Sussende woorden chaos rechtspraak Nieuw boek van Petra de Boevere U hoort goed, maar u verstaat slecht? nu aan! Wijn voor Zaamslag 20 ZEEUWS-VLAANDEREN Feestelijke open dag nieuwe afdeling VELT UWV-vestiging Terneuzen sluit op 1 juli deuren Veel mensen hebben moeite met het verstaan van gesprekken, terwijl ze toch goed kunnen horen. Vooral als er achtergrondgeluid is, wordt verstaan voor hen lastig. De oorzaak is vaak een beschadiging van de zgn. haarcellen in het binnenoor. Het nieuwste toestel van Siemens is speciaal ontwikkeld om dit te compenseren. Schoonenberg door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De kritiek op het slech te functioneren van het Openbaar Ministerie (OM) en de rechterlijke macht in Zeeland is niet onterecht, maar minister Ivo Opstelten (Veilig heid en justitie) verwacht 'snel op lossingen voor de problemen' die ontstonden na de fusie van de par ketten in Middelburg en Breda. Met deze sussende woorden rea geert Opstelten op vragen van de WD-Kamerleden André Bosman en Ard van der Steur. Zij waren gealarmeerd door berichten in de ze krant. Het OM had de boel na de fusie niet op orde. Officieren van justitie, rechters en advocaten kregen dossiers te laat binnen en die waren ook nogal eens onvolle dig. Onderzoeken bleken boven dien niet altijd te zijn uitgevoerd. Met als gevolg dat het onmogelijk was rechtszaken goed voor te be reiden. WD'ers Bosman en Van der Steur vreesden voor de kwali teit van de rechtspraak. Opstelten steekt in zijn antwoor den niet onder stoelen of banken dat 'er sprake is van grote verande ringen door de fusie' van de par ketten in Middelburg en Breda (en ook elders in het land). Ver schillende manieren van werken moesten op elkaar worden afge stemd, wat niet één twee drie te regelen bleek. Het OM is zich dit bewust, laat Opstelten weten, en voert nu 'in tensief overleg met alle betrokken partijen om alles weer op de rails te krijgen'. Hij heeft er vertrou wen dat dit ook op korte termijn lukt en stelt optimistisch: „Ik heb geen aanwijzingen dat de proble men structureel van aard zijn en ga er dan ook vanuit dat zij spoe dig worden opgelost." KLOOSTERZANDE - Ook Zeeuws- Vlaanderen heeft sinds kort een afdeling van de Vereniging voor Ecologisch Leven en Tuinieren (VELT). De club houdt zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur een feeste lijke opening in de tuin van be stuurslid Rinus Rentmeester aan de Hulsterweg 75 in Kloosterzan- de. VELT hoopt bij te dragen tot 'ontwikkeling van een duurzame levensstijl'. De vereniging hoopt de ecologische gedachte - 'gezond leven op het ritme van de seizoe nen met respect voor de natuur - wijd te verbreiden. Ze houdt daar bijeenkomsten voor, geeft tijd schriften en boeken uit en komt op voor de belangen van de ecolo gische consument. Ook gaan afdelingsleden samen naar tuinbeurzen en natuurgebie den. Ze koken samen, ruilen plan ten en wisselen informatie uit. In de tuin aan de Hulsterweg stelt de afdeling zich zaterdag voor. Graag aanmelden via lucile@live.nl of loesmaas@zeelandnet.nl door René Hoonhorst TERNEUZEN - Sinds gisteren ligt het tweede boek van Petra de Boevere uit Breskens in de boekhandel: Durf te doen. Het boek, waarin slij ter De Boevere op 'praktische en toegankelijke manier' beschrijft hoe met social-media succes is te boeken, kan worden gezien als ver volg op het in 2010 verschenen Meisje van de Slijterij. Ook in Durf te doen vertelt De Boevere over het gebruik van so ciale media om bedrijven een boost te geven. Ze put daarbij ruimschoots uit eigen zakelijke en persoonlijke ervaringen en geeft aansprekende voorbeelden uit de dagelijkse praktijk van al dan niet bekende bedrijven, sites en blogs. Met behulp van Twitter, Facebook en blogs kan een bedrijf zich pro fileren, terwijl online-verkoop de redding voor veel detaillisten is. Social media zijn in de visie van De Boevere niet zo nieuw. „Ze gaan terug naar de basis, waar per soonlijk contact en aandacht weer belangrijk zijn. De hele wereld is een dorp geworden en dat dwingt bedrijven steeds vaker om het ech te verhaal te vertellen", aldus een persbericht van de uitgever. De Boevere heeft Durf te doen op gebouwd als diner, met hoofd stukken van aperitief tot pous- se-café (het cognacje of likeurtje bij de afsluitende koffie). Ze geeft bij elk hoofdstuk een recept en doet er, als slijterijmeisje, telkens een wijnadvies bij. De Boevere houdt deze week 'so cial media master classes'. Na de