Mater revancheert zich in de herkansing De Waele voldoet aan zijn opdracht bij Togo Goud en zilver voor vrijwilligers Koewacht 36 SPORT TENNIS KOEWACHT Tennisser uit Hulst schrijft het 24e Vlastoernooi in Koewacht op zijn naam. MANDY WOLFERT WINT IN KAPELLE Bram Donze heerst in finale door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Linda Mater was in de dressuurwedstrijd van de PSV Walcheren, zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland goed op dreef. In de strijd om de oranje ere- linten in ZZ-Licht wisselde de ama zone uit Kortgene stuivertje met de Arnemuidenaar Peter Klaasse. In Z2 greep Mater de zege in de herkansing. Marieke Dam uit Ril land toonde zich in de warmloop ronde met San Reno-zoon Zylves- ter de beste. Peter Klaasse liep met de ruin Zephyr in de eerste proef van ZZ-Licht met 62,57 procent naar de overwinning. De combinatie uit Arnemuiden bleef Linda Ma ter, met de ruin Apachi, voor. In de herkansing nam Mater revan che. Ze liep met de fraai springen de Negro-zoon met 66 procent naar de zege. Peter Klaasse eindig de met de vosruin met 64,29 pro- ARNEMUIDEN - Carlo de Waele heeft bij Togo aan zijn opdracht voldaan. Toen de Belgische trainer vier jaar geleden bij de Goese korf balclub begon, vroeg voorzitter Addy Rouw hem het eerste team naar de tweede klasse te leiden. Daarin slaagde hij in 2012 al in de zaal in. Zaterdag kwam daar een promotie op het veld bij. „De mis sie is dus geslaagd", zei de oefen- meester trots. Togo was in een beslissingswed strijd veel te sterk voor Seolto. Het duel met de Vlissingers eindigde in 17-10. De Zeeuwse derdeklas sers waren in verschillende poules tweede geworden en mochten daarom strijden om één plaats in de tweede klasse. Van meet af aan was duidelijk dat Togo de bovenliggende partij was. cent als tweede. „Ik heb Apachi als veulen gekocht en zelf opge leid. Hij is heel werkwillig. Dit is met hem mijn derde wedstrijd op dit niveau. En het loopt lekker", vertelde Linda Mater. In Zi mochten Eline van Bel zen met de vosmerrie Bonita en Doen- ja Bleyie met met de vosruin NT Stijn lang hopen op de zege. In de eerste proef liep Eline van Belzen naar 64,70 procent. Een score waar de twaalf achtervolgers van de Arnemuidense zich stuk op le ken te bijten. Maar het laatste woord was aan Vincent Bol uit Nieuw- en Sint Joosland. Hij toon de zich met de expressief bewe gende vosruin De Kroo's Vip met 65.88 procent de beste. In de herkansing leek Doenja Bleyie de zege binnen te halen. Maar de amazone uit Kwaden- damme onderging hetzelfde lot als Eline van Belzen. Met 64,70 procent toonde Vincent Bol zich andermaal de sterkste. „Bij 6-2 na vijftien minuten dacht ik al: dit gaan wij nooit meer weg geven", zei De Waele. „Wij had den veel meer lengte in de ploeg. Daardoor hadden we vaak de re bound. Aanvallen met vijf a zes schoten waren geen uitzonde ring." Nog voor het einde van de eerste helft viel Jan-Willem van Nieu- wenhuijze, één van de sterke man nen bij Togo, uit met een lichte knieblessure. Maar de Goese ploeg liet zich niet uit het veld slaan en ging door. Bij rust was het 9-4 en daarna bouwde het team de score alleen maar uit De Waele: „Seolto heeft vooral sterke dames, maar die kwa men niet in het stuk voor. Anouk Hazelaar schakelde Mayella Kui- zinga uit en Janneke de Wit deed dat met Daisy Verkerk." door Henk van de Voorde KOEWACHT - Hulstenaar Bram Donze (19) heerste in de 5-fïnale van het 24e Vlastoernooi van ten nisvereniging De Eikenhof in Koe wacht. Hij versloeg Chris Meer man uit Lamswaarde, zijn teamge noot bij TC Hulster Ambacht, met 6-0 6-2. Donze was beduidend vaster dan zijn opponent. Meerman sloeg net als afgelopen donderdag in het dubbel, ook in de enkelfinale zijn bespanning af. Daardoor moest hij al in het begin van de partij noodgedwongen met een tennisracket van Bram Donze ver der. In de tussentijd ging wed strijdleider Rudi Martens het racket van Chris Meerman be spannen. Hij had in het begin van de twee de set zijn goede racket terug, maar het mocht allemaal niet ba ten. Tot 2-2 ging het op service ge lijk op. Bij 3-2 brak de Hulstenaar de opslag van zijn tegenstander. „Bij een wat mindere bal van Chris sloeg ik wat meer door, waarop hij uiteindelijk meestal de fout inging. Hij wilde dan meest al nog harder slaan, maar ging for ceren", verklaarde Bram Donze. Lastiger was het hem vergaan in de halve finale tegen de oervaste Koewachtenaar Stijn Cant. Nadat Donze de eerste set had gewon nen met 6-4, ging het tweede be drijf met 7-4 in de tiebreak naar de lokale favoriet. De twee sets hadden maar liefst drie uur in be slag genomen. De 'muur' van Koe wacht hield het na de tweede set voor gezien. De ellenlange slagen wisselingen hadden zijn tol geëist