Afscheid panden Zeevaartschool Go- dkoper kan écht niet! hollands nieuwe. Brand in meubelfabriek Voor maar €387,- INDAH BAGS Middelburg looft prijs zuinig met energie uit Klaas Terlage voorzitter Pontes Scholengroep 1 22 WALCHEREN -| j Indah bags combineert met haar tassen een Zeeuwse traditie met Indonesisch handwerk. ARABESK Voordeel voor lezers van de PZC Apple iPhone 4 275 min/SMS 500 MB tötaal VOORDEEL Bestel nu: www.hollandsnieuwe.nl/pzc VLISSINGEN - In meubelfabriek Arabesk aan de Koningsweg in Vlissingen heeft maandag aan het begin van de avond brand gewoed. Oe brand werd om kwart voor zeven gemeld. Vanwege de brand was de Koningsweg enige tijd af gesloten. De brand werd geblust mede door inzet van een hoogwerker. Rond half acht was de brand geblust, foto Theo Giele VLISSINGEN - Oud-leerlingen, stu denten en medewerkers van de Zeevaartschool in Vlissingen in Vlis singen nemen op vrijdag 28 juni af scheid van 'hun' panden, het mar kante gebouw met het torentje aan de Boulevard Bankert 156 en het gebouw daarnaast op nummer 154, het werkplaatsgebouw. Het eerste gebouw is verkocht aan Van Koeveringe Beheer en wordt omgebouwd tot een zorg centrum dat eind dit jaar wordt geopend. Het tweede deel van de Zeevaart school, nummer 154, wordt ook verlaten door de studenten. Maar op termijn komen ze daar terug. Dat gebouw wordt gesloopt en op die plaats komt een studietoren van zeven tot acht verdiepingen. Volgens de HZ wordt in die toren de De Ruyter Academy gehuis vest, inclusief de nautische oplei dingen. Om afscheid te nemen van hun panden wordt op 28 juni een foto gemaakt met zoveel mo gelijk mensen die ooit te maken hebben gehad met de Zeevaart- Met deze superaanbieding bel, sms en internet je maandelijks voor slechts €23,50. Je krijgt elke maand 275 minuten of sms'jes, 500 MB en de iPhone 4 (t.w.v. €340,-). Je betaalt geen aansluitkosten (€10,-) en de bezorgkosten zijn eenmalig €25,-. Je totale voordeel loopt op tot €387,-. Goedkoper kan je het niet krijgen! Wil je meer bellen, sms'en of internetten? Kijk dan op onze website voor nog meer superscherpe aanbiedingen met de iPhone 4. Met hollandsnieuwe bel, sms en internet je altijd voor één vast laag tarief. Ook buiten je bundel. Zeeuws door Wendy de Jong school. De actie is een initiatief van de Vereniging Oud-leerlin gen en De Ruyter Academy van de HZ. Voorafgaand aan het foto moment vindt de uitreiking plaats van de propedeuses en ba chelor getuigschriften aan een aantal studenten die de opleiding Maritiem Officier volgen. De komende tijd zijn de studen ten van de Zeevaartschool gehuis vest op de hoofdlocatie van de HZ. Het is nog niet bekend wan neer de sloop en de nieuwbouw van 154 plaats gaat vinden. MIDDELBURG - Het Zeeuws schor- tenbont in de voering komt goed tot zijn recht in de in Bali Indo nesië) handgemaakte leren tassen en andere accessoires van Indah Bags. Een combinatie die je mis schien niet zo een, twee, drie zou verwachten, maar voor eigenares se Debora Karman (35) uit Middel burg was het een logische stap om de sterke band die ze met In donesië heeft te combineren met haar Zeeuwse wortels. Debora leerde Indonesië kennen tijdens vakanties. Ze werd zo 'ver liefd' op het land dat ze besloot als duikinstructrice aan de slag te gaan en er te blijven wonen. Toen ze daarmee stopte, bleef de sterke band die ze met het land had be staan. Debora: „Mensen die bij mij op bezoek kwamen in Indone sië waren altijd onder de indruk van wat daar allemaal te koop is aan leren spullen zoals tassen. Dan zei iemand dat ie wel graag eens zo'n tas