I i 'Heb jij die Dzagoev gezien?' Jeremain Lens laat training aan zich voorbijgaan SPORT 31 Aanvaller van Benfica is met een doelpunt en assist uitblinker tegen Jong Rusland (5-1). KARAKTERISTIEK Nemanja Cudelj van NAC naar AZ Bony trefzeker voor winnend Ivoorkust Seedorf scoort voor Botafogo Spanje verslaat Haïti maar net Villarreal terug naar Primera Division MAANDAG 10 JUNI 2013 Ola John beleeft heerli j ke avond ■i 1 door Barry van der Hooft JERUZALEM - Met zijn allereerste actie maakte hij meteen duidelijk dat dit wel eens zijn avond kon worden. Aanname, schijnbewe ging, de bal langs de rechtsback en dan die versnelling. Ola John heeft de wapens in huis om iede re verdediger te laten verlangen naar een wissel en gebruikte ze zondagavond in Jeruzalem tegen Jong Rusland. Mede dankzij de in breng van de aanvaller van Benfi ca boekte Jong Oranje een ruime zege (5-1). Door het resultaat bij Duitsland-Spanje (0-1) is de ploeg nu al verzekerd van een plek in de halve finale. Het was na afloop voer voor een kleine discussie. Was Marco van Ginkel terecht gekozen tot man of the match? Of had Ola John dat prijsje eigenlijk verdiend? „Dat maakt toch niet uit", zei John. „Ik heb een heerlijke avond gehad. Ja, dit was misschien wel mijn beste wedstrijd in Jong Oranje." De ver moeidheid die hij drie dagen eer der tegen de Duitsers leek te voe len, was nu niet meer te ontdek ken. „Die eerste actie lukte met een. Dat is belangrijk voor een buitenspeler. Niet alles lukte, maar wel veel." Jong Oranje was voor rust de bo venliggende partij en kwam ze ven minuten voor rust op voor sprong dankzij Georginio Wijnal- dum, die van ruim twintig meter raak schoot (1-0). Vijf minuten na rust leek het duel beslist na de ro de kaart voor Nikita Chicherin, die Adam Maher langs achteren neerlegde. Luuk de Jong maakte er tien minuten later op aangeven van de opnieuw sterk spelende Van Ginkel 2-0 van, maar net als tegen Duitsland gaf Jong Oranje weer onnodig een doelpunt weg. De treuzelende Bruno Martins In- di leed balverlies, waarna Denis Cheryshev kon scoren (2-1). „Daar was ik echt weer even dood ziek van", zei Pot. „Het is toch on gelofelijk dat we weer een doel punt weggeven. Met tien tegen elf geven we veel te veel ruimte weg. Dat is gewoon slecht." De angst voor een terugval zoals donderdag, bleek ongegrond. Dankzij de 21-jarige Ola John, die bulkt van het zelfvertrouwen. Na 69 minuten zocht hij op het juiste moment de diepte, kwam alleen voor doelman Zabolotni en stiftte de bal met links beheerst over hem heen (3-1). John: „Natuurlijk heeft dat met zelfvertrouwen te maken. Als je niet in de wedstrijd zit kies je misschien voor een an dere oplossing. Maar nu wist ik al dat die bal erin ging op het mo ment dat hij van mijn schoen ver trok." Het was de nekslag voor de Rus sen en bood Pot de mogelijkheid om te wisselen. Leroy Fer kwam JERUZALEM - Met zes sterke mid denvelders in zijn selectie, heeft Cor Pot voldoende keus. Het houdt echter ook in dat de bondscoach spelers moet teleurstellen. Jordy Clasie is er daar één van en de Feyenoorder zal van heel goede huize moeten komen om Marco van Ginkel uit de ploeg te spelen. De middenvelder van Vitesse speelde tegen Rusland opnieuw sterk, zoals hij ook in de eerste helft tegen Duitsland (3-2-zege) één