'Slepende kwestie Fietscentrum Nieuwvliet gewoon netjes oplossen' PZC Dagbladbezorger ZEEUWS-VLAANDEREN 23 Heikant Soldaten dalen af van toren van stadhuis Foto-expositie natuur en landschappen Den Toom geeft een orgelconcert in kerk Voorlichtingsdag over zorg en vermogen Kerken vieren samen feest in Zaamslag Nieuwe scholieren verkennen route DINSDAG 11 JUNI 2013 I Joost Van Hyfte maakt een vreugdesprong in de tuin van het voormalig klooster van de Zusters van Liefde, nu cul tuurcentrum tKlooster, aan de Kerkstraat in Zelzate. foto Peter Nicolai (een tankbataljon dat Zelzate in 1940 verdedigde), over Mietje Stroel (de Zelzaatse vrouwelijke variant van Manneke Pis) en over 'wereldzanger' Eddy Wally, krijgen er een vaste plek. En het is de bedoeling in de klooster tuin films te gaan draaien. Met feesten en partijen is het al druk. Van Hyfte: „We hadden laatst nog een pater- en nonnenparty, met honderd verklede paterkes en nonnetjes." Van Hyfte die voltijds standup comedian is, heeft er alle vertrou wen in. Zelzate verdient volgens hem een cultuurcentrum als tKlooster. „Ik ben nogal eens voor tv en radio in Brussel. Zel zate staat er daar nogal zwart op. Maar of ze er ooit zijn geweest? Ze weten in elk geval niet waar over ze praten." Het Vlaamse Li verpool had zich geen betere am bassadeur kunnen wensen. Zie ook: www.het-klooster.be door Martijn de Koning NIEUWVLIET - De gemeente Sluis moet er alles aan doen om de pro blemen met Fietscentrum Nieuw vliet netjes op te lossen. Dat vindt een groot deel van de Sluise ge meenteraad. De gemeente en het bedrijf in Nieuwvliet-Bad zijn al sinds 2008 met elkaar in conflict. Het begon toen eigenaren Paulien Brussee en Ron Soeters problemen kregen met een buurman-ondernemer over uitstallingen voor de deur. „We wilden niet eens klagen, maar gewoon bij het onderne mersloket vragen welke rechten en plichten wij én onze buren ei genlijk hadden." Pas na twee jaar kwam er uit het gemeentehuis een reactie. Die om vatte echter niet de gewenste in formatie, maar de mededeling dat Brussee en Soeters niet over een (wel benodigde) uitstallingsver gunning beschikten. „Die hebben we vervolgens aangevraagd en ge kregen." Hun vraag over het gedrag van de buren bleef echter overeind, en keerde zich vervolgens vorig jaar tegen hen, stellen ze. „We hadden toen nog een uitgebreid assorti ment aan strandspullen, die we buiten neerzetten. 'Als jullie ons dwingen bij jullie buurman te handhaven, gaan we dat bij jullie óók doen', kregen we vervolgens te horen." Inderdaad viel daarna een brief in de bus met de mededeling dat het Fietscentrum de regels overtrad. „We zouden onvoldoende door gang verlenen aan passanten en we mochten maar één artikel per soort plaatsen. Dus één geel schepje, één blauw schepje, één groen schepje... Dat slaat natuur lijk nergens op. Ga eens kijken in Cadzand en Breskens: daar houdt toch ook geen enkele strandshop zich aan die regels." Soeters en Brussee negeerden het bevel en liepen tegen een dwang som van 1000 euro aan. Bij een volgende overtreding zouden ze een dwangsom van nog eens 3000 euro opgelegd krijgen. Ze gingen in hoger beroep, maar be sloten onlangs de juridische proce dure te staken. „Het kost gewoon te veel geld, en bij de gemeente zijn ze in staat dit te rekken zo lang ze willen." De discussie over het uitstallen van strandartikelen liep bovendien ten einde, omdat het bedrijf zich tegenwoordig veel meer richt op verhuur, ver koop en reparatie van fietsen en fietsartikelen. Het duo bood aan de strijdbijl te begraven en in ruil daarvoor de dwangsom van tafel te halen. B en W gingen daar niet mee ak koord, lieten ze per brief aan het Fietscentrum weten. Brussee en Soeters wendden zich daarop tot de gemeenteraad en ze vonden ge hoor. Verschillende raadsleden hadden het relaas van het Fietscentrum 'met stijgende verbazing' gelezen, vertelden ze recent in een com missievergadering. Ze verwachten van het college 'fat soen' (Joyce Kramer, PvdA en Hanny Thomaes, Helder Zeeuws) en 'meer inlevingsvermogen' (Ad- ri Rosendaal, Nieuw Gemeentebe lang). Burgemeester Jacques Suur- mond nam deze kritiek ter harte en antwoordde dat het college de zaak nog eens gaat bekijken, maar wilde geen beloftes doen. „We hebben al aangegeven de dwang som te innen. We moeten eens kijken of we die volgens juridi sche regels nog wel kunnen in trekken." Het college kan daarbij de nieuwe uitstallingsregels als leidraad ne men, stelde Suurmond zich voor. Die zijn in voorbereiding. Suur mond wilde geen valse verwach tingen wekken. „Maar ik zeg nog niets toe." HULST Een delegatie van de Koninklij ke Landmacht doet donderdag 13 juni Hulst aan voor een ab- seilstunt. De 45 manschappen van het opleidings - en trai ningscentrum Genie dalen van de toren van het stadhuis aan een touw af naar beneden. De eerste soldaten in opleiding zul len vanaf 13.30 uur abseilen. EMMADORP Tot en met 9 augustus zijn er in het ontmoetingscentrum bij het Verdronken Land van Saef- tinghe Zeeuws-Vlaamse na- tuur- en landschapsfoto's te zien. Fotografen zijn Niek Goos- sen uit Zaamslag en Linda van der Veeken uit Vogelwaarde. Al le dagen te zien van 13.00 tot 17.00 uur, behalve op maandag. TERNEUZEN Marco den Toom (35) geeft za terdag om 19.30 uur een orgel concert in de Grote Kerk in Ter- neuzen. Hij speelt werk van Bach, Young en Sibelius. Den Toom debuteerde als kind in het EO-programma Jong Ge leerd. Hij werkt nu vaak mee aan cd- en tv-opnames. Entree 8 euro, tot 14 jaar gratis. SINT JANSTEEN De KBO St. lansteen houdt in samenwerking met de Rabo bank dinsdag 18 juni een voor lichtingsmiddag over 'Zorg en vermogen'. De aanwezigen krij gen de gelegenheid om vragen te stellen. Verder geeft notaris Van Goethem de nodige infor matie over het thema. Aanvang om 13.45 uur in de Warande. ZAAMSLAG De kerken in Zaamslag zijn ko mend weekend actief op het dorpsfeest. Op vrijdag begint om 19.30 uur een korenavond in de kerk op het Plein. Op za terdag wordt het orgel vanaf 10 uur bespeeld door diverse orga nisten. Er is ook verkoop van etenswaren voor een houtoven- project in Zuid-Afrika. HULST Zo'n 330 basisscholieren van 15 scholen uit de gemeente Hulst verkennen maandag 17 juni fietsroutes naar het Reynaert- college in Hulst. Onderweg krijgen ze uitleg over de beste fietsroutes en de gevaarlijke punten. De organisatie is voor het tiende jaar in handen van het Reynaertcollege. weGGNeR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63