Éénmalige voorjaarskorting! „399, Planten terug op nieuwe glooiing Oosterschelde Viszaak sponsort reddingsvesten Reddingsbrigade 16 SCHOUWEN-DUIVELAND N652 Blauwe vlag maakt jutten lastig Bon voor gratis uitgebreide brochure! STRANDJUTTEN Van den Doelschool 9e op NK dammen Anderhalve ton naar fietspaden Elders 899," Normaal 699," Ontdek de grootste Opvouwbare scootmobielen Vaste scootmobielen collectie welzijnsproducten. Bel 0800-27 40 400 voor een gratis uitgebreide brochure! Elders 3190," Normaal 2990," www.molenaarwelzijn.nl Telefoon 0800-27 40 400 WELZIJNSPRODUCTEN info@molenaafwelzijn.nl WESTENSCHOUWEN - „Vroeger vond je zoveel dat je er makkelijk een hut van kon bouwen die er twee weken later nog steeds stond. Maar nu willen ze hier graag elk jaar de blauwe vlag krijgen en wordt het strand dus elke dag schoon gemaakt" Toch viel er zondag onder leiding van Staatsbosbeheergids Ine van de Ven nog genoeg te jutten. Vooral natuurlijke 'schatten' uit zee, zoals man telschelpen, mesheften, zeedruiven, krabbenpoten, en schilden van sepia's werden door de kinderen gevonden. Tussen de vondsten zat ook een stuk veen en een slak afkomstig uit de hoogovens. Van de Ven was tevreden met het resultaat „Oostenwind is altijd gunstig voor jutters." foto Dirk-Jan Cjeltema door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De natuur herstelt zich goed op de vernieuwde Oos- terscheldedijken. Dat blijkt uit on derzoek in opdracht van project bureau Zeeweringen. In totaal 25 dijktrajecten die mini maal vier jaar geleden zijn ver nieuwd zijn in 2012 onderzocht. De aanwezigheid van bijzondere planten, wordt met name bepaald door de ligging. Vooral de Noord-Bevelandse dijken en plek ken in de Schelphoek-Oost, de Zuidbout bij Ouwerkerk en op de Grevelingendam scoren goed. De ze dijken liggen relatief in de luw te. Op dijken die vanwege de lig ging of het ontbreken van 'voor land' het meest blootstaan aan gol ven doen bijzondere planten het minder goed. Uit de studie blijkt verder dat het geen groot verschil maakt of dijken zijn afgewerkt met betonzuilen met daar tussen steentjes of met breuksteen waar asfalt over is gegoten. ZIERIKZEE De Jan Wouter van den Doel school uit Zierikzee heeft de negende plaats behaald op het NK schooldammen in Austerlitz. De leerlingen uit groep 5 en 6 waren als enige uit Zeeland doorgedrongen tot de finale. Van de negen wedstrijden werden er drie verloren, drie gewonnen en eindigden er drie in remise. WISSENKERKE De gemeente Noord-Beve land houdt van het jaar 2012 320.000 euro over. Niet alles gaat in de algemene reserve. Het college wil anderhalve ton reserveren als betaling aan het waterschap voor de aanleg van fietspaden. De ge meente wil tussen de ker nen waar het maar kan vrij- liggende fietspaden. NEELTJE JANS - De Reddingsbriga de Zierikzee-Duiveland kan het seizoen weer van start met negen complete uitrustingen voor de vrijwilligers. Drie afgekeurde red dingsvesten kunnen worden ver vangen door drie gloednieuwe exemplaren. De vesten zijn ge sponsord door Proef Zeeland en Neeltje Jans. Aanleiding was de in zet van de Reddingsbrigade bij de opening van het nieuwe pand op Neeltje Jans. De vrijwilligers van de reddingsbrigade moeten, zodra ze op pad gaan met één van de bo ten tijdens strandbewaking, bij evenementen of bij ongevallen verplicht een reddingsvest dragen. Exd. mand en armleggers Altijd en overal mobiel Voor binnen en buiten Past in iedere kofferbak Ook in de trein en vliegtuig Klik-klaar en rijden maar! Zelf uw boodschappen doen Super comfortabel geveerd! Ergonomisch gevormde stoel Er op uit zonder moe te worden 6 modellen! Comfortdouche voor veilig douchen v Ruime douchebak met antisliplaag Ter vervanging van uw bad In slechts 1 dag geplaatst! Verschillende opties leverbaar Genoemde prijzen zijn exclusief 89,- bezorgkosten. Niet geldig i.c.m. andere acties. Scootmobielen Bedden O Badkamers Q Trapliften Q Sta-op stoelen NaamQ Mevr Q Dhr Adres- PostcodePlaats Telefoon E-mailwk24_Mi_pK Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer infomatie en Openingstijden of kijk op onze site. Comfortbedden Uitrijdbaar mogelijkheden Meerdere comfortzones Vrijblijvend thuisadvies? Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Trapliften s Onafhankelijk advies Alle topmerken Winkels bij u in de buurt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42