Zwemmers kijken na NK met vertrouwen uit naar WK in Barcelona Milan Vader een klasse apart in BMC Racingcup Tennisster Angelique van der Meet heeft groot aandeel in succes van De Lobbelaer. 34 SPORT EREDIVISIE GEMENGD MINNEBOO VIJFDE MA EINDHOVEN - Sebastiaan Verschu ren, Femke Heemskerk en Inge Dekker werken hard aan hun vorm voor de wereldtitelstrijd deze zo mer in Barcelona. Tijdens de Neder landse kampioenschappen in Eind hoven kregen de drie toppers de bevestiging dat ze op de goede weg zijn. De echte sfeer ontbrak in het ma tig bezette Pieter van den Hoogen- band zwemstadion. De zwem mers concentreerden zich echter vooral op hun eigen races. „Dit zijn mooie wedstrijden om nog dingen uit te proberen richting de WK", aldus Heemskerk, die op de slotdag ook nog de 100 vrij won in 53,88. De Amsterdamse heeft haar draai onder haar nieuwe coach Marcel Wouda gevonden. In tegenstel ling tot haar periode bij Marseille gaat het nu om kwaliteit leveren. „Het gaat er nu vooral om tech nisch alles zo goed mogelijk uit te voeren. In het begin leek dit veel makkelijker dan het zwemmen van die kilometers, maar dit kost net zoveel energie en ik heb er veel plezier in." Het is voor Heemskerk nog wel moeilijk in te schatten waar ze staat. „Ik zit op de 200 vrij nog twee seconden mijn pr af. Maar ik ben nu wel weer verder dan de Swim Cup. Volgende week bij wedstrijden in Rome probeer ik weer een stap te zetten en in Bar celona ook weer een. Het is af wachten waar ik dan zal staan." Inge Dekker, die na 100 vlinder ook de titel pakte op de halve af stand (26,18), keerde ook terug in Eindhoven nadat ze eerder dit jaar besloot haar zwemloopbaan op te pakken. Onder Patrick Pear son traint ze mee met de zwemt- alenten. „Ik heb het heel erg naar mijn zin. Ik voel dat het steeds be ter gaat." Dekker richt zich bij de WK voor al op de 50 vlinder, waarop ze haar titel verdedigt. Maar ze staat ook open voor een start op de 4x100 vrij, het onderdeel waarop ze zoveel successen behaalde. „De keuze is aan technisch directeur Jacco Verhaeren of hij mij wil ge bruiken. Ik moet natuurlijk ook wel een tijd van niveau kunnen neerzetten. Als die andere mei den beter zijn, moeten zij een kans krijgen." Sebastiaan Verschuren maakte voor de afwisseling bij de NK een uitstapje naar wat andere num mers. Hij deed onlangs een test tij dens de trainingen en daaruit bleek dat hij nu al op hetzelfde ni veau zit als vorig bij de Spelen in Londen. „Dat is wel een fijne ge dachte", stelde hij. „Ik heb nu nog bijna twee maanden te gaan tot de WK, dus ik kan alleen nog maar beter worden." Manon Minneboo kwam goed voor de dag in de finale van de 50 meter schoolslag. De Vlissingse, die uitkomt voor PSV Eindhoven, werd vijfde in een tijd van 33,90 seconden. In de series kwam ze nog tot de zevende tijd: 34,35. Op de 100 meter vrije slag werd Minneboo zeventiende met 58,40. Minneboo greep op de 4x100 me ter wisselslag ook nog brons met PSV 2. De Middelburgse Judith Stap werd in dezelfde race tweede met PSV 1. Björn Scherbeijn eindigde op de 200 meter schoolslag als zevende in een tijd van 2.25,83 minuten. De Aardenburger die uitkomt voor het talentteam van de zwem- bond, was een seconde sneller dan in de series (2.26,82). De Zeeuws-Vlaming kwam ook nog in actie op de 100 meter vrije slag. Hij werd 26e in 53,82. door jan Dagevos en Koen de Vries GRANICHEN - Milan Vader heeft za terdag in het Zwitserse Granichen de BMC Racingcup gewonnen. De Middelburgse mountainbiker had een voorsprong van bijna veertien seconden op de Zwitser Andrin Beeli De wedstrijd in Granichen werd verreden op een parkoers van 4,2 kilometer met 160 hoogtemeters per ronde, een aantal lange steile beklimmingen, afgewisseld met zeer technische afdalingen. Vader nam in de eerste van de in totaal vijf ronden meteen het ini tiatief. In de laatste ronde plaatste hij halverwege een kleine demar rage en zag dat de drie mede vluchters hem niet konden vol gen. Vader vertrok donderdag voor een periode van drie weken naar het buitenland om zich optimaal voor te bereiden op het EK dat over twee weken in Bern plaats vindt. De Middelburger rijdt vol gende week zijn eerste wereldbe kerwedstrijd in het Italiaanse Va le di Sole. Mathilde Matthijsse uit Schore is tweede geworden in de tijdrit die werd gehouden tijdens het wielerfestival van Montferland. De renster van WV Theo Middel kamp moest alleen Vera Koedood- er van het Sengers Ladies Team voor laten gaan. Brian van Goethem nam zon dag de leiding in de nationale be- loftencompetitie over. De inwo ner van Sluiskil