presentatie van Durf te doen, gis teravond in Baarn, volgen master- classes in Heerenveen, Amster dam en Tilburg. Advertentie Dagelijks merken veel mensen dat ze moeite hebben om gesprekken te volgen. Omgevings geluiden, slechte akoestiek, achtergrond muziek en onduidelijke sprekers maken dat het voeren van gesprekken erg veel energie kost. Er moet vaak worden gevraagd wat er gezegd is. Daar door wordt het steeds minder leuk om in grotere gezelschappen te verkeren. Beschadiging binnenoor Wat weinig mensen weten is dat dit wordt veroorzaakt door een beschadiging in het binnenoor. Onderzoek heeft aangetoond dat zogenaamde haarcellen verantwoordelijk zijn voor aanpassingen in het geluid. Deze cellen zorgen ervoor dat zachte geluiden luider worden en harde geluiden juist wat worden gedempt. Die aanpassingen gebeuren wel 20.000 keer per seconde. Spraak hoorbaarder Als de haarcellen beschadigd zijn, hoort u het geluid dus wel, maar zachte geluiden klinken zachter en harde geluiden juist harder! Omdat spraak vaak net iets zachter is dan omgevings geluid is het dus niet goed te verstaan. Wanneer door blootstelling aan lawaai of een verminderde doorbloeding de haarcellen niet functioneren, is het niet zinvol om het geluid alleen maar te versterken, zoals dat gebeurt in conventionele hoortoestellen. Veel beter is het als het toestel zachte spraak en hinderlijke luide omgevingsge luiden goed herkent en zo spraak weer hoorbaar maakt. Unieke technologie De nieuwste Siemens XCEL is ontwikkeld met deze gedachte. Dit toestel zorgt voor de juiste balans tussen alle geluiden. De verhouding tussen versterking, spraakverstaan en geluid beleving staan hierbij voorop. Het verstaan van gesprekken wordt zo duidelijk verbeterd, ook in een rumoerige omgeving. sm De Siemens XCEL, klein en onopvallend. Nauwelijks groter dan een 1 euro munt. Testpersonen gezocht! Schoonenberg Hoorcomfort zoekt testpersonen, die de beschreven situatie herkennen en die de nieuwe technologie in de praktijk willen testen. Bij Schoonenberg organiseren we regelmatig dergelijke tests, ledereen met gehoorverlies kan meedoen aan de test. Want uw mening telt bij ons. Daarom ook wordt de test afgesloten met een interview. Hierin vragen we u of u in het dagelijks gebruik echt verschil ervaart. De haarcellen in het binnenoor bewegen heel snel en fungeren als versterker en als demper. Als de haarcellen beschadigd zijn wordt spraak niet voldoende meer versterkt en hinderlijk lawaai niet meer gedempt. Bent u geïnteresseerd? Meld u dan voor 30 juni aan voor de test. Bel 0900 - 0616 (15cpm) of meld u aan via internet: www.schoonenberg.nl/testpersoon. Deelname is gratis en geheel vrijblijvend! Ontdek zelf welke grote voordelen de nieuwe Siemens XCEL voor u heeft. Meld u nu aan! ■ra "en vrijblijvend 0900 - 06,6 (,5 cpmj of www.schoonenberg.nl/ testpersoon 'Schoonenberg hi ervaren dat hele, eerste toestel dt mij een toestel laten bij mij past. Het is het in de la is verdwenen!" HOORCOMFORT0 TERNEUZEN - De vestiging van uit keringsinstantie UWV aan het Stadhuisplein in Terneuzen sluit op 1 juli. Dat het filiaal dichtgaat, is het ge volg van de toenemende dienst verlening van het UWV via inter net. Daarom blijft er in Zeeland al leen nog een vestiging over in Goes. Tot 2014 is er ook nog een UWV-vestiging in Middelburg. De sluiting in Terneuzen komt niet als een verrassing. Al begin vorig jaar maakte de uitkeringsin stantie bekend het over een ande re boeg te gooien. De vestiging in Zierikzee was toen al dicht, die in Tholen en Oostburg volgden niet veel later. Werkzoekenden kunnen via www.werk.nl hun zaken regelen rond werk en tijdelijk inkomen. Wie zijn cv plaatst op deze site, is vindbaar voor tienduizenden werkgevers. Zeeuws-Vlamingen die toch persoonlijk een UWV-medewerker willen spre ken, moeten voortaan naar Goes. ZAAMSLAG - Speciaal voor de 35e editie heeft de organisatie het dorpsfeest in Zaamslag (vrijdag en zaterdag) een rode en witte wijn laten bottelen door een Chi- leens wijnhuis. De wijn is via www.dorpsfeest- zaamslag.nl te bestellen voor 5,49 euro per fles. Het dorp staat vrij dag en zaterdag bol van de activi teiten. Er zijn optredens van kerk koren, De Volharding, Jacco Ricar- do en Johnny Slipper. Vrijdag is er een hardloopwedstrijd en zater dagochtend is de rommelmarkt als vanouds de grote publiekstrek ker. Het volledige programma staat op bovengenoemde site.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60