Oefentrip van Oranje eist eerste slachtoffers. Sneijder en Kuijt zitten op de schopstoel. 9 SNEIJDER: AFNEMEN AANVOERDERSBAND PIJNLIJK Mourinho is nu The Happy One' Menno Paauwe op het podium Hans Dekkers wint koers in België II Bondscoach van Louis van Gaai (m) staat de pers te woord na de training van het Nederlands elftal in het Workers Stadium in Peking. Hier speelt Oranje vandaag tegen China, foto Stanley Gontha/ANP Stoelendans is begonnen door Leon ten Voorde K PEKING - Als Louis van Gaal mor gen terugkeert uit de Oost zal hij direct koers zetten naar het Mid den-Oosten. De bondscoach krijgt bijna in een oogopslag zicht op de totale kweekvijver waaruit hij moet vissen met het oog op het WK volgend jaar. Door de trip van Oranje naar Azië en het EK van Jong Oranje in Is raël is zo'n beetje het beste wat het Nederlandse voetbal te bie den heeft tegelijkertijd aan het werk. 43 voetballers vormden op dit moment het hart van Oranje. Van Gaal kon nog drie spelers extra meenemen, maar vlak voor vertrek liet hij onomwonden we ten dat dit het is. Veel meer mate riaal is er in zijn ogen niet voor handen. Het WK in Brazilië mag dan nog ver weg zijn, de stoelendans is al begonnen en die vurige strijd heeft 'in den vreemde' al twee prominente slachtoffers geëist: Wesley Sneijder en Dirk KuijL In de schaduw van Sneijder kreeg de netelige positie van Kuijt niet zo veel aandacht, maar ook de Katwijker zal met weinig goede gevoelens aan zijn vakantie begin nen. Nadat hij eerst zijn rol als tweede aanvoerder al kwijtraakte, liet Van Gaal hem vrijdag tegen Indonesië ook nog eens negentig minuten op de bank zitten. Om daar na afloop aan toe te voegen dat hij Kuijt niet meer zal gebrui ken als rechterpits, waardoor de uitgang steeds dichterbij komt voor Kuijt. En ergens thuis, of op een strand- bedje, zullen ook Klaas-Jan Hun- telaar, Ibrahim Affelay en Jetro Willems zich achter de oren krab ben. Onder Bert van Marwijk kon je een jaar voor het WK de selec tie al op zo'n twintig posities uit tekenen, maar bij Van Gaal kun je daar je vingers beter niet aan bran den. Door het EK in Israël is het 'grote Oranje' nu een proeftuin waar temidden van de gevestigde namen een aantal nieuwelingen de kans krijgt zich te presenteren. Van die spelers maakt Jens Toornstra vooralsnog de beste in druk. Of hij zich gaat ontwikke len tot een serieuze gegadigde voor Oranje valt nog te bezien, maar hij is wel zo'n speler die op timaal profiteert van het feit dat er tegelijkertijd een EK is waar veel potentiële internationals aan de slag zijn. Datzelfde geldt voor Siem de Jong, die weliswaar geen debutant is, maar onder Van Gaal nooit echt in beeld is geweest. Met zijn twee treffers tegen Indo nesië - waarmee hij zijn unieke gevoel voor de juiste positie nog eens onderstreepte - gaf hij in elk geval een signaal af dat hij ook nog bestaat. De reis naar Azië en het EK in Is raël vormen dan ook een aardige tussenbalans voor de bondscoach. Wesley Sneijder is teleurgesteld dat bondscoach Louis van Gaal hem zijn aanvoerdersband heeft af genomen. „Het is een pijnlijk be sluit", zegt de 29-jarige middenvel der in De Telegraaf. „Omdat ik het niet zag aankomen, maar ook omdat ik de rol van aan voerder altijd met volle overgave heb proberen te vervullen." Van Gaal benoemde Robin van Per- sie tot aanvoerder van Oranje, om dat hij wil dat Sneijder zich op zijn fitheid richt. De bondscoach stelde Sneijder al tijdens het trainings kamp in Hoenderloo op de hoogte van zijn besluit. „Dat was een mo kerslag. Maar ik was sowieso al van plan fit te raken", aldus Sneij der. Komende zaterdag is de laat ste dag dat Zeeuwse ama teurvoetballers zich kunnen overschrijven naar een ande re club. In de aanloop naar dat moment worden op de website van de PZC de mu taties bijgehouden. In de af gelopen weken hebben al tientallen voetballers hun ja-woord gegeven aan een andere club. Mail aanvullin gen naar sport@pzc.nl. www.pzc.nl/sport LONDEN OK José Mourinho is maandag middag officieel gepresen teerd als nieuwe trainer van Chelsea. The Special One' deed op Stamford Bridge on der enorme belangstelling direct afstand van zijn oude bijnaam: „Ik moet een bij naam kiezen voor deze pe riode, ik noem mezelf nu The Happy One'. Ik ben erg blij", aldus Mourinho. MIDDELBURG Karter Menno Paauwe uit Kapelle-Biezelinge heeft goe de zaken gedaan in de strijd om het Nederlands kam pioenschap. Op Circuit Park Berghem nabij Oss zette de zestienjarige Zeeuw in de eerste race de tweede tijd op het bord. De start van de tweede race verliep iets moeizamer, waardoor Paau we terugviel naar de derde plek. Op die positie eindigde hij ook de wedstrijd. Paau we staat nu tweede overall in de KZ2-klasse. MIDDELBURG Wielrenner Hans Dekkers heeft maandag in het Bel gische Ursel een criterium gewonnen. De inwoner van IJzendijke won na 110 kilometer de sprint van een kopgroep van tien man. Het was de tweede seizoens zege van de 31-jarige Dek kers. De Belgen Kevin Eeck- hout en Davy de Scheemae- ker werden tweede en der de.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27