Uitnodiging inloopbijeenkomst Hedwigeproject 2013 25 juni Provincie Zeeland organiseert op dinsdag 25 juni 2013 een inloopbijeen komst voor het Hedwigeproject. De bijeenkomst vindt plaats tussen 16.00 uur en 20.00 uur in Gemeenschapscentrum De Kauter, Hulsterloostraat 81 in Nieuw-Namen. Kabinetsbesluit Het kabinet besloot op 22 december 2012 tot de ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder. Na de zomerperiode gaat het Rijksinpassingsplan in de inspraakprocedure. Hedwigepolder Bron: DLG De Provincie Zeeland wil graag de plannen, de planologische procedure en de grondverwervingsprocedure aan de streek kenbaar maken voordat het formele traject na de zomerperiode van start gaat. Daarnaast hoort de Provincie Zeeland graag welke recreatieve ontwikkelings wensen er leven die passen bij het nieuwe estuariene natuurgebied. Uitwisselen informatie Tussen 16.00 uur en 20.00 uur kunnen omwonenden en andere geïnteres seerden in Gemeenschapscentrum De Kauter terecht om met projectmede werkers van de Provincie Zeeland en Dienst Landelijk Gebied van gedachten te wisselen. In het gemeenschapscentrum wordt een expositie ingericht met informatie over de plannen en procedures. Tijdens de inloop is er gelegenheid voor het stellen van vragen over de realisatie van de natuurontwikkeling. Meer over het ontwerpplan voor de Hedwigepolder Het belangrijkste doel van het plan voor de Hedwigepolder is ruimte bieden aan de Westerschelde voor getijdestromen. Onder invloed van het getij ontstaat een proces van slik- en schorvorming en dit vormt een netwerk van geulen en kreken. Om dat proces op gang te helpen wordt een krekenstelsel gegraven. De bestaande Scheldedijk en Sieperdadijk worden afgegraven en hiervoor komen landinwaarts nieuwe dijken in de plaats die de veiligheid garanderen. Het plangebied is iets groter dan de Hedwigepolder. Het omvat ook het aangrenzende Sieperdaschor. Samen met de ontpoldering van de Vlaamse Prosperpolder en het aangrenzende Land van Saeftinghe ontstaat een robuust en aaneengesloten estuarien natuurgebied van circa 4100 hectare. De ambitie is een bijdrage te leveren aan natuur en veiligheid van de Westerschelde, en daarnaast meerwaarde te creëren in het gebied voor recreatief gebruik en natuurbeleving. Dit in de vorm van een grenspark. De plannen voor een grenspark zijn nog niet uitgewerkt; dat zal later gebeuren. Wel leven er al ideeën om gebruik te maken van de versterkte gasdam die door het plangebied loopt als onderdeel van een route voor fietsers en wandelaars. In aansluiting daarop kunnen andere initiatieven wellicht ook vorm krijgen. Actualisatie plannen 2010 Het plan dat nu bijna klaar is, is niet nieuw. In 2010 was dit plan ook al in voor bereiding en is er een inloopavond georganiseerd. De afgelopen maanden is er vooral gewerkt aan het actueel maken van het oorspronkelijke plan en alle nota's en studies die daarbij horen. Het officiële plan is het Rijksinpassingsplan; dat is een plan waarin staat welke grond de bestemming natuur krijgt en waarin staat aangegeven waar de dijken komen te liggen. Voor recreatief medegebruik is een wijzigingsbevoegdheid opgenomen. Daarnaast is er een Inrichtingsplan. Het Inrichtingsplan laat zien hoe het krekenstelsel er uitziet. Tegelijk met het Rijksinpassingsplan en het Milieu Effect Rapport (MER) gaan na de zomerperiode ook verschillende" uitvoeringsbesluiten voor vergunningen in procedure. Het gaat dan om ontgrondingen, onttrekking van wegen aan het verkeer en een vergunning voor de Natuurbeschermingswet 1998. Zo is er sprake van één samenhangende procedure. Meer informatie Voor meer informatie over deze bijeenkomst kunt u contact opnemen met het projectbureau van Natuurpakket Westerschelde via e-mail: natuurpakketwesterschelde@zeeland.nl Provincie Zeeland www.zeeland.nl/natuurpakketwesterschelde natuurpakketwesterschelde@zeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62