Theo Bos is complete sprinttop de baas Stevens aan de slag bij Paok Saloniki Einde EK voor Nuytinck Ajax opent competitie in Amsterdam tegen Roda 40 SPORT EK VOETBAL -21 Revelatie van Jong Oranje wil in halve finale van EK tegen Italië de draad weer oppakken. Bolt wint 200m, diskwalificatie Martina door Jan Martens BREDA - Nooit eerder vocht Theo Bos een sprintgevecht uit met de complete mondiale spurttopdrie. Op een regenachtige donderdag middag, gisteren in Breda, was het zover. Op overtuigende wijze legde hij André Greipel (tweede), Mark Cavendish (derde) en Marcel Kittel (vijfde) erop. Grootste verschil tussen Bos en de Grote Drie: zij gaan over goed twee weken naar de Ronde van Frankrijk, de 29-jarige Nederlan der van Team Blanco niet. Aan de watervlugge Gelderlander kleeft al jaren het beeld van een renner die de absolute top niet zal halen. Bos stapte eind 2008 als drievou dig wereldkampioen sprint op de baan over naar het wegwielren- nen en sindsdien lijkt bij alles en iedereen om hem heen het onge duld te overheersen over zijn steeds maar uitblijvende door braak. Bos won inmiddels ritten in de rondes van Denemarken, Turkije en Noorwegen, spurtte vorig jaar naar winst in een etappe in de En- eco Tour en zegevierde in een rit van de World Ports Classic, steeds na sprints tegen één of meer wereldtoppers. De koninklij ke spurtzege in de tweede etappe van de Ster ZLM Toer was giste ren een kers op de taart. In een grote ronde kon Bos zijn snelheid echter nog niet laten zien. Bos wist zijn zege van gisteren in de 176 kilometer lange rit door West-Brabant meteen op waarde te schatten. „Dit is heel mooi, maar we moeten het ook niet te groot maken. Het is de Tour niet. Ja, de Toer ZLM. Maar dat is an ders." Hoewel het gisteren in Bre da tot een krachtmeting kwam tussen de sprintelite, eindigde de 'Baronie-etappe' niet in de ver wachte massale aankomst. De sprinttreinen van Lotto-Beli- sol en Argos-Shimano konden daardoor niet echt worden getest. De harde wind en later ook de re gen zorgden in West-Brabant voor een onvervalste waaierkoers. Nadat een vroege vlucht van vijf man teniet was gedaan, ontstond er na 105 van de 176 kilometers een kopgroep van 35 man, waar er 25 van overbleven. Op meer dan 250 meter van de meet kletste Bos over de drie toppers heen, om ze niet meer terug te zien. De ver slagenen waren vol lof over de ze ge van 'Nice guy Theo'. Na twee dagen Ster ZLM Toer staat Team Blanco met ritzeges van Wagner en Bos op de maxi male score. Als de Zuid-Neder landse rittenkoers al bedoeld is om vertrouwen op te doen voor de komende Tour, dan lijkt dat prima te lukken. Pikant detail: Blanco boekte zijn twee zeges met mannen die niet meegaan naar Frankrijk. Met de heuvelritten van vandaag in Lim burg en morgen in de Ardennen in het verschiet is het nu aan Lars Boom, die normaal gesproken wel mee naar de Tour gaat, om zijn voornemen de hele Ster ZLM Toer te winnen ook uit te voeren. Brian van Goethem uit Sluiskil fi nishte in het peloton, dat op 6.37 van Bos finishte. Van Goethem werd 99e. Grégory Rast won in eigen land de zesde etappe van de Ron de van Zwitserland. De renner van Leopard-Trek ontsnapte vlak voor de finish uit een kopgroep van vier. De Australiër Mathew Hayman werd tweede, voor de Rus Aleksandr Kolobnev die der de werd en Bert Grabsch uit Duitsland. Het peloton finishte op bijna 11 minuten. Peter Sagan won de sprint. De Zwitser Ma- thias Frank blijft aan de leiding. athene - Huub Stevens gaat aan de slag bij Paok Saloniki. De Griekse voetbalclub heeft met de Neder landse trainer een principeakkoord bereikt. De verwachting is dat de laatste details zo snel mogelijk wor den afgehandeld. Paok wil de 59-ja- rige Stevens volgende week offici eel presenteren. Voorzitter Zisis Vryzas is ver heugd met de komst van Stevens. „We zijn heel blij dat een coach met zijn kwaliteiten naar Paok wil komen en de club naar een be tere toekomst wil leiden. Hij is een man die houdt van hard wer ken en discipline. Hij heeft veel succes geboekt in diverse competi ties." Stevens was voor het laatst werk zaam bij Schalke 04, waar hij vo rig jaar december werd ontslagen. Het was zijn tweede ambtster mijn bij de Duitse club. Hij was er tussen 1996 en 2002 ook al werkzaam. In Duitsland werkte hij ook bij Hertha BSC en 1. FC Köln. Ook stond hij onder con tract bij het Oostenrijkse Red Bull Salzburg. In Nederland was Stevens oefenmeester van Roda IC en PSV. Huub Stevens Bij Paok volgt Stevens Giorgos Do- nis op, die eind april weg moest. Ivan Sawidis, de steenrijke eige naar van de club, hoopt dat de Ne derlander Paok eindelijk weer een Griekse titel kan bezorgen. De laatste dateert uit 1985. Afgelopen seizoen werd de club tweede en plaatste hij zich voor de voorronde van de Champions League. Van Ginkel ontmoet een oude bekende door Barry van der Hooft tel aviv - Soms krijgt hij nog wel eens foto's onder ogen van zijn eerste wedstrijden in de hoofd macht van Vitesse. „Dan heb ik echt het gevoel dat ik naar een klein jochie kijk." Zo kun