van de Ketterij Heriings hard Handbalsters met sensationele twijfelt over op weg naar la(. ia/ix carrière als arbiter wereldtitel OVerWIIHling liaar het WK SPORT 39 Duitser ontdoet met zijn zege in de GP van Canada het WK in de Formule I van alle spanning. MAANDAG 10 JUNI 2013 Weer superieure zege Vettel MONTREAL - Sebastian Vettel heeft zondag op machtige wijze de Grand Prix van Canada gewon nen. De Duitse wereldkampioen van Red Bull was ongenaakbaar op Circuit Gilles Villeneuve in Montreal en verstevigde zijn lei dende positie in het wereldkampi oenschap van de Formule De Spanjaard Fernando Alonso kon Vettel geen moment bedrei gen, maar de kopman van Ferrari wist in een sterke race op te ruk ken van de zesde naar de tweede plaats. Hij passeerde in de slotfase van de wedstrijd Lewis Hamilton (Mercedes), die daardoor als der de finishte. Vettel won voor het eerst in zijn carrière in Montreal. Hij boekte zijn derde GP-zege van het sei zoen en inmiddels al de 29e in to taal. De Duitser beschikte over verreweg de snelste bolide. Vanaf de start was dat duidelijk, want Vettel liep in de eerste ronde al twee seconden uit op Hamilton. De drievoudig wereldkampioen kon zich zelfs twee stuurfoutjes permitteren tijdens de race: in de elfde ronde schampte Vettel even een muur, in ronde 52 miste hij een chicane. „Deze kan ik eindelijk ook bij schrijven op de lijst. Ik ben er trots op", zei een breed lachende Vettel over zijn eerste zege op Ca nadese bodem. „De bolide was fantastisch. Ik slaagde erin om al vroeg in de wedstrijd een gat te slaan met de rest, zodat ik de race kon controleren. De banden sle ten hard, maar daar had iedereen last van." Alonso was lange tijd in gevecht met Nico Rosberg (Mercedes) en Mark Webber (Red Buil) voor de derde plaats. De Spanjaard reken de eerst af met de Duitse winnaar van de Grand Prix van Monaco en pakte daarna de Australiër in. Hij bleef vervolgens met succes jagen op Hamilton om broodnodige extra punten te pakken. Vettel leidt nu het WK riant met 132 punten, Alonso steeg naar plaats twee en heeft 96 punten. „Het was hard werken voor deze twee de plaats. Hij smaakt bijna als een overwinning", vond Alonso. Giedo van der Garde beleefde wei nig plezier in Montreal. Op een goede start na dan, waarin de cou reur van Caterham oprukte van de 21e naar de 17e plaats. Daarna viel hem slechts malheur ten deel. Na botsingen met eerst Web ber en daarna Nico Hülkenberg (Sauber) moest de onfortuinlijke Nederlander zijn bolide na 48 van de 70 te rijden ronden aan de kant zetten. Opmerkelijk was opnieuw de prestatie die het team van McLa ren in Montreal neerzette. De woorden 'moeizaam' en 'McLa ren' gaan in 2013 hand in hand. Het team dat in 2012 nog zeven ra ces won, kijkt dit jaar aan tegen een forse achterstand op de top. De rijders Jenson Button en Ser gio Perez hebben moeite met het rubber van Pirelli. Maar vooral de auto laat te wensen over. In een rechte lijn gaat de MP4-28 veel te langzaam. De Grand Prix van Ca nada vormde daarop geen uitzon dering. De naaste concurrenten van McLa ren zijn niet Ferrari en Lotus, zo als het hoort. Nee, dit jaar strijden ze met Force India en Toro Rosso. Nieuw gezelschap. Tekenend voor de achteruitgang van McLaren was in Canada de prestatie van Force India-coureur Adrian Sutil. De Duitser spinde, liep lichte schade op bij een bot- sinkje en kreeg een dri- ve-through-penalty. En toch fi nishte hij nog voor de twee McLa rens. Extra zuur is de plek waar McLa ren na 64 races in de punten haar record zag stranden. Het Circuit Gilles Villeneuve in Montreal is doorgaans een baan waar de Brit ten hard gaan. Ze wonnen er vijf Sebastian Vettel won zondag op machtige wijze de Grand Prix van Canada, foto CJ Gunther/EPA van de laatste acht races, de laat ste nog vorig jaar. Wie ook voor de McLarens