20% korting io Nog geen bestemming voor geld Scaldis Naturalis Rappers van De Invasie strijken neer in Yerseke ^099 SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Keizer Karelplein weer zandvlakte Rozenweken - Prijzenspel: prijsplukke prijsplukker 12?5 prijspluk Schiet in de Roos en maak kans op op je aankopen! Intratuin Koudekerke Galgeweg 5. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin Nieuwdorper beste heftruckchauffeur Voorjaarsproeverij Whiskyclub Hulst MBO Dans Goes houdt eindpresentatie Veiling boedei failliet Versluis Willeboer en zaterdag 15 j flufl Intratuin Roos The Fairy Bodem bedekkend, hoogte 20 cm, zon potmaat L. en Intratuin Struikroos Schneewittchen Hoogte 60 cm, zon, potmaat XL. Gardena snoeischaar Classic Gebogen snijkop met precisiegeslepen messen, ergonomisch gevormde handgrepen. kleurt je leven WOENSDAG 12 JUNI 2013 VECHEL Eric Moerdijk uit Nieuwdorp heeft 8 juni het Nederlands Kampioenschap heftruckrijden gewonnen. Dit was tijdens de Linde HeftruckCup bij Sligro in Veghel. Eric mag naar de Eu ropese Kampioenschappen. HULST De Whiskyclub Hulst houdt vrijdag 14 juni haar voorjaars proeverij. Om 19.30 uur zijn whiskyliefhebbers welkom bij Brasserie Le Retour aan de Nieuwe Bierkaai in Hulst. BERGEN OP ZOOM Studenten van het MBO Dans van het ROC in Goes houden vanavond hun eindpresentatie in Theater de Maagd in Bergen op Zoom. De voorstelling be gint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 6 euro. MIDDELBURG Troostwijk Veilingen biedt de inboedel van Versluis Wille boer uit Middelburg aan in een online veiling. Na 25 jaar activi teit is de Zeeuwse kozijnbou wer in april failliet verklaard. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De Stichting Platform Leefbaar Platteland Tho- len is nog altijd op zoek naar een bestemming voor het geld dat ze verdiende aan de verkoop van mul tifunctioneel centrum Scaldis Natu ralis in Sint-Maartensdijk. Dit centrum, dat met name ge richt was op natuur en milieu, werd ruim tien jaar geëxploiteerd door de stichting. Om verschillen de redenen werd het nooit een succes. Vorig jaar werd het ge bouw voor 27.500 euro verkocht aan de eigenaar van camping De Muie, van wie de grond werd ge pacht. Het huidige bestuur neigt ernaar om een goede eindbestemming voor het geld te vinden en de stichting vervolgens op te heffen. „Maar het valt niet meer om een mooi en duurzaam project te vin den", zegt voorzitter George de Leeuw. „We hebben onder meer aan Staatsbosbeheer gevraagd of zij iets weten, met die organisatie hebben we tenslotte goede contac ten, maar het heeft nog niets op geleverd." Om in de tussentijd toch iets nut tigs te doen met het geld heeft de stichting besloten de Thoolse ba sisscholen een zeehondenexcur sie op de Oosterschelde aan te bie den. Elf scholen hebben daar posi tief op gereageerd. Ongeveer 217 scholieren stappen maandag 24 juli op de boot. „Ik sluit niet uit dat we de komende jaren meer van dit soort activiteiten organise ren", stelt De Leeuw. door Luc Oggel YERSEKE - De rappers Brownie Dut ch, Kleine Viezerik, Negativ, Murda Turk, Darryl en Mr. Polska waren bijna een jaar geleden in Yerseke om opnames te maken voor het te levisieprogramma De Invasie. Het resultaat is vanavond om 21.20 uur te zien op Nederland 3. De Invasie is volgens de Tros een Vrolijke en soms schurende cul- tuurclash waarin de rappers zich onderdompelen in authentiek folkloristisch Nederland'. In deze laatste aflevering doen de muzi kanten Yerseke aan. Het belooft een hilarisch slot te worden, want in het persbericht licht de Tros al vast een paar tipjes van de sluier op. Zo belandt een aantal rappers in de oesterputten (Kleine Vieze rik slurpt er als enige één naar binnen, als hij hoort dat oesters een goed alternatief zijn voor Via gra), wordt een repetitie van het gereformeerde koor van Yerseke bijgewoond en gaan Darryl en Ne gativ aan boord van een mossel - kotter. Ook wordt gewerkt aan de Ode aan Yerseke, geïnspireerd op 'Zomer in Zeeland' van Saskia Serge. Die ode wordt samen met het lokale dweilorkest ten gehore gebracht en daarmee worden de inwoners letterlijk en figuurlijk in het zonnetje gezet. SAS VAN GENT - Het Keizer Karel plein in Sas van Gent ligt van vrij dag 14 tot en met zondag 16 juni vol met zand voor het negentien de Savok Beachtoernooi. Driehon derd deelnemers - volleybalteams én caféploegen, carnavalsvereni gingen en recreatieclubs - slaan vanaf vrijdag 18.00 uur op. De eerste avond is de bal aan de jeugd. Na het Savok-minitoernooi voor kinderen tot twaalf jaar is er een mini-maxitoernooi voor jeugdleden en senioren van Zeeuws-Vlaamse volleybalvereni gingen. De zaterdag staat in het te ken van het grote recreatietoer- nooi voor gemengde teams. Dit toernooi is al tijden volledig volge boekt. De afsluitende zondag is voor de 'echte' volleyballers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45