deed dat door de Ster van Moerdijk te winnen. Het was de zesde seizoenszege van Van Goethem. Net als eerder dit jaar in de Drent se Kasseienomloop moest de Zeeuws-Vlaming met twee ren ners van Jo Piels sprinten om de zege. En net als toen, versloeg hij ze allebei. „Het was een lastige wedstrijd", aldus Van Goethem. „Er stond veel wind en er waren lastige kasseistroken. In de finale heb ik de wedstrijd hard gemaakt en dat had resultaat Topscoorster bij I door Roeland van Vliet DEN HAAG - Het tennispark van Lei- monias is chique en klassiek tege lijk. Het in de Haagse bossen gele gen terrein straalt veel historie uit. Het is een plek waar mannen in mooie kostuums en met een aard appeltje in de keel een glaasje drin ken en waar ook vrouwen van stand een balletje slaan. Eén van de huisregels is dat er in overwe gend witte kledij wordt gespeeld. 'Gelieve u daaraan te houden'. Zondagmiddag maakten veel volk- sere Brabanders even de dienst op het park. Supporters uit Zevenber gen waren in groten getale aanwe zig bij de finale van de play-offs en bouwden een bourgondisch feestje, al tijdens de wedstrijden. En nadat De Lobbelaer de eerste landstitel in de clubhistorie vero verd had, ging het bier van hand tot hand. Te midden van de West-Braban ders hosten ook Angelique van der Meet en Bernice van de Velde mee. De 22-jarige Van der Meet, af komstig uit 's-Heer Abtskerke, had een groot aandeel in de lands titel. Zij was basisspeelster de afge lopen twee weken. De één jaar jon gere Van de Velde, woonachtig in Kapelle, had een bijrol. Ze tennis te in De Lobbelaer 2, dat uitkwam in de eerste klasse, en mocht twee maal opdraven bij de hoofdmacht. De twee Beveland se tennissters zijn al jaren actief bij De Lobbe laer. De pupillen van trainer Gillis van de Gruiter, die in Halsteren zijn trainingscentrum heeft, maak ten in 2010 de promotie mee naar de eredivisie en zagen hoe het team in de jaren erna steeds beter ging presteren op het hoogste ni veau. Beiden werden in alle seizoe nen meermaals opgesteld. Naast Angelique van der Meet en Bernice van de Velde beschikte De Lobbelaer al over een sterk team met Jesse Huta Galung, Arko Zou tendijk, André van der Bijl, Kiki Bertens, Bibiane Schoofs en Kelly Versteeg. Dit jaar kwam daar Mat- wé Middelkoop bij, de Bredanaar die al twee keer het futuretoer- nooi van Middelburg won. Hij maakte van de Zevenbergse forma tie een haast onverslaanbaar team. „Hij is een topgasf', zei Van der Meet. „Niet alleen op de baan, maar ook ernaast." Het seizoen verliep bijna helemaal volgens het boekje, vond de Zeeuwse. „In één speelronde zat het echt tegen. Er raakten er een paar geblesseerd en ik was even niet fit om te spelen. We verloren daarom met 6-0. Maar op alle an dere speeldagen ging het heel voorspoedig." Van der Meet was in Zevenber I Bernice van de Velde (links) en Angelique van der Meet met de beker die bij de landstii gen niet de kopvrouw. Die rol was afwisselend voor Kiki Ber tens en Bibiane Schoofs. Maar de Zeeuwse nummer 274 van de we reld werd wel topscoorster. Ze won zeven van de acht enkelspel partijen en zette vier van de zes dubbelspelduels in winst om. Daarmee vergaarde ze elf punten voor haar club, evenveel als Mat- wé Middelkoop. „Och, je doet het het met het team, hè", reageerde ze ietwat te bescheiden. „Maar het klopt wel dat ik lekker ge speeld heb." In de afgelopen halve maand - de eredivisie wordt in een hoog tem po afgewerkt - speelde Van der Meet elke memorabele wedstrij den. Zo stond ze bijna vier uur op de baan tegenover Olga Kalyuhz- naya. Hoewel de Bevelandse goed speelde, verloor ze met 7-6 6-7 7-6. Een paar dagen later deed ze weer van zich spreken door Michaëlla Krajicek te verslaan, eveneens in drie sets. Tijdens het weekend van de play-offs had ze het minder zwaar. Zaterdag trof ze in de halve finale tegen Van Horne de Slowaakse Stanislava Hrozenska. Ze zette haar met tweemaal 6-2 opzij. Een dag later, in de finale tegen Am- stelpark, gunde ze Danielle Harm- sen maar twee games meer. Het aantrekkelijke duel eindigde in 6-2 6-4. Wat opviel in haar slotduel, was dat Van der Meet zo zelfverzekerd was. Ze serveerde heel makkelijk, sloeg tal van aces - eenmaal zelfs drie in één game - en wachtte rus tig haar kansen af. Natuurlijk mepte ze nog wel eens een bal buiten de lijnen, maar tegenover die afzwaaiers stonden veel meer winners. Met haar sterke optreden gaf ze de Brabantse fans alle re den tot juichen (op het anders zo stille park). Alleen in de tweede set had Van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34