Bouwbedrijf Imotec is failliet verklaard PZC Jeugddetentie geëist voor poging doodslag Politie ontruimt Taksimplein WOENSDAG 12 juni 2013 Iraniërs beslissen vrijdag wie de nieuwe president wordt NIEUWSTIP? Word ook abonnee! Zeldzame dazen doen het goed in het Zeeuwse landschap 42 procent van de Nederlanders wil een lager salaris accepteren voor baanbehoud, blijkt uit onderzoek. DE STELLING UW MENING 473 reacties Vrij veel bewolking, BUITEN DE VERDIEPING redactie@pzc.nl of 0118-434010 Ga naar www.pzc.nl/abonneren Lager loon voor baanbehoud door Wilko Voordouw DEN HAAG - Ruim vier op de tien Nederlanders zegt een lager sala ris te accepteren als daar baanbe houd tegenover staat. Zestig pro cent accepteert een lagere belo ning alleen als dat gepaard gaat met een minder verantwoordelij ke functie. Dat blijkt uit de Volgens Neder land-monitor van verzekeraar Achmea, uitgevoerd samen met deze krant. Het onderzoek naar werk en werkgelegenheid werd half mei gehouden. De angst om de baan te verliezen zit er nu bij de Nederlanders diep in. „Werkze kerheid staat op nummer bij de mensen, ook als ze daarvoor sala ris moeten inleveren", aldus Robert Boulogne, manager P&O-beleid bij de Achmea. Volgens de Tilburgse hoogleraar arbeidsmarkt Ton Wilthagen wordt 'onder druk alles vloei baar'. „Wat gisteren onbespreek baar was is vandaag, nu de crisis echt aanhoudt, mogelijk. Eerst was de crisis voor de mensen een ver-van-m'n-bedshow, nu zien mensen een buurman of een sportmaatje werkloos raken. Het komt steeds dichterbij." Toch ziet hoogleraar Wilthagen niet zo snel gebeuren dat mensen echt salaris inleveren. „Ja, mis schien vakantiedagen of de winstuitkering, maar de meeste cao's zijn per sector vastgesteld. Daar kun je dus niet zomaar aan komen." FNV-voorzitter Ton Heerts begrijpt dat mensen be reid zijn tot een dergelijke stap. „Maar ik denk dat de top eerst het goede voorbeeld moet geven. Er zijn sectoren waar het echt slecht gaat. En dan begrijp ik dat men sen hun werk, hun baan, boven het salaris stellen." O pagina 11: Werknemers vinden lager loon bespreekbaar door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Bouwbedrijf Imotec in Terneuzen is dinsdag failliet ver klaard. De 21 personeelsleden zijn ontslagen. Het faillissement is door het be drijf zelf aangevraagd. „Onze or derportefeuille was leeg en de dit jaar verwachte verliezen waren zo groot, dat het geen haalbare kaart was om nog door te gaan", aldus directeur-grootaandeelhouder Henk Duerink. Imotec was gespecialiseerd in wo ningbouw en heeft veel gebouwd in onder meer Othene in Terneu zen en Mortiere in Middelburg. De crisis op de huizenmarkt heeft het bedrijf de das om gedaan. Het personeelsbestand was de laatste vier, vijf jaar al fors teruggebracht van zestig naar de huidige 21. Benne van Leeuwen uit Goes is aangesteld als curator. Hij zal de lopende projecten afhandelen, waaronder nieuwbouw van een appartementencomplex aan de Amberboomstraat in Terneuzen dat woningcorporatie Clavis laat bouwen voor Tragel Zorg. Duerink heeft zelf het faillisse ment aangevraagd. „Dat biedt de mogelijkheid om alles ten opzich te van onze schuldeisers en op drachtgevers zo netjes mogelijk af te wikkelen." Imotec is al het vier de grote Zeeuwse bouwbedrijf dat in korte tijd failliet is gegaan. Bezoek van Willem-Alexander en Maxima aan Zeeland is nuttig Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 22 en 23 Ik vind het jammer dat Oud Sluis sluit EENS 55% ONEENS 45% editie: Walcheren 255e jaargang nr. 136 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 22° 14 4 ISTANBUL - Een betoger loopt langs brandende graafma chines op het Taksimplein in Istanbul, Turkije. Dinsdagoch tend rukte de oproerpolitie met pantservoertuigen het Taksimplein op. De politie gebruikte waterkanonnen en traangas tegen de demonstranten, 's Avonds deed ze dat BREDA - Twee jonge mannen die vastzitten voor een poging tot doodslag op een 25-jarige stapper in Oosterhout, komen wat het Openbaar Ministerie betreft nog niet vrij. Het OM eiste dinsdag 15 maanden jeugddetentie, waarvan 6 maanden voorwaardelijk, tegen hen. De twee moesten zich bij de rechtbank in Breda niet alleen ver antwoorden voor het uitgaansge- weld op 19 januari. Ze zouden zich ook schuldig hebben ge maakt aan een gewapende over val op een vestiging van pizzake ten Domino's in Oosterhout en eerder op een koerier van dat be drijf. Uitspraak op 25 juni. O pagina 7: Het traangas op het Taksimplein wordt al leen maar erger weer, nadat duizenden betogers zich op het plein hadden verzameld, foto Sedat Suna/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1