bij de routinier. „Met de wind mee kon ik nog wel door het spel van Stijn heenslaan, maar tegen wind kreeg ik allemaal van die ho ge ballen waar ik niks mee kon doen", zei Bram Donze, vierde jaars student administratie aan het Scalda College in Terneuzen. Op tennisgebied hoopt hij dit jaar door te stoten naar de 4-categorie. „Vorig jaar is het net niet gelukt. Ik probeer zo aanvallend mogelijk te spelen, vooral met mijn back hand. Mijn forehand sla ik met veel spin zo diep mogelijk." Meerman had op de finaledag eerst nog een zware strijd moeten leveren in poule A tegen de als Frank Clausing en Koen van den Berge werden afgelopen voorjaars competitie samen kampioen, maar stonden zondagmiddag als finalis ten bij het Kapelle Open tegen over elkaar. Clausing toonde zich de betere van de twee en stond slechts drie games af aan Van den Berge. Het werd 6-1 en 6-2. eerste geplaatste Wim Gorleer. Deze partij won hij uiteindelijk via 9-7 in de tiebreak van de der de set. Donze en Meerman moes ten na hun enkelfinale ook nog de dubbel-5-eindstrijd spelen te gen Wouter de Feijter en Ronald de Pooter. Het TV Axel-duo won via 10-4 in de supertiebreak. In de halve finale hadden Donze en Meerman nog een thriller afge werkt tegen hun clubgenoten Maxime van Eenennaam en Yan- nick Ivens: 7-5 3-6 7-6. „Wij wa ren in de halve finale op de beslis sende momenten beter", aldus Donze. In de dubbel-6 finale klop ten Nicky Samijn en Edwin Ver meulen op routine Jordi Stevens en Renzo van der Sloot: 6-3 6-1. In de mixed-6 maakten Barbara Vonk en Harm Rietjens hun favo- rietenrol waar. In de finale wer den Nathalie de Smet en Martin Hollestelle met 6-1 6-3 verslagen. Overige winnaars: Marco Ducheine (enkel 7), Jordi Rietjens (8), Jelle Bonte/Zoë Schelfhout (dubbel-7), Jor di Rietjens/Frenkie Vermeulen (8), In- grid van Dessel/Jeanine Geertman (vrouwendubbel-7), Linda Millenaar/Vivian Uvyn (8), Anja van de Vijver/Frank van Pottelbergthe (mixed-7). De speelsters in de vrouwenfinale in de 2-categorie waren meer aan elkaar gewaagd. De als eerste ge plaatste Mandy Wolfert uit Sluis kil nam het daarin op tegen Fre- derique van de Velde uit Kapelle. Wolfert voldeed aan de verwach tingen van haar status als nummer één geplaatst en won met 6-3 7-6 van Van de Velde. Theo Rietjens, Kees Jansen en Theo van Overloop werden in het zonnetje gezet, foto Camile Schelstraete door Aector Dooms KOEWACHT - Kees Jansen werd za terdag in de volle kantine van de voetbalvereniging Koewacht ver rast met de gouden waarderings- speld van de KNVB. „Ik was op de hoogte van de komst van Henk Vis ser van de bond om de zilveren waarderingsspelden aan Theo Riet jens en Theo van Overloop uit te reiken, maar dit had ik niet ver wacht", vertelde de voorzitter. Binnen de club werd er niet van opgekeken, want Jansen is al jaren het 'gezicht' van Koewacht. In Zeeuws-Vlaanderen vindt men weinig bestuurders die al zo lang actief zijn in het verenigingsle ven. Jansen is 26 jaar, met een on derbreking van een periode van zes jaar, voorzitter. Visser schets te tijdens het jaarlijkse slotfeest van de club de enorme betrokken heid van de voorzitter. Naast zijn indrukwekkende bestuurdersloop baan verricht hij hand- en span diensten. Kees Jansen werd in 1963 lid van Koewacht en speelde in de jeugd. De kracht van de nu 63-jarige Koe wachtenaar lag op het bestuurlij ke vlak. In 1970 was hij al jeugd - voorzitter. Drie jaar later zat hij als vice-voorzitter in het hoofdbe stuur, waarvan hij in 1981 voorzit ter werd. In die functie leidde hij zestien jaar de club. „Ik vond het toen tijd om mijn voorzitterschap over te geven aan een ander." Die beslissing zorgde voor onrust binnen het bestuur, want er kwa men voorzitters aan het bewind die snel weer aftraden. Het gevolg was dat Jansen in 2003 opnieuw voorzitter werd. „We hebben een verjonging binnen het bestuur doorgevoerd." Jansen blikte nog even terug op de 'gouden jaren' met de Koewachttalenten Dennis en Harm Rietjens en Jacky Lam bert. Jansen doet er ook alles aan om het saamhorigheidsgevoel bin nen de club te stimuleren. „Zo trainen spelers van het eerste elf tal onze jeugd." Van Overloop werd met zilver ge waardeerd voor dertig jaar bar diensten en Rietjens, die 48 jaar lid is, kreeg de onderscheiding voor zijn jarenlange inzet als KN VB- en clubscheidsrechter. Ver der maakt hij sinds 1993 deel uit van de 'klusploeg'. De zilveren waarderingsspeld kreeg Jansen al in 1995. „Is er ook nog een platina?", had hij geksche rend aan Visser gevraagd. „Nee", was het antwoord. Jansen ontving van de vereniging de jaarlijkse 'gouden schoen'. Met de promotie naar de vierde klasse van het zondagvoetbal viel alles op zijn plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60