finisht, is Kimi Raikkönen. De Fin is bezig aan een goed seizoen bij Lotus. In Montreal en pakte hij voor de 24e race achtereen punten. Daarmee evenaart hij een record van Fi-kei- zer Michael Schumacher. Een kandidaat voor de winst is Raikkönen net zo min als de wor stelende McLarens. Hij kent tech nische problemen en kan met hang- en vliegwerk nog net in de top tien blijven hangen. GOES - Harold van de Ketterij is vanaf volgend voetbalseizoen niet meer actief op het hoogste ama teurniveau. De arbiter uit Goes kreeg dit weekeinde te horen dat hij is gedegradeerd. Van de Ketterij was zeventien jaar lang actief op het hoogste niveau. Hij floot wedstrijden in de top klasse en hoofdklasse. Van de Ketterij weet nog niet of hij zijn loopbaan op een lager ni veau gaat voortzetten. „Daar ben ik nog niet uit", zegt hij. „Op een lager niveau is de beleving in elk geval anders. En ik heb ook te ma ken met fysieke ongemakken, dus ik moet alles nog eens goed op een rijtje zetten." Van de Ketterij fluit op zaterdag 6 juli nog wel de wedstijd tussen het Zeeuws elftal en FC Twente. ERNEE - Jeffrey Heriings heeft in Ernée de Grote Prijs van Frank rijk in de MX2 aan zijn almaar uit dijende erelijst toegevoegd. De achttienjarige motorcrosser uit Elsendorp was op zijn KTM in beide manches de beste. Het is niet langer de vraag of hij wereld kampioen wordt, maar wanneer. Mits Heriings heel blijft tenmin ste. Door een val tijdens de kwalifica tietraining kwam Heriings, die de 27e tijd reed, ook nog eens bont en blauw aan de start. Het deerde hem in de eerste heat amper. De jonge Brabander won en hield de Fransman Ferrandis achter zich. Het verschil met de lo kale favoriet was bijna 3 secon den. In de tweede race was de marge iets ruimer, 5,7 seconden. ROSTOV - Met een sensationele ze ge op Rusland hebben de Neder landse handbalsters zich zondag ge plaatst voor de wereldtitelstrijd in december van dit jaar in Servië. De formatie van bondscoach Henk Groener vernederde in Rostov in de beslissende uitwedstrijd de handbalgrootmacht met 33-21. „Voor het eerst in 40 jaar ont breekt Rusland op een WK en wij winnen voor het eerst van dit land. Ie kunt dat rustig sensatio neel noemen", sprak een trotse Groener na afloop. Vorige week in Rotterdam verloor Oranje nog van de Russinnen met klein verschil: 26-27. Het team leidde toen riant na de eer ste helft, maar gaf na rust de wed strijd volledig uit handen. „We verloren, maar wisten dat we hadden kunnen winnen. Van daag was er vanaf het begin ge loof in de ploeg dat het kon", rea geerde Groener. „Na een zwaar ge vecht in de eerste helft leidden we met één doelpunt verschil. Het gaf de prikkel om in de twee de helft er echt voor te knokken." Groener was vooral te spreken over de dekking. „We stonden uit stekend te verdedigen, waardoor de Russinnen nauwelijks door on ze verdediging kwamen. In de aanval waren we creatief en be schikten we over schotkracht. Bijna elke aanval was een doel punt." Lois Abbingh, vorige week goed voor elf doelpunten, was ook dit keer de topschutter bij Oranje met zeven treffers. Estavana Pol man, Danick Snelder en Yvette Broch scoorden vier keer. Hoek- speelster Marti ne Smeets maakte drie doelpunten. Het was in de slotfase van het duel doodstil in de sporthal van Rostov. Het Russische team dat drie van de laatste vier WK's won, kreeg zelden zo'n afstraf fing. Groener: „Je kon merken dat er bewondering was voor ons spel, maar ook verbijstering dat hun ploeg zo gedeklasseerd werd." Plaatsing voor de mondia le titelstrijd is een welkom succes voor het Nederlands team, dat vo rig jaar de Olympische Spelen nipt miste en ook deelname aan het EK in rook zag opgaan nadat het handbalverbond wegens geld gebrek moest afzien van de organi satie van het toernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39