SPORT 37 T op naar vijfde plaats in WK Gerco Schroder wordt vierde met Callahan I I s i I i T I I Talenten Tern. Boys naar Scheveningen Nuytinck derde op 400 meter horden Paola van Gilst wint Ladiesrun Van 't Westende na één partij klaar van de ven nikt van der Wekken wint Zilver De Heide bij World Cup in Italië MAANDAG 10 JUNI 2013 'f* cB t- n VLISSINGEN TIDLW-Reintegratie KMS is zaterdag winnaar geworden van de Beach Soccer Series in Vlissingen. Het beachvoet- balteam, dat bestond uit ta lenten van zaterdag-tweede klasser Terneuzense Boys, was in de finale met 3-2 te sterk voor de studenten van HZ 1. De winaars mogen nu hun kunsten vertonen in Scheveningen. Daar spelen op 6 en 7 juli de beste ama- teurploegen van Nederland tegen elkaar. KESSEL-LO Steven Nuytinck is zaterdag tijdens de Meeting for Mon, een atletiekwedstrijd in het Belgische Kessel-Lo derde geworden op de 400 meter horden. De AV'56-atleet uit Wolphaartsdijk finishte in 52,95 seconden. Hij had last van dé stevige wind. Op de 5000 meter eindigde Ronnie Overgaauw uit Zou- telande als zevende. De hard loper van Dynamica klokte 15.18,57. ROTTERDAM Paola van Gilst is zondag op de eerste plaats geëindigd in de Ladiesrun van Rotterdam in de categorie Vrouwen 40. De atlete van AV56 liep een persoonlijk record op de tien kilometer: 42 minuten en 27 seconden. Aan de La diesrun deden honderden vrouwen mee. Overall eindigde Van Gilst met haar tijd als tiende, op ruim zes minuten van win nares Suzan Nieman. TALLINN Vincent van Sliedregt laat Henk Pieterse letterlijk zijn hielen zien vanuit de lucht, foto Johan van der Heijden MARIBOR - Motorcrosster Nancy van de Ven is in de tweede wed strijd voor het WK voor vrouwen op de zesde plaats geëindigd. De vijftienjarige inwoonster van West-Souburg reed in Maribor (Slovenië) twee uitstekende wed strijden. Met name in de tweede manche reed de Walcherse sterk. Na de start reed ze op de tweede plaats, daarna zakte ze wat weg, mede omdat ze op haar 125CC tweetactmotor op moest boksen tegen coureurs op een 250CC viert- act. In de eerste manche finishte Van de Ven als zevende en in de tweede manche als zesde. Het leverde haar de zesde plaats in het dagklassement op. In de strijd op het WK steeg Van de Ven van de zevende naar de vijfde plaats. Er zijn tien wedstrijden die mee tellen voor het WK. door Herman Heuvink RILLAND - Erik van der Wekken uit Zierikzee was zaterdag oppermach tig tijdens de West-Brabant-Cup in Rilland-Bath. De 46-jarige motor crosser won beide manches bij de veteranen overtuigend. Diverse Zeeuwse motorcrossers wisten op de goed geprepareerde piste een podiumplaatsje te berei ken of behaalden in elk geval een ereplaats. De meeste aandacht ging uit naar de inters. Daarin werd Kyle Matthijssen uit Poort vliet knap vierde, terwijl Marco Pennings uit Tholen als zesde over de finish kwam. De sterk rijdende Pennings deed er in de tweede heat alles aan, maar werd uiteindelijk derde. Daarachter wist Matthijssen op nieuw de vierde plaats binnen te halen. Marvin Boone uit Yerseke werd achtste, een plaatsje beter dan in de eerste manche. Matthijs sen werd vierde in de dagklasse ring gevolgd door Pennings (5e) en Boone (8e). In de MX2 junioren was Barney Steketee uit Yerseke goed op dreef. Hij wist de tweede plaats te bezetten. Bart Kuzee uit Waarde werd knap vierde en Patrick Hou- ke uit Poortvliet zesde. Bij de jeugd was er voor Jayden Hoek uit Oost-Souburg een derde plaats weggelegd bij de 85 cc kleine wie len. Mark Boot uit Burgh-Haamste- de won zaterdag beide manches op het RES-circuit in Axel. Tij dens de zesde editie van de club cross kwam de meeste tegenstand in de MXi van de Belg David Se- gers. De derde podiumplaats was voor Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg. Hij lijkt langzaam te herstellen van de ziekte van Pfeiffer. Boy Stockman uit Terneu- zen, net afgestudeerd aan de HZ in Vlissingen, werd in Axel keurig vijfde. LONDEN - Gerco Schroder heeft op de slotdag van het concours hippi- que van Londen, de vierde etappe in de Global Champions Tour, toch nog een aardig prijsje meege pakt. In het hoofdnummer van zater dag maakte de Twentse springrui ter met zijn olympische succes- paard London een zeldzame springfout, ditmaal stuurde hij zijn tweede rijdier Callahan ook in de barrage foutloos rond. Zijn eindtijd van 38,96 seconden was echter niet goed genoeg, vierde en 10.000 euro als beloning. Jur Vrieling kreeg zes mille toege stopt na vijfde te zijn geworden met VdL Bubalu, de hengst waar mee hij onder anderen Schroder terzijde stond in de olympische landenwedstrijd (zilver). Hij ga loppeerde na 38,96 door de finish lijn. Voor Judoka Sam van 't Westende uit Vlissingen zat het Europa Cuptoernooi in Tallinn er zaterdag snel op. Hij verloor in de eerste ron de van de klasse -73 kilo kansloos (op ippon) van de Oekraïener Dmytro Kani- vets. Van 't Westende, die traint bij Budokan Rotterdam, heeft dit jaar nog weinig suc ces in de Europese toer nooien. Hij reikte nog niet ver. MARLENGO Paralympisch wielrenster Li- sette de Heide uit Goes is het World Cupseizoen goed begonnen. In het Italiaanse Marlengo werd de Zeeuwse zaterdag tweede. Ze hoefde alleen de Duitse Jana Majun- ke voor te laten gaan. De wedstrijd in Italië was de eerste World Cup van dit seizoen. De Heide (29) komt uit in de T2-klasse, wat bete kent dat ze op een tricycle (driewieler) rijdt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37