Funda in business lanceert nieuwe app Veel aflossingsvrije hypotheken bij ouderen funda WONEN 19 VRIJDAG 14 JUNI 2013 Funda in business, het online plat form, heeft een app gepresen teerd waarmee in één oogopslag het actuele aanbod van commer cieel vastgoed kan worden geraad pleegd. Het is via de app mogelijk om di rect allerlei informatie en foto's over bedrijfspanden te bekijken en in contact te komen met de makelaars. De app biedt verder de mogelijk heid om op de kaart te zoeken en objecten te bewaren. Ook uitge breid zoeken op type, oppervlak te, prijs en andere criteria behoort tot de mogelijkheden. Daarnaast kondigde funda in business de kantoorplanner aan, waardoor zo wel makelaars als bezoekers van de site inzicht krijgen in de moge lijkheden van een pand. De inter actieve 3D-plattegrond van de kantoorplanner maakt het moge lijk dat makkelijker in te schatten is hoeveel werkplekken er in een gebouw kunnen. Voorlopig wor den in de proeffase 300 objecten opgenomen in de planner. Funda in business heeft maande lijks 400.000 bezoekers en ruim vijf miljoen bekeken pagina's. Zestigplussers met een hypo theek hebben veel vaker dan jon gere huiseigenaren een aflos singsvrije hypotheek. Ruim een derde van de woningeigenaren van zestig jaar en ouder heeft geen hypotheek meer op hun huis. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS). Ruim de helft van alle huishou dens in ons land heeft een aflos singsvrije hypotheek in combina tie met een andere hypotheek. Jongeren tot dertig jaar hebben vooral niet-aflossingsvrije hypo theken. De spaarhypotheek is de meest voorkomende vorm. Met de leeftijd neemt het aan deel aflossingsvrije hypotheken toe. Het CBS denkt dat veel 60-plussers een nieuwe hypo theek hebben afgesloten om bij voorbeeld de overwaarde van hun huis te verzilveren, waarbij zij vooral voor een aflossings vrije hypotheek hebben geko zen. Zestigplussers hebben daarnaast de duurste woningen (ruim 300.000 euro) en het laagste hy potheekbedrag (137.000 euro). Scheldeflats Langs de Terneuzense boulevard, met uitzicht op de Westerschelde, zijn de afgelopen decennia twintig woontorens verrezen. Ze hebben klinken de namen als Stuvesande, Gemini, Aquarius, Zephyrus, Nautilus, Ostrea, Alvania, Ensis, Fissurella en De Gaper. De eenentwintigste woontoren, Maxima, is momenteel in aanbouw en er zijn plannen voor nog eens drie woontorens langs de boorden van de Schelde aan het Pattistpark. De wooncomplexen staan netjes zij aan zij vanaf de binnenstad tot in wijk Othene. Wonen aan het water blijft onge kend populair in de havenstad. Het uitzicht vanaf de tiende verdieping van woontoren Novesium. De ruime, lichte woonkamer met prominent uitzicht op de Westerschelde. In een appartement met zo'n panoramisch uitzicht, ontbreekt natuurlijk een verrekijker niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19