Brandweer Vlissingen regelt halve finale jeugd Brug van plantaardig materiaal WALCHEREN 27 Koninklijk onderscheiding voor Vlissings echtpaar Rijbewijskeuring bij Ter Reede Spelletjesavond Franciscusschool Veiling boedel failliet Versluis Willeboer Eric Moerdijk beste heftruckchauffeur Buitenspeeldag in Stromenwijk Griffioen gaat zelf wijn maken verstraten walhout Tuinmeubelsets WOENSDAG 12 JUNI 2013 VLISSINGEN Wie een rijbewijskeuring moet ondergaan, kan op 5 juli voor 35 euro terecht bij Regel- zorg in Woonzorgcentrum Ter Reede. aan de Vredehoflaan 370 in Vlissingen. Dit kan door een afspraak te maken via het landelijk afsprakenbureau, tele foon: 088 23 23 300. MIDDELBURG De Franciscusschool is Middel burg houdt vrijdag van 18.00 tot 20.00 uur de jaarlijkse spel letjesavond. Er is een kleedjes- markt, een springkussen, een stormbaan en heel veel spelle tjes. De opbrengst is voor de stichting KIKA die ook aanwe zig is met een kraam. MIDDELBURG Troostwijk Veilingen biedt de inboedel van Versluis Wille boer uit Middelburg aan in een online veiling. Na 25 jaar actief te zijn is de Zeeuwse kozijn bouwer in april failliet ver klaard. Als belangrijkste oor zaak wordt de aanhoudende crisis genoemd. NIEUWDORP Eric Moerdijk uit Nieuwdorp heeft het Nederlands Kam pioenschap heftruckrijden ge wonnen tijdens de Linde Hef- truckCup bij Sligro in Veghel. Hij zat in Team Monie, waar van hij mede-eigenaar van is. Hij mag naar de Europese Kam pioenschappen in Duitsland. MIDDELBURG Bij de Brede School aan de Kee tenstraat in Middelburg is van daag van 13.00 uur buitenspeel dag voor kinderen van de basis scholen. SWM organiseerde die met De Beverburch, Ceder hof, De Ontmoetingskerk, Kin deropvang Walcheren en Kin derbijbelclub De Regenboog. MIDDELBURG Onder de naam Vin Griffon, Chateau Hoogerzael, wil een groep bewoners van de wijk Griffioen zelf wijn maken. Vrij dag is er om 19.30 uur een 'wijk- wijn-infoavond' in het wijkcen trum. 5) wijkwijn.wordpress.com I Sinds de renovatie in 2006 staat Der Boede leeg. De SVRZ heeft nu eindelijk een koper, foto Lex de Meester MIDDELBURG - Juist in deze crisis tijd moet je werken aan vernieu wende projecten die ook nog een bijdrage leveren aan het milieu. Vanuit dat idee maakte Ro&Ad Ar chitecten een plan voor de ontwik keling van een van plantaardig ma teriaal vervaardigde brug. Die moet in de Kanaalzone komen. Achter Ro&Ad Architecten gaan Ro Koster uit Middelburg en Ad Kil uit Bergen op Zoom schuil. Een groene, biobased economie is één van de speerpunten in de Zeeuws-Vlaamse en Gentse Ka naalzone. Ro Koster en Ad Kil hebben dat opgepikt. „Je moet nu als architect zelf initiatieven ne men", verklaart Ro, „en dat heb ben we gedaan." De ontwikkeling van een biobased brug is één van die initiatieven. Ro en Ad deden daarvoor een subsidieverzoek bij de provincie. Gedeputeerde Sta ten hebben de aanvraag dinsdag goedgekeurd. Het architectenbu reau kan een maximum bijdrage van 23.500 euro tegemoet zien. Het geld is niet direct bestemd om er een brug van te bouwen, maar om alle mogelijke partijen bij elkaar te brengen. VLISSINGEN - 36 Jeugdbrandweer- korpsen nemen zaterdag 15 juni in Vlissingen deel aan de halve finale wedstrijden van de landelijke vaar digheidstoetsen. Drie klassen gaan met elkaar de strijd aan: junioren, aspiranten La- gedruk en aspiranten Hogedruk. De winnaars plaatsen zich voor de finalewedstrijden in het najaar in Vinkeveen en Ede. De prijsuit reiking is tussen 17.00 en 18.00 uur. De wedstrijden zijn van 8.30 tot 16.00 uur bij sporthal Baskens- burg aan de President Roosevelt- laan. De organisatie van de wedstrijd is in handen van de Jeugdbrand weer Vlissingen die dit jaar veer tig jaar bestaat. Over deze hele pe riode kende de organisatie 150 jeugdleden, jongeren tussen de elf en achttien jaar die spelender wijs het vak leren. Vijftig van hen bleven daarna, als vrijwilliger of beroeps, betrokken bij een hulp dienst. Jeugdleider Martin Murre: „Nieuwe jeugdleden en -leiders kunnen we zeker gebruiken." Geïnteresseerden kunnen een kijkje komen nemen op de weke lijkse oefenavond op vrijdag, bij de kazerne aan de Olympiaweg. VLISSINGEN - De heer A. Osté en zijn vrouw J. Osté-Hoste uit Vlis singen zijn dinsdag benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester René Roep reikte de versierselen uit. Het echtpaar is werkzaam geweest als vrijwilli ger is verschillende functies bin nen het Humanistisch Verbond en in de uitvaartbegeleiding. Bei den waren voogd van de dochter van een ernstig zieke voruw. De heer Osté is verder actief geweest voor de provinciale Stichting Schoolonderwijzers Weduwen- beurs Zeeland en als voorzitter van de identiteitscommissie van Zorgstroom. Mevrouw J. Osté- Hoste, was ook vrijwilligster bij LTC 'De Schelde', de Palliatieve Thuiszorg en was actief binnen de mantelzorg op Walcheren. weten waar uw Groot assortiment tuinover- TT|P kappingen met grote korting. Kom langs en profiteer, - twe,p en -onderhoud Ook voor uvr turnontwerp. WW .V verst i .- ".en wal hout r Veerseweg 134a I Middelburg T 0118 - 612 380 Aanbiedingen zijn geldig van Openingstijdenrna-vr van 8 .00 tot 18.00 uur, jBT2 TO juni tot 27 juni za van 8.Q0 tot 17.00 uur, (U Het echtpaar Osté-Hoste is koninklijk onderscheiden voor onder meer hun werk voor het Humanistisch Verbond en de mantelzorg, foto Ruben Oreel Teak, aluminium en kunststof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27