Landelijke open dag bij Geen intieme mantelzorg windpark Kreekraksluis ZEELAND 15 zaterdag een recordaantal fietsers mee: 5901 I Een bonte stoet kleurde zaterdag het Bevelandse en Walcherse landschap, foto Johan van der Heijden RILLAND - Het nieuwe windpark aan de Kreekraksluizen bij Rilland staat komende zaterdag centraal in de landelijke Open Winddag. Het is de tweede keer dat de Nederland se Wind Energie Associatie de deu ren openzet. Het publiek kan tus sen 13.00 en 16.30 uur terecht. Op het sluizencomplex verrijzen 31 turbines van 130 meter hoog. Ze vervangen de 16 oude molens en hebben een veel groter vermo gen: 7 tot 10 keer meer. Het nieu we park moet eind dit jaar volle dig operationeel zijn. De totale ca paciteit is dan genoeg om 55.000 huishoudens van elektriciteit te voorzien. De Kreekrak is één van de vier locaties die door de provin cie zijn aangewezen voor realisa tie van een windpark. De andere zijn het Sloegebied, de Kanaalzo ne en de Oosterscheldekering. MIDDELBURG - De helft van de Ne derlanders is bereid tot mantelzorg voor een naaste, maar denkt daar bij vooral aan ondersteunende ta ken in het huishouden. Dat blijkt uit een representatief onderzoek van het actualiteitenprogramma EénVandaag en Mezzo, de belan genorganisatie van mantelzorgers, onder 12.000 mensen. Van die groep geeft 63 procent aan dat ze moeite zouden hebben met intieme zorgtaken, zoals hel pen met aankleden, douchen of wc-bezoek. Ruim één op de drie (35 procent) kan of wil niet voor een naaste mantelzorgen. In het EénVandaag opiniepanel zit ook een aantal Zeeuwen. Staatssecretaris Van Rijn debat teert maandag met de Tweede Ka mer over de toekomst van de lang durige zorg, in het licht van aan komende bezuinigingen. Van Rijn vindt dat meer en langer voor een ander moet worden ge zorgd om de kosten in de hand te houden. Eén van de meest voorko mende vormen van mantelzorg is dat kinderen zorgdragen voor hun hulpbehoevende ouders. Van de ouders boven de 45 jaar zegt 72 procent dat ze later geen beroep op hun kinderen willen doen. Het verplicht voor elkaar zorgen, zoals de Vereniging van Neder landse Gemeenten voorstelt, gaat acht op de tien mensen te ver.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49