Vervolg proef afval ADRZ Geen nieuwe huisarts in Middelburg-zuid Illegaal bordeel moet dicht TRANSACTIE Zorgstichting SVRZ kan landgoed, waarop verpleeghuizen stonden, nu eindelijk van de hand doen. Rozenweken - Prijzenspel: 26 WALCHEREN 11 Ss ■MJ I prijsplukke prijsplukker prijsplukk ONTMANTELING Schiet in de Roos en maak kans op op je aankopen! Intratuin Koude kerke Galgeweg 5. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin 12?* Koper Der Boede bouwt villapark door Henk Postma KOUDEKERKE - De Stichting voor Regionale Zorg (SVRZ) heeft ein delijk een koper voor de buiten plaats Der Boede, inclusief land huis. Het is een investeerder die connecties heeft met projectont wikkelaar Ko van Garderen. Het is de bedoeling dat de koper de buitenplaats ontwikkelt vol gens het twee jaar oude Master- plan van Bosch Slabbers Land schapsarchitecten. Dat behelst in gebruikneming van het monu mentaal buitenhuis, dat na een re novatie in 2006 leeg bleef staan, en de bouw van negentien villa's, verscholen in een 'woonpark'. Op de buitenplaats woonden eind vorige eeuw nog bijna 390 Om het monumentaal buitenhuis mogen ne gentien villa's worden gebouwd, 'verscholen' in een 'woonpark'. Walcherse ouderen in verpleeg huizen. Na ontmanteling daarvan zette de SVRZ Der Boede twee jaar terug te koop voor 3,5 miljoen euro. Makelaar Sinke Komejan, die de verkoop tot stand bracht, en de SVRZ zeggen nog niet hoe veel de koper betaalt. Maar ze be vestigen aanzienlijk met de prijs naar beneden te zijn gegaan. Naar verluidt zou het om zo'n 2,5 mil joen gaan. In ieder geval verlost dit de SVRZ, die vorig jaar nog een winst boekte van ruim 5,6 miljoen euro, van een financieel obstakel. De stichting leurde al met Der Boede sinds 2006, toen het casco van het landhuis kon worden gerenoveerd dankzij een kanjersubsidie van het Rijk. Eerst kwam de stichting met het plan de buitenplaats vol te bouwen met 115 huizen. De gemeente Veere vond een dergelijke 'verste ning' onaanvaardbaar, waarop de SVRZ het plan voor een villapark in de markt zette. De stichting had toen al 1,3 miljoen opzij moe ten leggen om het risico van ver- koopverlies af te dekken. Afgelo pen jaar bleek dat de zorgfinan- cier vooralsnog niet bereid is al dat soort verliezen te vergoeden. Overigens rust op Der Boede nog een bestemming die wonen ver biedt. Wethouder Jaap Melse liet gisteren blijken zo verguld te zijn met het woonpark-project dat de gemeente er de bestemming graag voor verandert. De koper weet dat, want die heeft zich vast gelegd, zonder dat ontbindende voorwaarden zijn gesteld. De leve ring van Der Boede is eind dit jaar, begin komend jaar. ft Op landgoed Der Boede, dat eind 13e eeuw al bestond, stond ooit een kasteel. Dat werd in 1745 door brand verwoest Daarna liet Jacob van der Mand- ere, burgemeester van Vlissingen, er het huidige, monumentale he renhuis bouwen. In de W02 huis de daar de Duitse bezetter, ft Sinds 1950 bouwde de SVRZ op Der Boede verpleegvoorzieningen voor ouderen. Afgelopen decen nium zijn die ontmanteld en ver vangen door zorg dicht bij huis. ft Er staat nu een nieuwe Korsakov woonunit. De rest zo'n zes voet balvelden groot, wordt villapark. Vrijdag 14 en zaterdag 15 juni. Vraag naar de voorwaarden in de winkel. GOES - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis wil en kan verder met het gebruik van wegwerpproduc- ten. Uit een proef