'Het is het harde werken allemaal waard' 5P R Vlissingen draagt drie miljoen bij For*e kriI,iek aan verhuizing van mariniers gemeentehuis mitt'*- m 24 WALCHEREN ORGANISATOREN Middelburgs evenement moet een jaarlijks terugkerend festijn worden met muziek, dans en entertainment 0 "H raadsonderzoek Wandeling STADSFEESTEN MIDDELBURG Executieverkoop 'Stadsfeesten van, voor en door Jelle Kempe MIDDELBURG - De Stadsfeesten Middelburg staan voor de deur. Donderdag tot en met zondag staat de binnenstad bol van de ac tiviteiten. Een nieuw cultureel fes tival voor jong en oud en, niet ge heel onbelangrijk, bijna helemaal gratis. Tijd om eens kennis te ma ken met de organisatie van dit, nu al, onvergetelijke festijn. „Het is een feest van de stad, voor de stad." Iedere Zeeuw herinnert zich de aankomst van de wielerronde Gi ro d'Italia in mei 2010 nog wel. Stichting Bella Festa besloot des tijds daar omheen een aantal cul turele activiteiten te organiseren. Nu, drie jaar later, kriebelt het weer. Voorzitter Huibert-jan Va der: „We willen laten zien dat Middelburg ons meer te bieden heeft dan de bestaande evenemen ten. Na het succes van de Giro zijn we verder gaan denken. Daar op volgde vorig jaar een overleg V, O Markt O Prins Hendrikdok O Damplein O Korte Delft 0 Reigerstraat O Koorkerkplein Q Pottenmarkt Vlasmarkt/Beddewijkstraat O Korte Geere Abdijplein Tympaanplein Herengracht Achter de Houttuinen Lange Viele Hofplein Gravenstraat infographic Felix Binicewicz bron Stadsfeesten Middelburg tussen verschillende partijen. Uit dat overleg zijn de eerste stappen richting de stadsfeesten gezet" De feesten zijn als het ware één groot samenwerkingsverband waar winkeliers, horeca en ge meente tot elkaar zijn gekomen, zo benadrukt Lineke Broos, ook betrokken bij de organisatie: „Veel ondernemers hebben zich aangeboden met verschillende ac tiviteiten. Hierdoor is het aanbod zo breed." Het festival is nieuw en dus rela tief onbekend voor Middelburg. Wat is er volgende week te ver wachten? Vader: „Een breed en laagdrempelig festival. Met veel verschillende meewerkende par tijen, muziek, cultuur, en acts. Ook is er de 'dag van de dag', met veel optredens op verschillende locaties. Ie kunt het zo gek niet be denken. Er is in ieder geval veel buiten te doen. Het zijn ook niet de bekende artiesten die je ziet op treden maar redelijk onbekende die ervoor zorgen dat de cultuur bij de mensen komt in plaats van andersom." Vader en Broos spreken met pas sie over het festival. Die is terug te zien in het concept. Broos zegt daarover: „Wij hebben geen bud get, dus moet je creatief zijn. We vinden het gewoon ontzettend leuk om te organiseren en dat werkt aanstekelijk op de deelne mende partijen. Het is dan ook een feelgood project. Het samen horigheidsgevoel ligt heel hoog. Het is een feest van, voor en door iedereen." Als het aan de stichting ligt heeft Middelburg er een jaarlijks terug kerend festival bij. Vader: „Wij ho pen dat we dit nog vaak mogen or ganiseren. Zonder hulp van de ge meente wordt dit echter lastig. Na tuurlijk komt er veel werk bij kij ken maar dat is het allemaal waard." Zelfs over het tijdstip van de Stadsfeesten is nagedacht. Broos: „We hebben specifiek geko zen om het half juni te houden. We hopen dat het een festival wordt om je zomer mee in te lui den. Daarnaast zijn de meeste Zeeuwen in juli of augustus met vakantie dus leek het ons het meest logisch deze feesten rond half juni, aan het begin van de zo mervakantie, te organiseren." De Stadsfeesten zijn van donderdag 20.00 uur tot zondag 23.00 uur en voor het overgrote deel gratis te be zoeken. Het