Jarig dorpshuis draait als tierelier zeldzame soort Opknapbeurt route 'Het liefst doe ik dingen buiten m'n comfortzone' Bijeenkomst digitale fotografie o-ZAtand^n dOOf IJzendijke In 2014 24 ZEEUWS-VLAANDEREN Taizé-avondgebed Groepering sticht 'een afdeling in oprichting'. Volgend jaar hoopt de partij aan de raadsverkiezingen mee te doen. Executieverkoop Het Dow-servicecentrum Business Process Services Center (BPSC) in Terneuzen is de wereld in het klein. Inmiddels werken er ruim 400 mensen met 48 verschillende nationaliteiten. Een aantal van hen geeft het bedrijf in deze rubriek een gezicht. Van daag: teamleader Vincent Oloo (30) uit de Keniaanse havenstad Mombassa. door Harmen van der Werf Bij het BPSC werken veel bijzondere men sen, kleine juweeltjes. Vincent Oloo uit de Ke niaanse havenstad Mombassa is zo iemand. Sinds 2007 woont hij in Vlissingen. „Ook aan zee, ik zou niet anders willen. In Vlissingen zijn alleen geen kokosbomen." Vincent wilde graag vroeg afspre ken. Hij heeft het druk als team leader binnen de afdeling Procure to Pay, waar hij leiding geeft aan meer dan twintig medewerkers. Vincent is een talent, dat is wel duidelijk. De BPSC-leiding heeft daar oog voor. Het BPSC bestond augustus 2010 een klein jaar en was op stoom ge komen. Vincent trad aan als data governance specialist. Zijn taak - 'echt een nieuwe rol' - was databe standen te stroomlijnen, zodat de gebruikers van de BPSC-compu- tersystemen er (nog) gemakkelij ker hun weg in kunnen vinden. Met als hoofddoel: klanten in Eu ropa, het Midden-Oosten en Afri ka sneller van dienst zijn met in formatie over onder meer prijzen, levertijden en specificaties van Dow-producten. Vincent slaagde en groeide eind vorig jaar door tot teamleader bin nen de afdeling Procure to Pay, waar ook alles draait om efficien cy, om (betalings)procedures zo doelmatig mogelijk af te hande len. „Bij het BPSC komen veel nieuwe mensen. Eén van onze ta ken is hen te trainen." Oloo werkt ook met collega's aan een toe komststrategie. Ideeën zijn er ge noeg. „Omdat hier mensen uit al lerlei culturen werken, is de creati viteit groot." Het teamleaderschap vraagt veel van Vincent. Hij zou niet anders willen. „Ik doe graag dingen die buiten mijn comfortzone liggen, die me uitdagen." Het is zijn le vensmotto in een notendop. Met een brede glimlach vertelt hij dat hij in Afrika een priesteropleiding volgde, bij de orde van Claretiaan- Sluis startklaar Vincent Oloo foto Mark Neelemans se zendelingen. Voor velen zal dit een verrassing zijn, beseft hij. „Jongeren in Kenia kiezen na de middelbare school het liefst een technische opleiding. Ik wilde iets anders doen." De opleiding tot priester, met veel aandacht voor filosofie, zou tien jaar duren. Na zes jaar stopte hij. „De Clareti- aanse orde heeft drie stelregels: ar moede ('je krijgt niets betaald, als je bijvoorbeeld les geeft'), gehoor zaamheid en celibaat. Vooral met de tweede stelregel kreeg ik moei te." Zijn moeder woonde inmiddels in Vlissingen, met zijn stiefvader en twee zussen. „Ik heb nog een tijdje in de kaasfabriek van mijn oom gewerkt in Mombassa. In de verkoop en marketing. Het wekte een nieuwe interesse in mij op, voor het zakenleven. Toen stelde mijn stiefvader voor naar Vlissin gen te komen." Vincent kwam in 2007 over. In drie jaar rondde hij aan de Hogeschool Zeeland (HZ) de vierjarige opleiding internatio nal business management af. Hij ontmoette bij de HZ ook zijn vrouw, een Duitse, die eveneens bij het BPSC werkt. Wat de toekomst verder brengen zal? Vincent kijkt nog niet al te ver vooruit. Hij heeft wel een idee. „Afrika is een rijk continent, het ontbreekt Afrika vooral aan educatie." Hij gaat daarop door. „Ik zou in Kenia wel een school willen beginnen." door René Hoonhorst SLUIS - Nadat de Socialistische Par tij in Hulst (sinds 2006) en Terneu zen (2010) voet aan de grond kreeg, hoopt de SP volgend jaar ook in de Sluise raad zitting te ne men. Sluis heeft sinds eind vorige week een afdeling in oprichting, die nog dit najaar moet promove ren tot officiële SP-afdeling. De SP is al langer bezig om ook in het westen van Zeeuws-Vlaande- ren een afdeling op poten te zet ten. Al in 2008 hield een werk groep een enquête over het ge bruik van het zwembad in Aar denburg, maar oprichting van een afdeling bleef uit. Met 79 leden in de gemeente Sluis moet de afde ling echt van de grond komen, stelt Rudy Eversdijk. Met Jolande Westelijk uit Aarden burg is de Sluisenaar bereid op een verkiesbare plaats op de kan didatenlijst voor de gemeenteraad te staan. Ook de overige vijf leden van het tijdelijk bestuur zetten zich met alle kracht in. „Maar om echt een goed draaiende afdeling te kunnen zijn, moeten we nog meer leden en sympathisanten ac tiveren", benadrukt