StiHen ^en thriller moet wel spannend zijn Met 1 bezoek alle mogelijkheden in kaart molenaar CULTUUR 31 Nieuwe uitgave novelle Zeegers Film Flip a Coin wint twee prijzen Bel vandaag 0800-27 40 400 0 Ja, ik wil graag meer informatie over trapliften 1 adres voor alle topmerken De onafhankelijke specialist Scherpe prijzen vanwege inkoopvoordeel Gratis advies aan huis Unieke garantievoorwaarden 24/7 service af fabriek Snelle installatie Wij komen graag bij u langs voor een vrijblijvend thuisadvies! voor meer informatie over ons thuisadvies BEL 0800-27 40 400 rn WOENSDAG 12 JUNI 2013 SJ m staat uit het verlangen naar liefde, de eerste ontmoeting, je vastbij ten in een relatie, de blijdschap, de passie, de gewenning, de verve ling, het bedenken dat je weg had moeten gaan, uiteindelijk toch uit elkaar gaan, de boosheid en het verdriet en tenslotte het verlan gen weer iemand te vinden, al of niet om van te houden." De titel Een klein verlangen is me de ingegeven door een lied van de Zwitserse musicoloog en regis seur Christoph Marthaler. „Dat lied wordt gezongen in de voorste ling en op piano begeleid door Ca roline Scheer, ook één van de cur sisten binnen deze Ambitiegroep. De regisseur zegt te hebben geko zen voor een nostalgisch sfeertje. „Aanvankelijk wilde ik alles in de stijl van de roaring twenties, maar dat heb ik toch weer aanzienlijk terug genomen. Maar toch: on danks wellicht veel herkening biedt de huidige setting de toe schouwers een ontsnappingsmo gelijkheid. Ze kunnen er naar kij ken met de gedachte: 'Dit gebeurt mij niet'." Möhlmann kijkt terug op een prettig groepsproces. „Het belang rijkste bij dit soort producties is het juiste begin vinden om verdet te bouwen. Volgens mij zijn we daar goed in geslaagd." Vrijdag 14 juni en zaterdag 15 juni 20.00 uur, zondag 16 juni 14.30 uur, Theater Vestzak'99, Vlissingen. MIDDELBURG - De oorlogsnovelle De schutter van Maarten Zeegers verschijnt in september bij uitge verij Podium. Hij schreef het ver haal op verzoek van Switch (voor heen COS Zeeland) in het kader van de Maand van de Vrijheid. Zeegers maakte vorige maand een 'literaire tocht' langs Zeeuwse scholen, waarbij hij vertelde over zijn ervaringen in Syrië. De leer lingen ontvingen ook een boekje met de 'oerversie' van De schutter. Voor de nieuwe uitgave voegt hij er een katern 'Syrië voor dum mies' aan toe. Zeegers, met wortels in Zeeland, woonde enkele jaren in Syrië en heeft de burgeroorlog er van nabij meegemaakt. Hij berichtte erover in kranten en schreef het boek Wij zijn Arabieren, dat werd geno mineerd voor diverse prijzen. PALERMO - Flip a Coin heeft twee prijzen gewonnen op het interna tionaal sportfilmfestival in het Ita liaanse Palermo. De Zeeuwse pro ductie werd bekroond als best fea ture film. Daarnaast ontvingen Henk van den Doel en Maarten Kempen de prijs voof beste regis seurs. Flip a Coin viel eerder in de prij zen bij festivals in Los Angeles en Moskou. De film gaat over de vriendschap tussen een skiër en een windsurfer. Het weblog Zeelandgeboekt besteedt aandacht aan Zeeuwse boeken en tijdschriften. In de krant wordt er we kelijks één titel uitgelicht. door Jan van Damme Hoe zou dat gaan? Je bent - zoals Ellen de Vriend - een niet onverdienstelijke journaliste, die al redelijk wat ja ren schrijvend en eindredigerend in het Zeeuwse meedraait. Je pu bliceert ook nog eens een herden kingsboek, en een paar redelijk succesvolle interviewboeken. Dan borrelt het na verloop van tijd kennelijk zo erg, dat er meer moet volgen. Een roman liefst. Of nog beter: een thriller. Die ligt er nu: Bitterzoet. Maar kan iedereen die een thriller schrijft eigenlijk wel een thriller schrijven? Na het lezen van Bitterzoet kan ik alleen maar concluderen, dat er thrillerschrijvers zijn die zich ver gissen. Ik heb best bewondering voor de wijze waarop Ellen de Vriend een lopend verhaal van zo'n 180 pagina's weet te schrij ven. Maar wat ik heb gelezen is naar mijn mening geen thriller. Als je het met alle geweld wél een thriller wilt noemen, dan vind ik het geen goede thriller. Want wat is het een langdradig verhaal, vol herhalingen, met vlakke observa ties, en een zeurderige, huilebalke- rige hoofdpersoon. Als het even spannend wordt of dreigt te wor den, zijn de tranen niet te stel pen. Het hoofdpersonage zegt het zelf, op pagina 169: „En voor de zo veelste keer die dag vullen mijn ogen zich met tranen." Iris van der Meer speelt de hoofd rol. Een Zeeuwse van half in de twintig. Ze is getrouwd met Mare. Samen besluiten ze naar Curasao te gaan, om daar in Willemstad een hotel te runnen. Dat hotel vormt een eenheid met de er naast gelegen duikschool, waar van Harm en Anne de oprichters/ eigenaars zijn. De eerste tijd is het zon, zee en strand, maar dan wordt er een duikster vermoord. Althans, dat is het vermoeden, ze is waarschijnlijk aan haar benen onder water vastgehouden tot ze verdronk. Niet veel later onder gaat Anne hetzelfde lot. Dat is na tuurlijk al heel dicht bij hoofdper soon Iris, die het er knap moeilijk mee heeft. De afloop verklap ik niet, maar gaat u er maar vanuit dat er liefde en ontrouw in het spel is. Ik neem aan dat er bepaalde tech nieken zijn voor het schrijven van een thriller. Het oproepen van vra gen, het beetje bij beetje onthul len, flashbacks, cliffhangers - ik noem er zomaar een aantal waar van ik denk dat ze wezenlijk zijn. En humor, niet te vergeten. Wat dat laatste betreft, nee, ik heb zelfs nergens moeten gniffelen. Het verhaal is lineair verteld, met een ik in de hoofdrol. Flashbacks zijn er niet, en echte cliffhangers die me met rode oren naar de vol gende bladzijde joegen ben ik ook niet tegengekomen. Er wordt wel stapje voor stapje naar een einde gewerkt. Maar voor mij zijn die stappen in het boek zo traag, dat ik gaandeweg mijn interesse ver loor. Hoe vaak ik niet gelezen heb dat de verdronken vrouwen blau we plekken op hun benen had den. Over traag gesproken, op pa gina 127: „Alles wat ik nu gehoord heb moet ik nog eens op mijn ge mak overdenken. Ik heb het ge voel dat er nog meer is, iets onde finieerbaars dat ik nog niet helder krijg in mijn hoofd." Van mij had er iets minder op het gemak over dacht mogen worden. Ellen de Vriend: Bitterzoet - Uitgeverij Village, thriller, 183 pagi na's, 16,95 euro. Gratis traplift advies! Naam (2) Mevr Dhr Adres Postcode Plaats Eerst een gratis brochure? a* Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer infomatie en openingstijden of kijk op onze site. Telefoon E-mail wk24_M2_pzc Zonder postzegel naar-. Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet www.molenaarweizijn.nl Telefoon 0800-27 40 400 WELZIJNSPRODUCTEN info@molenaarwelzijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31