SPORT Leroy Fer jaagt op record en goud Alle overschrijvingen in het Zeeuwse amateurvoetbal Het Nederlands elftal beëindigt een lucratieve oefentrip door Azië met een 2-0-zege bij China. Nederland tegen Italië of Noorwegen Nick van der Lijke stijgt met stip Guus Hiddink langer bij Anzji Boomstra deelt punten met Tsjizjov SPORT www.pzc.nl/sport Met een sierlijke hakbal na een vloeiende aanval zet Wesley Sneijder het Nederlands elftal op een 2-0-voorsprong tegen China, foto Diego Azubel/EPA Sneijder gooit roer om door Leon ten Voorde PEKING - Een trip die op voorhand alle trekjes had van een ouderwet se handelsmissie naar 'de oost', zal straks als een cruciaal mo ment in de tweede regeerperiode van Louis van Gaal de boeken in gaan. De oogst school niet in de zeges op Indonesië (3-0) en China (2-0), de drie debutanten en de anderhalf miljoen euro die de KN VB aan het missionariswerk over hield. De werkelijke waarde van de reis naar Azië zat 'm in de aan gepaste machtsverhoudingen bij Oranje. Ver van de traditionele schijnwer pers haalde Van Gaal de pikorde overhoop en kreeg de afgezette aanvoerder Wesley Sneijder voor maanden huiswerk mee. Of Sneij der de wake-upcall van de bonds coach ter harte neemt, wordt pas na het zomerreces duidelijk, maar dinsdag in Peking zette de ontgoo chelde middenvelder zijn frustra ties om in een getergde inval beurt. De verbleekte regisseur, die vrijdag in Indonesië nog als een oude man over het veld sjok te, had tegen China geen wandel stok nodig om op de been te blij ven. De actieve Sneijder tekende ook voor de mooiste goal van de trip. Het was een doelpunt uit een stripboek, een hakje achter het standbeen, na een geweldige aan val over vele schijven. „Het was niet alleen een prachtig doelpunt. Het was denk ik ook onze mooi ste aanval van het seizoen", aldus Sneijder, die de nieuwe aanvoer der Robin van Persie al vroeg in de wedstrijd vanaf de penaltystip de andere treffer zag makken. Drie minuten later werd de Chi nees Qin Sheng na een dwaze overtreding op Arjen Robben met rood weggestuurd, waardoor het laatste beetje glans ontdaan was van de (matige) oefenwedstrijd. Dat de status van Sneijder binnen het Nederlands elftal binnen een week aan slijtage onderhevig is, bleek wel uit zijn reserverol in de eerste helft. De publieke schrobbe ring van Van Gaal aan het adres van Sneijder gaat ook veel verder dan het afpakken van een stukje textiel om de arm. Een jaar voor het WK heeft Sneijder een se rieus probleem, zo liet Van Gaal in duidelijke bewoordingen we ten. Maandag gaf de bondscoach aan dat hij twee aanvallende midden velders meeneemt naar Brazilië die in de rug van Van Persie kun nen spelen. De passer Sneijder moet het waarschijnlijk gaan uit vechten met Adam Maher, van wie wordt verwacht dat hij het ko mende seizoen nog de nodige pro gressie gaat maken. Met de loper Siem de Jong heeft Van Gaal nog een ander type voor de nummer 10-positie achter de hand en te gen China koos hij ervoor de Aja- cied voor het eerst in Oranje aan Van Persie te koppelen. Van Gaal zal de komende maanden moeten uitvinden wie het beste past bij Van Persie, want als de Azië-trip één ding duidelijk heeft gemaakt, dan is het wel dat het Oranje van 2014 wordt gebouwd rond de spits van Manchester United. Sneijder weet nu wat hem te doen staat en hij zal de komende weken ongetwijfeld geen imago- bevestigende foto's de wereld 'int- witteren' vanuit allerlei luxueuze oorden. .„Het is duidelijk dat ik nu anders vakantie ga vieren dan in de voorgaande jaren. Toen had ik de rust nodig, nu moet ik hele maal fit worden", aldus Sneijder, die de naam heeft een fijnproever van de geneugten des levens te zijn. „Ik twijfel niet aan mezelf, maar zal de komende weken wel hard moeten blijven werken." TEL AVIV Italië is dinsdag in Tel Aviv op de eerste plaats geëin digd in groep A van het EK onder 21. De koploper speel de in de laatste groepswed strijd tegen Noorwegen met 1-1 gelijk. Daarmee bleef Ita lië op de eerste plaats met zeven punten, gevolgd door Noorwegen met vijf. Indien Nederland vandaag eerste wordt, treft het Noorwegen. Bij een nederlaag tegen Spanje wacht Italië. MIDDELBURG Wielrenner Nick van der Lij ke is tien plaatsen opgescho ven in het algemeen klasse ment van de Thüringen Rundfahrt, een etappekoers in de omgeving van de het Duitse Erfiirt De Middelbur ger van de Rabobank belof- tenformatie finishte dinsdag in de derde etappe als zeven de, veertien seconden ach ter winnaar Julian Alaphilip- pe. De Thüringen Rundfahrt eindigt zondag. MOSKOU Guus Hiddink is ook vol gend seizoen hoofdtrainer van Anzji Machatsjkala. Dat heeft Konstantin Remtsjoe- kov, bestuursvoorzitter van de club uit Rusland, dinsdag bekendgemaakt. Aan de hand van de 66-jarige Hid dink beleefde Anzji Machats jkala afgelopen jaar het bes te seizoen uit de clubge schiedenis. De ervaren coach leidde de steenrijke club naar de derde plaats in de competitie. OEFA Roel Boomstra heeft zijn eer ste partij in de finaleronde van het WK dammen in Oe- fa niet winnend kunnen af sluiten. De twintigjarige grootmeester uit Emmen deelde dinsdag de punten met de Russische oud-we reldkampioen Alexej Tsjiz jov. De Ivoriaan Joel Atse en de Kameroener Jean-Marc Ndjofang leiden in het klas sement met vier punten. Boomstra is voorlopig derde met drie punten. WOENSDAG 12 juni 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33