Eversdijk. Be gin dit jaar wilde hij een handte keningenactie in Cadzand hou den tegen het verrijzen van te veel hoogbouw in de badplaats. Er bleek echter weinig animo on der bewoners, omdat de meesten verwachten dat de werkgelegen heid gebaat is bij nieuwe apparte mentencomplexen. De SP richt haar aandacht daarom nu meer op het gemeentelijk snoeibeleid dat kaalslag zou veroorzaken en (zang)vogels wegjaagt. Ook het openbaar vervoer en drugsover last en pestgedrag van jeugdigen staan op de voorlopige lijst met ac tiepunten. Eversdijk wil eind au gustus, begin september een eer ste themabijeenkomst beleggen in de Maoneblusser in Schoondij- ke. Dan hoopt de SP ook nieuwe leden te werven. door Harmen van der Werf biervliet - Het dorpshuis in Bier vliet bestaat twintig jaar. En dat mag iedereen weten. Zaterdag is het vanaf twee uur 's middags vol op feest. Alle gebruikers - en dat zijn er nogal wat - presenteren zich en tot slot treden coverband The Good, The Bad Bart en het zang duo Jeelz op. Niet één Zeeuws-Vlaams dorp heeft - het mag gezegd worden - zo'n mooi dorpshuis als Biervliet. Gevestigd in het oude gemeente huis uit 1806, waarin later café 't Oude Raedhuys zat. Twintig jaar geleden is het pand na een grondi ge verbouwing als dorpshuis in gebruik genomen, maar met al leen een leuk gebouw red je het niet. Vrijwilligers die verantwoor delijkheid nemen, zijn nodig. En daar was gebrek aan. Huidig beheerster Connie de Vis ser wil er niet al te veel woorden aan wijden. „Wat er is gebeurd, is gebeurd." Een feit is dat gebrui kers wegliepen en dat het dorps huis drie, vier jaar na de opening praktisch leegstond. De gemeente Terneuzen speelde zelfs met het idee alles te verkopen. Connie en ook haar man Sjaak konden dat I Dorpshuis van Biervliet viert zaterdag jubileum, foto Mark Neelemans niet over hun hart verkrijgen en stapten er vol in, met een nieuw stichtingsbestuur. „Dat was in 2003", vertelt Connie. „We hebben langzaam het ver trouwen teruggewonnen. Biljar ters, de jeugdsoos, de harmonie, tai chi-lessen, een motorclub, de vrouwenvereniging van Biervliet, noem maar op, ze zitten allemaal in het dorpshuis." Vijftien uur per week is Connie zeker bezig als beheerster, hele maal vrijwillig. „Het is mijn hob by." Ze werkt voor de kost twin tig uur per week in de terminale nachtzorg, bij mensen thuis. „Het is te combineren. Ik doe het allebei graag, maar ik zal je vertel len: ik kijk uit naar het jubileum feest van komende zaterdag én ik zal blij zijn als het zomer is, als er wat minder activiteiten in het dorpshuis zijn." terneuzen - Vereniging van com putergebruikers in Zeeland HCC houdt donderdag in Terneuzen een thema-avond digitale fotogra fie. Het ordenen van de foto's komt vooral aan bod. De bijeen komst is aan de Leeuwenlaan 19 en begint om 19.30 uur. HENGSTDIJK - De rooms-katholie- ke parochie Maria Sterre der Zee (Oost Zeeuws-Vlaanderen) en de Protestantse gemeente Oosthoek (Hulst/Kloosterzande) houden morgen een oecumenisch avond gebed in de Catharinakerk in Hengstdijk. Aanvang 19.30 uur sint jansteen - Leden van de In sectenwerkgroep van de Stelt- kluut hebben een zeldzame nacht vlindersoort waargenomen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. In het waterwingebied bij Sint Jansteen werd de granietuil in een lichtval aangetroffen. Volgens werkgroeps lid Joop de Bakker een opmerkelij ke waarneming, omdat deze kwetsbare soort voornamelijk voor komt in heidegebieden. De dichtstbij gelegen gebieden waar de vlinder voorkomt, zijn het Hei- debos bij Moerbeke en de Kalmt- houtse Heide. De vlinder heeft een rood-bruine kleur met witte strepen en vlekken. door Martij'n de Koning IJZENDIJKE - De doorgaande route door IJzendijke wordt volgend jaar aangepakt. Het opknappen van de wegen valt samen met riolerings werkzaamheden. Dat zegt een woordvoerster van de gemeente Sluis. De gemeenteraad trok begin 2011 anderhalf miljoen euro uit voor een opknapbeurt van de route Oranjestraat-Landpoortstraat- Koninginnestraat-Tivoli. Deels komt het werk voort uit compen satie voor de reconstructie van de N61. IJzendijke moet de huidige twee aansluitingen op die weg in leveren en krijgt er maar één voor terug. De dorpsraad vreest voor toename van verkeer door het dorp. Bij de gemeente geloven ze daar niet zo in, maar Sluis vindt, los daarvan, een opknapbeurt toch wel nodig. Aan de Landpoort- straat komt aan één zijde een par keerverbod. Ter compensatie wordt het trapveldje bij de krul- bolbaan deels omgevormd tot par keerplaats. Aan de Oranjestraat komt een vrachtwagenparking. Door de herinrichting plaats te la ten vinden na rioolwerkzaamhe den die toch al op het programma staan, worden kosten bespaard. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56