op de locatie in Goes is gebleken dat de po's, uri- naals, maatkannen en spuugbak- jes die na gebruik tot pulp wor den vermalen en door het riool worden gespoeld, geen nadelige invloed hebben op installaties en de waterzuivering. De proefis al begin dit jaar gehou den, maar het waterschap had een behoorlijke periode nodig om de effecten op de waterzuivering te onderzoeken. Daarbij zijn geen bijzonderheden aan het licht gekomen, zegt een woordvoerster. Dat biedt niet al leen veel perspectief voor het ADRZ, maar ook voor andere zie kenhuizen in Nederland, MIDDELBURG - Er wordt geen opvol ger gezocht om de praktijk van de Middelburgse huisarts Bouwhuis alsnog over te nemen. Volgens Els Potma van zorgverzekeraar CZ heb ben de gezamenlijke Middelburgse huisartsen aangegeven dat ze het werk, inclusief de patiënten van Bouwhuis, ook aankunnen. „Het zou geldverspilling zijn om dan een nieuwe praktijk op te starten." De praktijk van Bouwhuis aan de J. Huyssenstraat werd begin mei onverwacht gesloten omdat ze zwaar gewond raakte bij een ver keersongeval. Kort daarna werd ook bekend dat de Inspectie voor de Gezondheidszorg een onder zoek naar haar functioneren had ingesteld. Bouwhuis probeerde, zo liet ze weten, samen met de Landelijke Huisartsen Vereniging een opvolger te vinden. Naar ei gen zeggen waren twee kandida ten geïnteresseerd maar haakten ze op het laatste moment af. De patiënten van Bouwhuis kun nen terecht bij het merendeel van de andere Middelburgse huisart sen. Volgens Potma zijn velen al daadwerkelijk overgestapt. Ook de medische gegevens van die pa tiënten zijn, aldus de woordvoer der, voor het merendeel overge dragen. MIDDELBURG - Een illegaal bordeel aan de Sint Janstraat in Middelburg moet van de gemeente sluiten. De politie constateerde maandaga vond, tijdens een bezoek aan het pand, dat een Nederlandse dame daar haar diensten aanbood. Een agent had via internet en telefoon contact gelegd en een afspraak ge regeld. Volgens beleidsambtenaar Johan Groenenberg van de gemeente zijn er al sinds 2011 signalen dat er vanuit het bewuste pand, waar tot 2010 Coffeeshop Sixty Two zat, prostituees actief zijn. Onder andere twee Poolse dames en een Nederlandse. Niet constant want er zijn volgens hem ook periodes geweest dat er in dat pand niet werd gewerkt. De gemeente heeft, aldus Groe nenberg, geregeld contact gehad met de eigenaar van het pand en deze man uk Burgh-Haamstede gewaarschuwd dat bordelen niet zijn toegestaan in de bebouwde kom van Middelburg. Alleen in het buitengebied mogen er maxi maal twee zijn. Uit de laatste contacten maakte Groenenberg op dat de eigenaar het pand wilde verkopen aan een exploitant. De gemeente heeft nu zowel de eigenaar, als de exploi tant en de bewuste dame gewaar schuwd dat het niet is toegestaan om in de bebouwde kom een bor deel te exploiteren. De raadsfractie van de LPM stelde juist gisteren vragen over het ille gale bordeel in de Sint Janstraat. Vooral omdat het overlast zou ver oorzaken voor omwonenden. g>- 01 O e ■fcf'c S N Cxi 21 c kleurt je leven Gardena snoei schaar Classic Gebogen snijkop met precisiegeslepen messen, ergonomisch gevormde handgrepen Intratuin Roos The Fairy Bodembedekkend, hoogte 20 cm, zon potmaat L. Pot Pure los verkrijgbaar. Intratuin Struikroos Schneewittchen Hoogte 60 cm, zon, potmaat XL.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26