Dorpshuis heropend ZEEUWS-VLAANDEREN Trakatie Voor even weer kind Medewerkers en bezoekers noodlijdende bibliotheek vragen drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten voortaan samen op te trekken. almanak Van nagellak voor gevoelige huid tot kinderbadzout www.pzc.nl/ride2013 CONSUMENT MAANDAG 10 juni 2013 Regiobrede visie op rol bieb door Raymond de Frel TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten moeten een eenduidige toekomstvisie voor de bibliotheken maken. Die oproep deden werknemers en bezoekers van de bibliotheken af gelopen weekend aan de Terneu- zense wethouders Cees Liefting en Jaap Bos tijdens een debat over de toekomst van de noodlijdende Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen. „Wij smachten naar financiële rust. Elk jaar weer worden we overvallen met bezuinigingen. Dan weer uit Hulst, dan weer uit Sluis en nu uit Terneuzen. Dat zijn voor de gemeenten kleine hoeveelheden, maar tezamen is het een heleboel geld", zei biblio theekdirecteur Rudi Crombeen. De aanwezigen brainstormden over de rol van de bibliotheek, in een wereld waarin de bieb allang niet meer de enige plek is om in formatie te halen. Crombeen: „Google en e-books zijn echt niet de doodsteek voor de bibliothe ken. Er is op internet een over daad aan informatie. De bieb moet de rol van gids op zich ne men, want heel veel informatie op internet is onzin of bevat recla me. Dat is een nieuwe taak, maar de essentie blijft zoals die was: le zen. Of dat nu digitaal, in een boek of allebei is." Het lastige is dat die omslag moei lijk is te realiseren, omdat Biblio theek Zeeuws-Vlaanderen ander maal met een bezuiniging wordt geconfronteerd. Terneuzen wil de subsidie in twee jaar met twee ton terugbrengen. Dat noopt Crombeen om vijf vestigingen in de Kanaalzone te sluiten, zoals de onbemande bibliotheken in Zaam- slag en Koewacht. „Met dat con cept wilden wij heel graag verder. Maar toen kwam er een harde be zuinigingsopdracht van het Rijk", legde wethouder Bos uit. Alleen de vestigingen in Terneu zen, Axel, Sas van Gent en Bier vliet blijven open. Door de bezui niging verdwijnen er zes voltijd banen. Over vertrekregelingen voor personeel is nog veel ondui delijk. De financiële situatie van Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen is zó miserabel, dat er geen fat soenlijk sociaal plan kan worden gemaakt. Daarom is 250.000 euro als bijdrage in de frictiekosten ge vraagd aan de gemeente Terneu zen. Bos: „Wij geven 150.000 euro en willen de rest, als duidelijk is wie er vertrekken en wat dat kost, verstrekken in een renteloze le ning over twintig jaar." Crom been voelt daar niet voor. „Zoals wij er nu financieel voorstaan, ga je je toch niet nog eens extra in de schulden steken?" Het laatste woord is aan de poli tiek. De raadscommissie Samenle ving buigt zich dinsdag vanaf 19.30 uur over de kwestie. VOGELWAARDE - Het vernieuwde dorpscentrum in Vogelwaarde is zaterdag heropend. Aan de voor zijde van het centrum is een aan bouw gerealiseerd, waarin een zaal voor bijeenkomsten en verga deringen is gemaakt. Het toneel aan de gymzaal heeft plaatsge maakt voor een ruimte met een schuifwand, de toiletten en ander sanitair zijn vernieuwd en het ge bouw is geïsoleerd. De totale kos ten van de verbouwing, die sep tember 2012 begon, zijn 6,5 ton. Tip? redactie@pzc.nl GROEDE - Als een kind in de snoepwinkel. Zo moet de ge middelde autominnende bezoeker van het oldtimerweek end in Groede zich hebben gevoeld. Het dorp werd over stelpt met lekkernijen op automobiel - en wielergebied. Niet alleen de kinderen kropen in een auto, ook de papa's en opa's voelden zich weer even kind. Een van de hoogte punten was het défilé van alle voertuigen op zaterdagmid dag bij Groede Podium. De vereniging Levende geschiede nis uit Hoek van Holland had daar voor het hele weekend een kampement opgezet (foto). Ze brachten de militaire strijdkrachten van de voormalige Duitse Democratische Republiek weer tot leven, foto Peter Nicolai In groep 1 begint de dag met vertel len wat de kleuters allemaal meege maakt hebben. Grote en kleine ge beurtenissen passeren, niet altijd even begrijpelijk verteld, de revue. Anneloes van vijf had deze keer groot nieuws want haar vader lag in het ziekenhuis. De klasgenootjes luisterden adem loos naar het verhaal van Anneloes. Dat haar vader in het ziekenhuis lag was niet wat de meeste indruk op haar publiek had gemaakt. Anne loes' vader had in het ziekenhuis na melijk frambozen gekregen. Zo'n vader wilden alle kleuters wel. Eentje die frambozen krijgt in het ziekenhuis. Swperlekker, frambozen! Of waren het nou trombozen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53