Vaders gratis met boot ZEEUWS-VLAANDEREN Zwembad De Vogel draait alvast op proef Multraship huurt sleper uit Türkije almanak Samenwerking tussen gemeenten moet vooroordelen over onderwijs en kinderopvang over de grens wegnemen. Dame Week zonder plastic Bianca Janssen laat je het water in de mond lopen I DINSDAG 11 juni 2013 1 CONSUMENT Platform voor grenshoppers door Eugène Verstraeten HULST - De gemeenten Hulst, Stek- ene, Sint-Gillis-Waas en Beveren gaan proberen een regionaal plat form voor onderwijs en kinderop vang op te tuigen. Dat moet ouders objectieve informatie bie den over scholen en opvangvoor zieningen in de grensstreek. Daar mee kan het vooroordeel worden weggenomen dat Belgische basis scholen kwalitatief beter zouden zijn dan hun Nederlandse buren. Het platform is één van de aanbe velingen uit een onderzoek van het Antwerpse bureau Tempera, in opdracht van het samenwer kingsverband EGTS Linieland van Waas en Hulst. Volgens de onder zoekers is er geen enkele objectie ve aanwijzing voor een kwaliteits verschil, maar is het vooral de structuur en discipline op Bel gische scholen die ouders aan spreekt. Ouders vormen zich meestal een beeld op basis van wat ze over scholen horen, maar weten niet hoe het er echt aan toegaat. De Vlaamse scholen spelen daar op in door zich meer te laten zien. Klassen trekken er vaker op uit, Vlaamse scholen zetten vaker de deuren open via bijvoorbeeld schoolfeesten en ze zijn ook aan wezig bij plaatselijke activiteiten. Ook de Nederlandse scholen moe ten zich meer 'zichtbaar' maken. Uit het onderzoek blijkt dat bij de keuze voor een Vlaamse school de financiën wel meespelen, maar dat het hoofdmotief vaak een praktische reden is. Bestuurslid Ronny van den Broecke van scho- lengroep Leertij/Kapriom en di recteur Rianne Vons van Kinder opvang Zeeuws-Vlaanderen zet ten twijfels bij dit onderzoeksre sultaat. Ze constateren dat geld wel een belangrijke rol speelt om voor België te kiezen. In Neder land is kinderopvang twee keer zo duur als in Vlaanderen. Boven dien mogen kinderen er al met 2,5 jaar naar school. Een lichtpuntje ziet Van den Broecke in de mogelijkheid die de staatssecretaris wil bieden voor experimenten om kinderen ook in Nederland al met 2,5 jaar op school toe te laten. Volgens de on derzoekers steken dagelijks min stens 374 kinderen vanuit Nieuw-Namen, Clinge, Sint Jan steen en Heikant de grens over. Een klein deel (16) gaat naar de voorschoolse opvang. In de groep van 2,5 tot 5 jaar bezoeken 172 kin deren (80 procent) het Vlaamse kleuteronderwijs. In de leeftijds groep van 6 tot 11 jaar steekt toch nog steeds eenderde van de kinde ren de grens over. HENGSTDIJK - Zeeuws-Vlaanderen is een overdekt zwembad rijker, op recreatiecentrum De Vogel bij Hengstdijk. De officiële opening is 'pas' zaterdag 22 en zondag 23 juni, maar campinggasten mogen alvast proefzwemmen. „Ondertus sen kunnen wij zien of alles goed draait", zegt Mieke van den Bosch van De Vogel. Het zwembad van achttien bij ne gen meter met een zeventig me ter lange glijbaan, whirlpool, sau na en stoomcabine is 'slechts' één van de investeringen die De Vogel heeft gedaan. Ook een nieuw res taurant, snackcorner, indoorspeel- tuin en gamezone zijn verrezen. Om dit rendabel te krijgen, breidt De Vogel uit met 275 staanplaat sen. Van den Bosch: „Dat gaat hand in hand." Ze hoopt begin sei zoen 2014 de eerste nieuwe gas ten te verwelkomen. „We hebben al aanvragen liggen." Niet alleen campinggasten zijn welkom in het zwembad van De Vogel, ook omwonenden kunnen een dagkaartje voor vijf euro kopen, foto Peter Nicolai VLISSINGEN - Vaders mogen aan staande zondag gratis met het fletsvoetveer tussen Breskens en Vlissingen reizen. Veolia bedacht de actie in het ka der van Vaderdag. De afgelopen twee jaar werd er volop gebruik gemaakt van een soortgelijke moe derdagactie op de Fast Ferries. Dit jaar houdt de vervoersmaatschap pij voor het eerst een vaderdagac tie. De kassa's van de veerverbin- ding zijn zowel in Breskens als Vlissingen vanaf 8.30 uur 's och tends geopend. Alle vaders die zich daar met hun zoon of doch ter melden, mogen direct doorlo pen. Veolia wijst inwoners van Walche ren op de zondagopening in koop stad Sluis en Zeeuws-Vlamingen op de Stadsfeesten in Middelburg. TERNEUZEN - Sleep- en bergingsbe drijf Multraship in Terneuzen heeft de vloot versterkt met een in 2010 in TUrkije gebouwde sleep boot. Het schip is voor langere tijd gehuurd en zal vooral worden ingezet bij offshore-werkzaamhe den op zee, onder meer bij wind molenprojecten. Leendert Muller: „Dat is een groeimarkt." Tip? redactie@pzc.nl Indy van vijf begint het verschil tus sen de seksen al goed te begrijpen, zo bleek toen ze onlangs bij haar grootouders op bezoek was. Toen ze tussen de middag met haar broertje bij hen kwam eten had ze erg lang werk met het aan tafel gaan. Haar opa werd een beetje on geduldig door al het getreuzel van zijn kleindochter. Hij zei tegen haar: „Jongedame, ik zou nu maar eens opschieten als ik jou was, want straks ben je nog niet klaar met eten als je al weer naar school moet." Waarop het meisje haar grootvader verontwaardigd aankeek en hem van repliek diende. Ik ben geen jongedame, opa. Ik ben een meisjesdame."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57