Van der Wekken wint SPORT 37 Talenten van Tern. Boys naar Scheveningen Van de Ven rukt op naar vijfde plaats in WK Hockeymeisjes van Olympia kampioen Nuytinck derde op 400 meter horden Robin Mariman naar Koewacht Vijf nieuwe spelers voor Philippine Tlirnsters EMM in de prijzen MAANDAG 10 JUNI 2013 WEERT De meisjes Ci van hockey- vereniging Olympia zijn za terdag tijdens het kampioe- nentoernooi in Weert kam pioen in de derde klasse ge worden. De titelstrijd voor de C-jeugd in Zuid-Neder land werd voor de tiende keer georganiseerd. De finale werd gespeeld te gen de meisjes C van Venlo en met ï-o gewonnen via een goal van Lieke de Heus. Aan het toernooi namen twintig ploegen deel. KESSEL-LO Steven Nuytinck is zaterdag tijdens de Meeting for Mon, een atletiekwedstrijd in het Belgische Kessel-Lo, derde geworden op de 400 meter horden. De AV'56-atleet uit Wolphaartsdijk finishte in 52,95 seconden. Hij had last van de stevige wind. Op de 5000 meter eindigde Ronnie Overgaauw uit Zou- telande als zevende. De hard loper van Dynamica klokte 15.18,57. KOEWACHT Robin Mariman komt ko mend voetbalseizoen uit voor Koewacht. De aanval ler is afkomstig van zon dag-vierdeklasser Steen en keert terug naar zijn oude club. Koewacht promoveer de onlangs naar de vierde klasse van het zondagvoet bal. De overgang naar Koe wacht is opmerkelijk, omdat Mariman in eerste instantie zijn jawoord aan HW'24 had gegeven. PHILIPPINE I Hulstenaar Bram Donze won zondag zijn finale van het enkelspel met speels gemak (6-0 6-2) van Chris Meerman, foto Camile Schelstraete VLISSINGEN - TIDLW-Reïntegratie KMS is zaterdag winnaar gewor den van de Beach Soccer Series in Vlissingen. Het beachvoetbal- team, dat bestond uit talenten van zaterdag-tweedeklasser Ter- neuzense Boys, was in de finale met 3-2 te sterk voor de studen ten van HZ 1. De winaars mogen nu hun kunsten vertonen in Sche veningen. Daar spelen op 6 en 7 juli de beste amateurploegen van Nederland tegen elkaar. Ook Terneuzenaar Daryl Rawid- jan kwam in Vlissingen in actie. Met eredivisionist Beach Soccer Zeeland speelde hij een demon stratiewedstrijd om de belangstel ling voor de sport binnen de pro vincie te vergroten. Daarnaast gaf de ploeg een clinic aan een dertigtal kinderen, in de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar. door Herman Heuvink RILLAND - Erik van der Wekken uit Zierikzee was zaterdag oppermach tig tijdens de West-Brabant-Cup in Rilland-Bath. De 46-jarige motor crosser won beide manches bij de veteranen overtuigend. Diverse Zeeuwse motorcrossers wisten op de goed geprepareerde piste een podiumplaatsje te berei ken of behaalden in elk geval een ereplaats. De meeste aandacht ging uit naar de inters. Daarin werd Kyle Matthijssen uit Poort vliet knap vierde, terwijl Marco Pennings uit Tholen als zesde over de finish kwam. De sterk rijdende Pennings deed er in de tweede heat alles aan, maar werd uiteindelijk derde. Daarachter wist Matthijssen op nieuw de vierde plaats binnen te halen. Marvin Boone uit Yerseke werd achtste, een plaatsje beter dan in de eerste manche. Matthijs sen werd vierde in de dagklasse ring, gevolgd door Pennings (5e) en Boone (8e). Bij de MX2 junioren was Barney Steketee uit Yerseke goed op dreef. Hij wist de tweede plaats te bezetten. Bart Kuzee uit Waarde werd knap vierde en Patrick Hou- ke uit Poortvliet zesde. Bij de jeugd was er voor Jayden Hoek uit Oost-Souburg een derde plaats weggelegd bij de 85 cc kleine wie len. Mark Boot uit Burgh-Haamste- de won zaterdag beide manches op het RES-circuit in Axel. Tij dens de zesde editie van de club cross kwam de meeste tegenstand in de MXi van de Belg David Se- gers. De derde podiumplaats was voor Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg. Hij lijkt langzaam te herstellen van de ziekte van Pfeiffer. Boy Stockman uit Terneu- zen, net afgestudeerd aan de HZ in Vlissingen, werd in Axel keurig vijfde. MARIBOR - Motorcrosster Nancy van de Ven is in de tweede wed strijd voor het WK voor vrouwen op de zesde plaats geëindigd. De vijftienjarige inwoonster van West-Souburg reed in Maribor (Slovenië) twee uitstekende wed strijden. Met name in de tweede manche reed de Walcherse sterk. Na de start reed ze op de tweede plaats, daarna zakte ze wat weg, mede omdat ze op haar 125CC tweetactmotor op moest boksen tegen coureurs op een 250CC viert- act. In de eerste manche finishte Van de Ven als zevende en in de tweede manche als zesde. Het leverde haar de zesde plaats in het dagklassement op. In de strijd op het WK steeg Van de Ven van de zevende naar de vijfde plaats. Er zijn tien wedstrijden die mee tellen voor het WK. Philippine heeft de selectie voor volgend voetbalseizoen rond. De zondag-derdeklasser krijgt versterking van Nick Claassen (Terneuzen), Step- han van de Boor (Goes), Da vid de Haan (was een jaar ge stopt), Bart Corstanje (Hoek) en Ruben van der Meulen (Oostburg). Brian van Hoorn vertrekt bij de club en zal komend sei zoen uitkomen voor het tweede elftal van Hoek. WIJK EN AALBURG De turnsters van EMM heb ben tijdens de toestelfinales in Wijk en Aalburg goed ge presteerd. Bij de pupillen veroverde Aniek Roth twee keer goud (brug en vloer) en brons (balk). Mayke de Vos was goed voor goud op balk en brons op sprong. Si- mone Cijsouw pakte brons op brug. Bij de jeugd (6e di visie) was er zilver voor Sa rah Wauters en werd Sanne de Kok derde op brug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61