U EN UW VAKANTIEVERBLIJF 14 BUITEN Aan de levendige Nieuwendijk, hartje Vlissingen, zit de splinternieuwe bed and breakfast Joy. Castvrouw Joyce Doelwijt biedt vijf eenvoudige kamers aan voor mensen die low-budget wil len slapen zodat ze wat geld overhou den voor zon, zee en strand. BED AND BREAKFAST WC Het heeft lang geduurd. Maar afgelopen week: ja, de zomer was eindelijk echt gearriveerd. We moesten nog wel een plekje in de luwte zoeken, want de wind was vaak stevig en schraal. Maar achter een strandhuisje, in de voortent bij de caravan, in de eigen 'tuinvilla' kon de strandstoel in de ligstand geklapt worden. Wat een verademing. Voor de foto's van volgende week rekenen we weer op een beetje rede lijk zomerweer. Want: dan hopen we op foto's van U en Uw UITKIJK- PLEK. We denken dat veel Zeeuwen een favoriete relaxlocatie hebben, waar ze met een fraai uitzicht even hun zinnen kunnen verzetten. Bij de sluizen van Veere of Vlissingen, in de binnenstad van Zierikzee, aan de kaai van Sluis met uitzicht op de waterfietsers, een bankje bij de vaete van Nisse, op het fietsvoetveer tussen Breskens en Vlissingen, op de wal len van Hulst. En nog veel meer locaties. Stuur uw foto's van uw favoriete uitkijkplek voor maandag 17 juni naar buiten@pzc.nl (minimaal 1 MB, 200 dpi). VOLGENDE WEEK: U EN UW UITKIJKPLEK Stuur uw foto('s) voor maandag naar buiten@pzc.nl Tuinhuisje 'Ons Plekje'. Jo Goris, Vlissingen M Heerlijk vertoeven in de tuin. Maja de Wolf, Oost-Souburg Een beetje hostelachtig, door Matthanja Schipper Bed and breakfast Joy (derde huis van rechts) aan de Nieuwendijk in Vlissingen. foto's Lex de Meester Joyce zorgt iedere morgen voor een vers ontbijt. Op de begane grond, waar eens een winkel was, staan tafeltjes, een bar en een bank. „Ik ben blij met hoe het nu is ingericht. Ik vind het belangrijk dat mensen lekker kunnen eten en kun nen chillen. Dat kan nu hier, terwijl je televisie kijkt, maar ook buiten op het bankje voor de B&B." Er is ook een bin nenplaatsje en een kelder, deze worden nog opgeknapt zodat gasten ook hier kunnen ontspannen. Op de kamers zijn de belangrijkste za ken aanwezig. Zo is er een schoon bed, een bureau en een nachtkastje. Badka mer en toilet worden gedeeld met de an dere gasten. Voor een prijs van €55,- in clusief ontbijt hoef je geen overdreven luxe te verwachten. „Ik wilde het klein schalig houden, een beetje hostelachtig. Het moet wel leuk blijven." Zelf is ze er alleen 's morgens voor het ontbijt en om schoon te maken. Voor als het echt nodig blijkt te zijn heeft ze in de B&B een klein kamertje voor zich zelf ingericht. Gasten krijgen een sleu tel van de voordeur. „Het is de Nieu wendijk hè, hier zit van alles. Mensen komen naar Vlissingen om de hort op te gaan, niet om op hun slaapkamer te blijven. En iedereen vindt het prachtig, veel mensen hebben al aangegeven hier te komen logeren." De B&B is voor Joy ce haar oudedagvoorziening, maar het betekent veel meer: „Ik ben blij wan neer ik mensen krijg, ik houd van gezel ligheid. Alleen is maar alleen. Ik ben ook heel blij dat mijn huis weer be woonbaar is." Vlak voordat de B&B officieel geopend werd, heeft haar zoon met zijn gezin proefgeslapen om te kijken of hij nog wat miste. „Zo heb ik nog wifi geregeld voor iedere kamer en zou ik graag mini- koelkastjes willen. Zodra het kan, verbe ter ik weer wat." Joyce is van plan om, ondanks haar leeftijd, nog een hele poos gasten te ontvangen. „Als ik oud en krakkemikkig word zien we wel weer verder. Maar voorlopig vind ik het gezellig en ook een beetje spannend." y Joyce ontvangt je met open armen in haar pas geopende B&B. Het is allemaal nog een beetje nieuw en spannend, maar de rol van de gast vrouw beheerst ze tot in de punt jes. De huiselijke bed and break fast doet zijn naam eer aan. Vreug de straalt je tegemoet, het is alsof je bij een gezellige tante op bezoek komt. Ze is 64, maar blaakt nog van de energie. „Ik voel me nog fit en gezond. Ik mocht vervroegd stoppen met werken en dat vond ik best moeilijk. Ik ging op zoek naar hobby's: inmiddels zit ik op line- dance, gym en stijldansen." Nog had ze energie over. Het pand aan de Nieuwendijk was al de cennia in haar bezit, maar het stond leeg. Zelf heeft ze er gewoond maar toen de kinderen uit huis gingen werd het te groot voor haar, verhuren liep niet zo lekker. „Elke keer als ik langs het huis liep was ik een beetje sip. Ik heb er met veel plezier gewoond en nu stond het te verpieteren. Ik besloot om het, samen met een kennis, helemaal op te knappen en er iets moois van te ma ken." Het heeft een jaar geduurd, maar het pand is inmiddels van iets onbe woonbaars veranderd in een gezellig huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 14