Zeeuwse Belle Company wint prijs Jong Ondernemen ZEELAND Vaders gratis met de ferry op vaderdag almanak Lopen over Oesterputten Dame Bianca Janssen laat je het water In de mond lopen OESTERBRUC Minister Ivo Opstelten schrijft de Kamer dat problemen bij OM en rechterlijke macht in Zeeland snel worden opgelost. CONSUMENT rechtspraak 'snel voorbij Chaos door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Er is niet één oorzaak aan te wijzen voor de problemen bij het Openbaar Ministerie en de rechterlijke macht in Zeeland. Di verse factoren spelen een rol. Maar de problemen zijn niet blij vend en worden snel opgelost. Dat antwoordt minister Ivo Op stelten (Veiligheid en Justitie, WD) op vragen van de WD-Ka- merleden André Bosman en Ard van der Steur. Die vrezen dat de kwaliteit van de strafrechtspraak in Zeeland in het geding is. Ze zijn gealarmeerd door berichten in de PZC. Daaruit bleek dat door organisatorische problemen bij het OM rechters, officieren van justitie en advocaten te laat dos siers krijgen. Dossiers zijn boven dien onvolledig en noodzakelijke onderzoeken zijn lang niet altijd uitgevoerd. Daardoor kunnen ze zich niet adequaat voorbereiden of moeten strafzaken worden aan houden. Door de invoering van de Wet herziening gerechtelijke kaart is het aantal arrondissemen ten teruggebracht van negentien naar tien. Voor de samengevoeg de parketten en rechtbanken bete kent dat een grote verandering, schrijft Opstelten aan de Kamer. Door de fusie van de parketten Breda en Middelburg moeten ver schillende manieren van werken, processen en producten op elkaar worden afgestemd. Het Openbaar Ministerie voert volgens de minis ter intensief overleg met de be trokken partijen om dat voor el kaar te krijgen. Opstelten: „Van zelfsprekend heeft het OM in de ze aanloopfase te maken met over gangsproblemen." Volgens de mi nister wordt alles wat gebeurt ook streng in de gaten gehouden. „Ik heb geen aanwijzingen dat de ge constateerde problemen structu reel van aard zijn en ga ervan uit dat zij spoedig worden opgelost", aldus Opstelten. VLISSINGEN - Vaders mogen zon dag aanstaande - 16 juni - gratis met de Fast Ferry reizen. Dat heeft Veolia maandag bekendge maakt. De afgelopen twee jaar werd er volop gebruikgemaakt van de Moederdagactie bij de Fast Ferry. Dit jaar houdt de onderneming voor het eerst een vaderdagactie. De kassa van de veerverbinding zijn vanaf 8.30 uur 's ochtends ge opend. Alle vaders die zich daar met hun zoon of dochter melden, kunnen direct doorlopen. De Fast Ferry wijst erop dat inwo ners van Walcheren Sluis kunnen bezoeken en Zeeuws-Vlamingen de Stadsfeesten in Middelburg. Tip? redactie@pzc.nl Indy van vijf begint het verschil tus sen de seksen al goed te begrijpen, zo bleek toen ze onlangs bij haar grootouders op bezoek was. Toen ze tussen de middag met haar broertje bij hen kwam eten had ze erg lang werk met het aan tafel gaan. Haar opa werd een beetje on geduldig door al het getreuzel van zijn kleindochter. Hij zei tegen haar: „Jongedame, ik zou nu maar eens opschieten als ik jou was, want straks ben je nog niet klaar met eten als je al weer naar school moet." Waarop het meisje haar grootvader verontwaardigd aankeek. „Ik ben geen jongedame, opa. Ik ben een meisjesdame." DINSDAG 11 juni 2013 AMSTERDAM - De Zeeuwse Belle Company (ZBC) heeft tijdens de landelijke finale van Jong Onderne men de prijs voor het beste marke tingplan gewonnen. Het uit negen jongeren bestaande studentenbedrijf van de HZ ont wikkelde de 'Belle Knoppe', een fietsbel met een kunststof kapje in de vorm van een Zeeuwse knop. De ZBC verkocht er duizen den, maar greep gisteravond in Amsterdam naast de hoofdprijs. De Belle Company streed samen met vier andere hbo-bedrijven om de nationale titel Jong Onder nemen. Joop van den Ende reikte in het DeLaMar theater in Amsterdam de hoofdprijs uit aan Freshmen. Dat studentenbedrijf van de Hoge school Utrecht in Amersfoort ont wikkelde een duurzaam aanmaak- product voor de openhaar/vuur- korf. Bij de mbo-studentonderneming ging S-charger van het Hoorn- beeck College uit Rotterdam met de eerste prijs aan de haal. Die stu denten bedachten een draagbare externe accu voor een mobieltje. pen bezoekers altijd langs de randen van de putten. Het bedrijf heeft voor de bouw van de brug een subsidie van 25.000 euro gekregen van de provincie. Die vindt dat de brug een positieve bijdrage levert aan de beeldvorming van Yerseke en de schelpdiercultuur, foto Marcelle Davidse YERSEKE - De loopbrug over de Oesterputten bij de Oes terij in Yerseke is bijna klaar. De Oesterij combineert een bezoekerscentrum met informatie over de oesterteelt met een proeverij en een winkel. Vanaf de loopbrug kun nen bezoekers de oesterputten goed bekijken. Tot nu lie-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17