen worden getrof fen", zei hij gisteren. „De teugels zullen wat strakker aangehaald moeten worden." Hij vindt de conclusies helder ge formuleerd. „Vertrouwen geven en wantrouwen organiseren. Dat is de kern van de hele problema tiek." Het rapport wordt donder dag 27 juni besproken tijdens de raadsvergadering. Dan zal blijken of Lokale Partij Borsele daadwer kelijk een motie van wantrouwen in gaat dienen tegen Jaap Gelok. 40% INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden T 0118 - 60 12 73 www.joosseinterieurs.nl door Marina Smits HEINKENSZAND - Wat vinden de bewoners van de gemeente Borse le belangrijk voor de toekomst van hun dorp? Behoud van voorzieningen is het belangrijkste, klinkt het op straat in Heinkenszand. Veel mensen vinden dat kleinere dorpen voor zieningen voor jong en oud moe ten krijgen om leegloop te voorko men. De grotere dorpen moeten de voorzieningen behouden en dus eigenlijk niet veranderen. Over het algemeen vinden de be woners van de grote dorpen dat al les moet blijven zoals het nu is en de bewoners van de kleinere dor pen dat het dorp leefbaar moet blijven voor jong en oud. Ruud Maartense is ondernemer in 's-Gravenpolder. Hij vindt dat iedereen in zijn eigen dorp moet kunnen blijven wonen. „Oudere mensen moeten begeleid kunnen wonen in hun eigen dorp en daar een daginvulling krijgen, dus zon der ver te hoeven reizen. Daar naast moeten de dorpsbewoners in het dorp ergens binnen kun nen lopen als ze vragen hebben." Maartense vindt bovendien dat er midden op het Borselse platte land scholen moeten komen in plaats van in elk dorp 'een eigen hele kleine school. ./Rissen de dorpjes moet een grote multifunc tionele school gebouwd worden, waar de kinderen ook kunnen sporten en na schooltijd naar de dagopvang kunnen." De school ligt dan centraal tussen de dorpen in en is bereikbaar voor de omlig gende dorpen. Jaap Raas van de dorpsraad in Le- wedorp vindt het juist belangrijk dat de scholen op de kleinere dor pen blijven bestaan. „De leefbaar heid van de dorpen staat voorop. Jaap Raas I Ruud Maartense (48), woont in Goes. Ondernemer in de zorg, ge meente Borsele. „Mensen moeten in hun eigen dorp ergens binnen kunnen lopen voor vragen en niet naar de grote stad moeten." Jaap Raas (69), woont in Lewe- dorp. Hij zit in dorpsraad Lewe- dorp. „De toekomst is dat ieder een zijn steentje bij moet dragen. Financieel, maar ook door te hel pen." foto's Marina Smits MIDDELBURG - Een 83-jarige Middel burger is vrijgesproken door de rechtbank voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval met een zweefvliegtuig op 25 mei 2009 bij vliegveld Midden-Zeeland. Daarbij kwam zijn leerling Wim van Hete- ren (61) uit Hengelo om het leven. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie nog dat de Mid delburger veroordeeld zou wor den tot schuldig zonder strafop legging. De officier vond dat de man als instructeur en gezagvoer der had moeten zien dat het weer aan het omslaan was toen hij die avond samen met zijn leerling op De scholen mogen niet sluiten. Jongeren en ouderen moeten in het dorp blijven. Het fijne van de kleine dorpen is dat iedereen el kaar helpt. Als er iemand slecht ter been is neem je boodschappen mee of ruim je de sneeuw op voor het huis. Dat zal ook in de toekomst moeten. Dan komen we een heel eind." Raas geeft ook aan dat er meer ac tiviteiten georganiseerd moeten worden voor jong en oud. „De jeugd komt wel met ideeën, zoals een skatebaan en een discozaal, maar jongeren moeten zelf aan de slag om dat voor elkaar te krijgen. Ze moeten meer hun best doen om iets voor elkaar te krijgen. Ik denk dat de toekomst is dat ieder een zijn steentje bij moet dragen. En dan niet alleen financieel, maar ook meehelpen om iets te maken." De familie Kooman uit Heinkens zand heeft vooral praktische aan bevelingen. Mevrouw vindt dat de dorpsstraat een stuk veiliger moet. „Het is een weg waar veel kinderen over fietsen als ze van en naar school gaan. Veel mensen rijden te hard door de Dorpsstraat en letten dan niet op de kinderen die daar oversteken." Ook het Sloepad moet er aan geloven. „Je kunt er niet normaal over fietsen. Dat is veel te zwaar. Daar moet echt iets aan veranderen." Voor de toekomst vinden ze Hein kenszand wel goed zoals het is. En dat moet zo blijven. Alhoewel ze een tweede supermarkt wel fijn zouden vinden. „Ik vind de supermarkt nu te duur." De jeugd van Borsele hangt op het door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Inwoners van de gemeente Borsele willen in de toe komst minder starterswoningen, willen op weg naar hun werk de gehandicapte buurjongen best meenemen naar de speciale school in Goes maar zien het niet zo zitten de zieke buurvrouw te helpen met poetsen. Dit waren donderdagavond zo maar wat ant woorden op enkele van de in to taal dertig stellingen die door de batleider Victor Deconinck wer den gepresenteerd tijdens een de batavond in De Stenge over het le ven in Borsele in 2030. Een kleine zeventig belangstellen den gaven door middel van stem- steeg voor een vliegles. Bij het on geval raakte de Middelburger ern stig gewond, en werd blijvend in valide. Rechtbankvoorzitter Nico- lette van der Ploeg liet aan het be gin van de zitting direct weten dat de rechtbank de Middelburger vrijsprak. Daarop volgde applaus van de familieleden van de in structeur. De ex-instructeur en zijn familie toonden zich ook zeer blij met de uitspraak. Volgens de rechtbank is de man vrijgesproken omdat, hij die avond alles had gedaan om goed voorbereid op te stijgen en kon hij niet voorzien dat kort na zijn start het weer zo om zou slaan. MIDDELBURG - De vier Zeeuwse clubs van Soroptimist Internatio nal hebben van de Landelijke Unie de Best Practice Award 2013 ontvangen. Zij werken aan het op zetten van een Taaiambassadeurs- netwerk door en voor laaggeletter- den in Zeeland. Momenteel wor den vier ex-laaggeletterden en hun coaches getraind om mensen te benaderen die niet of nauwe lijks kunnen lezen en schrijven en hen te motiveren een taalcur sus te gaan volgen. k a p s a I o n Erkend zorgverlener Binnenhof 1 4421 BS Kapelle Tel. 0113-343237/06 20066976 Kijk voor meer uitleg op onze website www.haarsalongerrie.nl of gebruik de QR code hiernaast voor onze film.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56