je Mar co van Ginkel (20) nu niet meer noemen. De wat iele jongen die op zijn zeventiende debuteerde voor de Arnhemse club, is drie jaar later een beresterke midden velder geworden. Tijdens het jeugd-EK is Van Ginkel de revela tie bij Jong Oranje, dat zaterdag strijdt om een plek in de finale. Zijn naam wordt al weken in ver band gebracht met een transfer naar Chelsea. Hij zou al op be zoek zijn geweest in Londen en een telefoongesprek hebben ge voerd met José Mourinho. Van Ginkel wil er in Tel Aviv niet op ingaan, maar vreemd kun je de be langstelling van de Engelse groot macht niet noemen. Niet alleen omdat Van Ginkel bij de grootste talenten van Neder land hoort, maar vooral ook door zijn karakter. Clubs kijken verder dan alleen de voetballende kwali teiten van een speler. Wat dat betreft is Van Ginkel de ideale voetballer voor een club en trainer. Geen kapsones, geen nare trekjes, een allemansvriend bin nen een selectie en een winnaar met mogelijkheden. „Ik wil altijd spelen en altijd winnen", zei hij tel aviv - Voor Bram Nuytinck zit het EK met Jong Oranje er al op. De verdediger van Anderlecht heeft aan de verloren wedstrijd te gen Spanje (0-3) een knieblessure overgehouden. Uit een MRI-scan in het zieken huis van Tel Aviv bleek dat Nuy- OSLO - Usain Bolt heeft bij de Dia mond Leauguewedstrijden in Os lo de 200 meter met overmacht gewonnen. De Jamaicaanse super atleet was de snelste in de tijd van 19,80 seconden. Het was pas de eerste 200 meter die Bolt dit seizoen liep. De Gambiaan Jaysu- ma Saidy Nsume werd tweede, voor James Ellington uit Groot-Brittannië die derde werd. Churandy Martina kreeg geen kans om het Bolt moeilijk te ma ken. De Nederlander was veel te vroeg weg en kreeg een valse start. Dat leverde hem een diskwa lificatie op. Bolt stal als gewoonlijk de show in het Bislett-stadion in Oslo. 's Werelds snelste man op benen kwam in een formule i-auto het stadion binnenrijden. Bolt ver loor nog nooit in Oslo. tinck schade aan zijn linkerknie heeft, waardoor hij dit toernooi naar verwachting niet meer in ac tie kan komen. Nuytinck nam donderdagavond afscheid van zijn ploeggenoten en meldt zich van daag voor verdere medische be handeling bij Anderlecht. al na de wedstrijd tegen Spanje. Marco van Ginkel moest negentig minuten vanaf de bank toekijken, omdat de basiself rust kreeg. „Ik zat me echt op te vreten langs de kant. Maar ik ben niet iemand die dan moeilijk gaat doen. De trainer beslist en daar heb je je dan bij neer te leggen." Misschien blijkt zaterdag dat het opstellen van een B-ploeg de juis te keuze te zijn geweest. „Ik heb het er voor de wedstrijd met de fy sioloog en de fysiotherapeuten over gehad", zegt Van Ginkel de volgende ochtend op het strand. „Je luistert naar de mensen die er verstand van hebben. Als zij zeg gen dat het beter is om rust te pakken, dan neem ik dat aan. Drie wedstrijden binnen zes dagen is best pittig. In de eerste minuten tegen Rusland voelde ik zondag toch dat ik even moest omschake len. Daarna ging het eigenlijk weer gewoon op de automatische piloot. En dan houd ik het wel vol." Hij zegt het met een knipoog, want het loopwonder heeft op die paar kleine pijntjes na weinig fysieke klachten. Tegen Italië wil hij de draad weer oppakken, me ters maken en zo een tegenstan der kapot spelen. „Italië heeft vooral voorin een paar kleine, ge vaarlijke spelers rondlopen. Vorig jaar werden we in Leeuwarden tij dens een vriendschappelijke wed strijd eigenlijk weggetikt. Al speel den wij toen wel met een heel an dere ploeg." Van Ginkel is de enige speler van zeist - Ajax opent de competitie in de eredivisie op vrijdag 2 augustus met een wedstrijd tegen Roda JC. Dat blijkt uit het conceptprogram ma, dat de KNVB donderdag be kendmaakte. De landskampioen uit Amsterdam speelt thuis. PSV komt op zaterdag voor de eer ste keer in actie. De Brabanders gaan op bezoek bij ADO. Op die dag speelt FC Twente in eigen om geving tegen RKC. Op zondag 4 augustus reist Feyenoord af naar PEC Zwolle. Vitesse speelt dan in het Gelredome tegen Heracles Al melo. De beide nieuwelingen spe len eveneens op zondag; SC Cam- buur doet dat in Leeuwarden te gen NAC, Go Ahead Eagles begint het seizoen in de eredivisie bij FC Utrecht. FC Utrecht is de eerste club die het komende seizoen een officiële wedstrijd gaat spelen. Op 18 juli speelt het in de kwalificatie van de Europa League. De wed strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax en AZ wordt op zater dag 27 juli gevoetbald. Verder zijn opvallende wedstrij den in de eerste weken Feye- noord-FC Twente, AZ-Ajax, (bei de 11 augustus) en Ajax-Feye- noord (18 augustus). De Jupiler League begint even eens op vrijdag 2 augustus met FC Dordrecht en MVV. Het van de amateurs overgekomen Achil les '29 debuteert zondag bij FC Emmen. Jong Ajax heeft de pri meur als eerste beloftenteam in de eerste divisie te spelen, op za terdag thuis tegen Telstar. De KNVB verwacht de definitie ve programma's dinsdag te presen teren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40