ZEEUWS-VLAANDEREN Fietsbel Drugslab in Koewacht opgerold almanak Vijftig historische kerken in Zeeland zetten deuren open Kijk ook op: www.pzc.nl Keukens www.pzcwonen.nl Het Nederlands elftal beëindigt lucratieve oefentrip in China TUnneldirecteur Harald Schoenmakers waarschuwt voor te veel nadruk op kortere tolperiode Westerscheldetunnel. WOENSDAG 12 juni 2013 www.pzc.nl/monnikenwerk Alles over O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl Het was zaterdag vooral dikke pret tijdens de Delta Ride for the Roses. Niet helemaal dus, door de bekende tweestrijd tussen 'hardrijders' en 'fietstassen' op delen van het traject. Vooral op het smalle fietspad net voorbij Wolphaartsdijk en vlak voor de finish bij de Goese Zeeland hallen was het raak. Veel mannen en vrouwen dachten allemaal dat ze op het punt stonden een etappe in de Tour de France te winnen. Luid schreeuwend maanden ze de 'fiets tassen'aan de kant te gaan. Een fiet ser op leeftijd was het geschreeuw beu, pakte een hardrijder bij zijn lur ven en keek misprijzend naar zijn stuur. „Waar is de fietsbel?" SPORT gejojo met de tol' 'Pas op voor door Ben Jansen terneuzen - De aandeelhouder heeft het voor het zeggen, maar wat directeur Harald Schoenma kers van de NV Westerscheldetun nel betreft is een kortere tolperio de geen doel op zich. In een commissie van Provinciale Staten (de provincie is de enige aandeelhouder van het tunnelbe- drijf) klonk vrijdag de wens de pe riode van tolinning, die nu tot 2033 reikt, te bekorten tot 2029. De financiële vooruitzichten bie den daarvoor in principe ruimte, mede dankzij de ontwikkeling van het verkeersaanbod en een gunstig uitgevallen aanbesteding van het onderhoud. In de marge van de presentatie van het jaarverslag van de tun nel-NV werpt Schoenmakers te gen dat het de missie van het be drijf is te streven naar optimale dienstverlening tegen zo laag mo gelijke tarieven. „Als je mikt op een kortere tolperiode, moet je de tarieven consequent verhogen. En je krijgt onherroepelijk te maken met de conjunctuur. Je kunt je af vragen of onze gebruikers daar op zitten te wachten." Sinds de provincie de tunnelaan delen van het rijk heeft overgeno men, is wat die tarieven betreft veel veranderd. Het rijk verlangde een rendement van 7,5 procent op zijn belang in de tunnel. De pro vincie heeft het oogmerk met de meeropbrengsten van de tol de Sluiskiltunnel te financieren én staat voor gematigde tarieven. Het verschil blijkt volgens Schoenma kers bij de ontwikkeling van de t-tag tarieven. Die gingen in de tijd van het rijk als aandeelhou der met 24 procent omhoog. Na dat de provincie in 2009 de aande len van het rijk overnam, zijn de t-tagtarieven slechts met 2,5 pro cent verhoogd. De vorig jaar doorgevoerde verfij ning van de tarieven (onder meer een veelgebruikerskorting en een lager tarief voor campers en klei ne vrachtauto's) leidde tot een la gere winst (2,5 miljoen euro tegen 5,4 miljoen in 2011). Ook een iets geringer verkeersaanbod dan ge raamd (0,6 procentwas van in vloed. Hier deed volgens Schoen makers de economische crisis zich gelden. Het eerste kwartaal van dit jaar viel het aantal passanten 5 pro cent lager uit dan vorig jaar. Schoenmakers houdt het op het weer: „We hebben in die periode drie weekeinden met sneeuw ge had." Positief was dat het aanbod van het vrachtverkeer stabiel bleef. April en mei waren goede maan den voor de tunnel, mede dankzij een flinke stremming van de Ex- presweg in België, waardoor veel vrachtverkeer voor de route via Zeeland koos. koewacht - De politie heeft dinsdagmiddag even na vier uur een inval gedaan in een amfetaminelaboratorium aan de Eikenlaan in Koewacht. Daarbij werd niemand aan gehouden. Ook een speciale eenheid was aanwezig om de gevaarlijke stoffen te verwijderen. Op de locatie, een loods achter op het erf van een de voormalige vlasserij van Cerpentier, werd vervolgens nog vele uren onderzoek gedaan. Volgens politiewoordvoerder Alwin Don gaat het om een 'groot lab', 's Avonds werden Big Bags' aange voerd, die gevuld werden met inbeslaggenomen materi aal. Volgens omwonenden woonden de bewoners van het pand, een echtpaar van tussen de veertig en vijftig jaar, er ongeveer een halfjaar. De buren omschrijven de bewo ners van het pand als 'vriendelijk', en hebben nooit iets verdachts gemerkt in de omgeving van het drugslaborato rium. Het is niet duidelijk of de bewoners op het moment van de inval thuis waren: de luiken van de woning waren gesloten, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53