programma is te vinden op www.stadsfeestenmiddelburg.nl. Morgen in de Uitbijlage van de PZC ook aandacht voor de Stadsfeesten. Lina Tidili, La Piccola Italia. „We hebben na de Giro in 2010 ge zegd dat we dit met zijn allen nog een keer gaan doen. Uiteindelijk zijn we bij elkaar gaan zitten om een jaarlijks of tweejaarlijks festi val te realiseren, gebaseerd op de Gentse feesten. Het is een festival met een sociaal, muzikaal, cultu reel en bruisend karakter. We ho pen hiermee positieve impulsen voor Middelburg te creëren. Met de inzet van alle betrokkenen moet dat zeker lukken. Het wordt één groot feest." Connie de Lange, café Vriendschap. „Wij willen heel graag helpen met dit festival. Ik zie dit als be wijs van de kracht van de stad om het met zijn allen te organiseren. Het is dan ook belangrijk dat we allemaal betrokken zijn. Wij organiseren bijvoorbeeld rit jes met een trekpaard. Ook staat bij ons een DJ op het dak bij het terras. Ik wil daarmee maar aangeven hoe veelzijdig dit fantastische fes tival is. Het is het harde werken voor mij allemaal waard." I De Franse act Dynamogène Culbuto Het IVN houdt vandaag een wan deling met een natuurgids door het Park Welgelegen in Seroosker- ke, in combinatie met een deel van het Ommetje Serooskerke. Start is bij parkingang aan de Oostkapelseweg om 14.00 uur. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Se las tingdienst door Emile Calon VLISSINGEN - De gemeente moet een bedrag van maximaal drie mil joen bijdragen om ervoor te zor gen dat de mariniers naar Vlissin gen komen. Het gaat om een bijdra ge in de verhuizing van Doorn naar Walcheren. De provincie draagt vijf tien miljoen bij. Wethouder Jacques Damen verze kerde gisteravond de commissiele den dat Vlissingen het geld terug krijgt via de OZB-heffing. Ook zei hij dat de provincie bereid is een deel van dat bedrag voor te schieten. Ondanks aandringen van commissieleden wilde Da- men niet vertellen hoe de OZB wordt berekend. Wel dat de wijze van heffen geen invloed heeft op de tarieven voor het overige on roerend goed in Vlissingen. De commissieleden maakten geen bezwaar tegen de bijdrage van drie miljoen. Wel wilden ze meer duidelijkheid over geheime stukken die zij wel hadden gezien maar waarover ze in het openbaar niet mochten of wilden praten. Om die reden krijgen ze binnen kort nog een nadere uitleg en wordt het definitieve besluit over de bijdrage van drie miljoen over de zomervakantie getild. Ook wil den ze meer zekerheden dat de ge meente toch niet op moet draaien voor het opruimen van eventuele verontreinigingen. De wethouder verzekerde dat de Vlissingse bij drage maximaal drie miljoen wordt. Defensie heeft nog geen definitief ontwerp voor de toekomstige le gerplaats die de naam Michiel Adriaanszoon de Ruyterkazerne krijgt. Het is de bedoeling dat eind 2014, begin 2015 het terrein bouwrijp wordt gemaakt. Daarna start de aanbesteding zodat begin 2015 begonnen kan worden met de bouw. De oplevering is twee jaar later. HEINKENSZAND - Zowel het Borsel- se college en de gemeenteraad als betrokken ambtenaren hebben forse steken laten vallen bij de for se budgetoverschrijding voor de renovatie van het gemeentehuis in Heinkenszand. Dat is een van de belangrijkste conclusies van het rapport van de onderzoeks commissie. Deze commissie, be staande uit raadsleden, wilde in zicht krijgen in achtergronden en oorzaken van de budgetoverschrij ding van ruim 1,2 miljoen euro. Het rapport is gisteren overhan digd door voorzitter Levien de Putter van de onderzoekscommis sie aan burgemeester Jaap Gelok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24