in het roze zou wil len hebben en toen dacht ik: 'daar kan ik wel iets mee gaan doen'. Debora besloot toen tassen en an dere leren accessoires te gaan ont werpen en ze te laten maken in Indonesië. „Ik wilde wat terug doen voor het land. In reisbrochu res zie je niet hoe echt is, maar de waarheid is dat er nog altijd veel arme mensen zijn die alle hulp kunnen gebruiken. Door mijn pro ducten fairtrade te laten produce ren, kan ik een aantal mensen daar helpen aan een vast salaris." Debora werkt op Bali met een fa miliebedrijf dat al jaren actiefis in de leerindustrie. De ervaring die zij hebben opgebouwd zorgt MIDDELBURG - Particulieren en vere nigingen maken kans op een prijs van respectievelijk 5000 en 10.000 euro als ze met een creatief idee komen op het gebied van energie besparing. De gemeente Middelburg heeft als ambitie om in 2050 energie neutraal te zijn. Verenigingen of kerkgenootschappen die bij de ge meente een duurzaam project in dienen dat bijdraagt aan een ener gieneutraal Middelburg kunnen tien mille verdienen. De winnaar hiervan wordt aange wezen door een inwoner die zijn koopwoning vóór 1 februari 2014 minimaal energielabel zuiniger heeft gemaakt. Door een label- sprong te maken bespaart hij niet alleen op energiekosten, hij kan hiermee zelf ook een prijs win nen van 5000 euro. voor een goede samenwerking doordat ze Debora ook van advies kunnen dienen over wat wel en niet mogelijk is in haar ontwer pen. Het feit dat de kledingma- kers thuis kunnen werken en de eigen werktijden kunnen bepalen spreekt haar erg aan. „Ik vind het fijn dat ze niet in een fabriek hoe ven te werken, maar gewoon vrij zijn om hun eigen tijd in te de len." Debora betaalt de 'tassenmakers' een voorschot, zodat ze daarmee zelf de benodigde materialen kun nen inkopen. Het Zeeuwse schor- tenbont, dat vroeger onder meer gebruikt werd voor het maken van rokken voor Zeeuwse kleder dracht, neemt ze zelf mee uit Zee land als ze naar Indonesië gaat. „Het schortenbont is erg geschikt als binnenvoering. Het is sterk en handig en bovendien vindt ieder een het heel mooi. Zelfs mensen die niet weten dat het Zeeuws is vinden het 'stofje' erg mooi. Ik ben dan ook van plan om het schortenbont te handhaven in mijn verdere collecties." Debora: „De naam Indah Bags is afgeleid van het woordje 'Indah' wat in het Indonesisch mooi bete kent. Daarnaast is het de naam van de dochter van een vriendin van mij en dat vond ik zo mooi dat ik mijn vriendin gevraagd heb of zij het goed vond dat ik mijn tassenmerk zo zou noemen." Indah tassen en accessoires zijn te koop via www.indahbags.com en bij vier verkooppunten in Zeeland: Mrs. Marcos in Vlissingen, Sebastian de Herder in Middelburg, Walky schoen mode in Arnemuiden en De Sierspeld in Oost-Souburg. GOES - Klaas Terlage (52) wordt per 1 september voltijds voorzit ter van de Pontes Scholengroep in Goes en Zierikzee. Terlage is momenteel directeur Branche Techniek van het Albeda- college in Rotterdam. Bij Pontes vervangt hij Johan Hendriks als bestuursvoorzitter. De scholen groep is bezig met een reorganisa tie. In de nieuwe structuur zijn de deeltijd-bestuurders vervan gen door één voltijds. Dat wordt Terlage. Tot september zijn de lo catiedirecteuren van de Pontes- groep nog deeltijd-bestuurder. Na die datum kunnen de directeuren van het Goese Lyceum en de Pie- ter Zeeman in Zierikzee zich vol ledig aan hun school wijden. On der meer de teruglopende inkom sten en minder leerlingen zijn re denen voor deze reorganisatie bij de Pontesgroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22