Springers Nederland en België in evenwicht Simpelaar wint endurance SPORT 35 Hoop op wildcard voor Rosmalen AAANDAG 10 JUNI 2013 landskampioen door Lucien Roelandt HULST - De springwedstrijd van de PSV Hulst trok zaterdag traditiege trouw veel Belgische deelnemers. De overwinningen in deze Neder- land-België werden broederlijk ge deeld. In de barrage van Z zette thuisrij- der Ilyo de Loos met Woodstock met een foutloze rit in 38.71 secon den zijn concurrenten het mes op de keel. Het venijn zat voor de sty list uit Zaamslag in de staart. Voormalige clubgenoot Stieven van Bunderen uit Beveren stuur de de merrie Baccara van het Ha- genhof in 37.22 seconden naar de overwinning. In M gooide Josee de Vetter uit Heikant met de ruin Chief in de barrage met een foutloze rit in 40,66 de knuppel in het hoender hok. Ilyo de Loos was daarna met Ziggy ruim vier seconden sneller. Maar evenals in Z greep De Loos ook nu naast de zege. De Bel gische Lieseth de Cleene was met Eliano de Bornival met 35,76 de snelste. In de barrage van L zette Nadine Doosje met Azzuro met een de druk op de ketel. De ama zone uit Vogelwaarde reed de Po- lydox-zoon in 31.88 naar de finish. Het laatste woord was voor Bert Verseput met de merrie Zonn- efleure. In een prachtige rit in 30,29 verzekerde de bouwonderne mer uit Zonnemaire zich van de overwinning. „Zonnefleur is een paard met een leeuwenhart en een gouden karakter. Ze laat je nooit in de steek", vertelde de zichtbaar genietende Verseput. Met de overwinning in B bracht Kevin de Wilde uit Driewegen met de Witzinger VDL-zoon Dad dy's Dollars de eindstand tussen Nederland en België op 2-2. andstitel hoort, foto PZC der Meet nog een dipje. Bij 3-3 had ze een kans om te breken. Toen de arbiter een bal van Harm- sen tot haar verbazing 'in' gaf, was ze even van slag. Ze speelde enkele rally's wat minder floris sant en gooide zelfs tweemaal met haar racket, maar pakte daar na de draad weer op. Op 4-4 brak ze wel de service van haar oppo- nente en daarna kon ze de wed strijd uitserveren. Opmerkelijk daarbij was dat de partij op de baan ernaast tussen Bibiane Schoofs en Sandra Za- niewska ook in de eindfase zat. Schoofs haalde net iets eerder de zege binnen dan Van der Meet. Het scheelde één minuut. Samen vierden ze de 2-o-voorsprong. En net als de fans wisten ze: dit gaat niet meer mis. Matwé Middelkoop won daarna met 6-3 6-4 van Thomas Schoorel. En daarmee was de titel meteen voor De Lobbelaer. Bij Jesse Huta Galung stond het namelijk op de andere baan 1-1 in sets. Amstel- park kon toen nog wel in winst punten gelijk komen, maar niet meer in sets. Huta Galung gaf offi cieel op (waardoor de eindstand 3-1 was) en de dubbelpartijen hoefden niet meer gespeeld te worden. Van der Meet en Van de Velde stonden daarvoor samen in getekend, maar konden hun trai ningspakken aan laten. De twee Zeeuwse meiden zoch ten meteen het feestgedruis op. Voormalig Arnemuidenaar Gillis van de Gruiter kwam tussendoor nog even vragen of Van der Meet op maandag zou komen trainen. Nou, dat wist ze nog niet. „Ik denk dat het laat gaat worden van nacht. Ik heb ook expres geen toer nooi gepland voor deze week", vertelde ze. „Je moet ook een beet je kunnen genieten van zo'n titel. Je weet nooit of je het nog vaker mag meemaken." STEKENE - Amazone Saskia Simpel aar heeft in het Belgische Stekene met haar paard Marcan een endu rance over tachtig kilometer ge wonnen. Het was niet de enige ze ge van de combinatie uit Koe wacht in de hoogste klasse. Haar paard Marcan sleepte ook de 'best condition-prijs' in de wacht. De arabische volbloed herstelde steeds razendsnel van z'n inspan ningen en had ook na 4,5 uur een hartslag ver onder het maximum van 60 slagen per minuut. DEN HAAG - Angelique van der Meet weet nog niet exact hoe haar schema er de komende weken uit ziet. In de periode voorafgaand aan de Challenger Zeeland (eerste week juli) zal ze aan verschillende toernooien meedoen. „Ik heb me voor meerdere toernooien per week ingeschreven en bekijk nog bij welke ik me daadwerkelijk meld." Ze laat het allemaal afhangen van de vraag of ze een wildcard krijgt voor de kwalificaties van het WTA-toernooi van Rosmalen. „Ik hoop dat ik er eentje krijg", zei ze zondag. „En zo niet, dan doe ik die week aan een challenger mee." Het grastoernooi van Rosmalen begint op 16 juni. Opeens zegt een kindje: 'U was toch die speler die na een wedstrijd ruzie liep te maken?' Tsja, daar sta je dan. mÊ0 PSV'er Jeremain Lens in Voetbal Internatio- J| nal. Het is lekker om met hem over het vak te kunnen L*—®_ praten. We zijn door het voetbal een soort van beste vrienden van elkaar geworden. Voetballer Luuk de Jong in Trouw over de re latie met zijn broer Siem. «c. Ik ben vooral trots dat ik nog een jaar heb kunnen meemaken met Ferguson. Zo zie ik het wel. Het is een legendarische man. Robin van Persie tegen OnsOranje over Alex Ferguson. Als ik weer ergens aan de slag ga, is Ibi een van de eerste spelers aan wie ik zal denken. Hij moet ver trouwen voelen, dan maakt hij het verschil voor je. Ex-bondscoach Bert van Marwijk over Ibra him Afellay in Voetbal International. In Nederland krijg je al gauw een stempel waar je nooit meer van afkomt. Hier is het toch meer van: vandaag deed hij het redelijk, maar laatst maakte hij me toch een fout! Dwight Tiendalli tegenover Voetbal Interna tional. Nee, ik noem Kevin Strootman niet. Dat is omdat ik vind dat hij het afgelopen jaar vaak op een verkeerde manier dominant aanwezig was. En hij komt in mijn ogen nog wat handelingssnelheid tekort. Foppe de Haan in NUsport. Hij is niet gechar meerd van Kevin Strootman. Ik wil het WK in Brazilië graag meemaken en dat gaat gebeuren ook. John Heitinga in De Telegraaf. Als we hem niet kunnen behouden, dan zien we hem liever naar een topclub in het buitenland ver trekken, dan naar een concurrent in de eredivisie. Edwin Lugt, voorzitter van Go Ahead Eagles, over de verrassende transfer van oefenmees- ter Erik ten Hag naar Bayern München.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45