van de beste spelers op het veld was. „Heb jij die Dzagoev ge zien?", vroeg Pot na afloop. Hij wilde er maar mee zeggen: de bes te speler van de Russen was zo goed als onzichtbaar gemaakt door kilometervreter Van Ginkel. „En Marco gaat er ook nog eens steeds overheen hè. Hij geeft de assist bij de 2-0 van Luuk de Jong. Ja, die jongen is zijn basisplaats meer dan waard. Ik vind het heer lijk om naar hem te kijken." Van Ginkel bleef zelf nuchter. „Ik leek eerst buiten de basis te val len. Ik heb niet voor niets rug nummer 18 gekregen. Maar bij de trainingen heb ik laten zien dat ik een meerwaarde kan zijn." voor Maher, Jordy Clasie loste Ke vin Strootman af en Danny Hoe- sen nam de plaats van Luuk de Jong in. De Ajacied had slechts twee minuten nodig om zijn visi tekaartje af te geven. Met een ge voelig stiftballetje zette Hoesen de 4-1 op het scorebord. Daarna besloot John nog maar eens op snelheid de diepte te zoeken. De instormende Fer kon zo opnieuw in blessuretijd scoren (5-1). Dankzij de ruime overwinning staat Jong Oranje na twee duels op de maximale score van zes punten. Woensdag, in Petach Tik- va, kan de ploeg tegen Spanje de eerste plaats in de poule veiligstel len. Een gelijkspel volstaat. De groepswinst kan van belang zijn met het oog op de tegenstander in de halve finale. Italië of Noor wegen lijkt de tegenstander te worden. „Ik heb alle wedstrijden uit de andere poule gezien", ver telde Ola John. „Het zijn goede ploegen, maar dat zijn wij ook. Ik heb geen voorkeur, ik hoop alleen op een mooie halve finale. En daarna wil ik op 18 juni nog een keer terugkomen hier in Jeruza lem. Om de finale te spelen." Nederland-Rusland 5-1 (1-0). 38. Wijnaldum 1-0, 61. De Jong 2-0, 65. Cherysev 2-1,69. John 3-1, 83. Hoesen 4-1, 90+2. Fer 5-1. Scheids rechter: Gautier (Fra). Rode kaart: Chicherin (Rus). Gele kaart: Bur- lak, Dzagoev, Tsagallov, Cheryshev (Rus). Aantal toeschouwers: 4500. Nederland: Zoet; Van Rhijn, De Vrij, Martins Indi, Blind; Strootman (77. Clasie), Van Ginkel, Maher (73. Fer); Wijnaldum, De Jong (81. Hoesen), John. Het stadionrecord op de 100 meter had Churandy Martina al op zijn naam staan. Zaterdag voegde hij daaraan tij dens de FBK-Games het stadionrecord op de 200 meter toe. foto Guus Schoonewille/ANP PEKING - Het Nederlands elftal heeft zondag in de stromende re gen de eerste training afgewerkt in Peking. Dat gebeurde zonder Je remain Lens, die een individueel programma afwerkte. De aanvaller van PSV viel vrijdag in de oefenwedstrijd in en tegen Indonesië uit met een gekneusde spier nadat hij een knietje had ge kregen. Uit voorzorg trainde hij zondag apart. Oranje oefent dinsdag tegen Chi na in Peking, waar het al dagen vrijwel onafgebroken regent. Dat is even wennen voor de selectie van bondscoach Louis van Gaal na de hitte in Djakarta. Voor de training in het Olympic Sports Centre gaf de technische staf met hulp van oud-internatio nal Ruud Gullit een clinic aan een groep Chinese en in China wonende Nederlandse kinderen. ALKMAAR Nemanja Gudelj speelt van af volgend voetbalseizoen voor AZ. De 21-jarige Servi sche jeugdinternational is af komstig van NAC, waar hij een contract had tot medio 2015. Hij tekent in Alkmaar een verbintenis voor vier sei zoenen. Wat AZ voor de middenvelder betaalt, is nog niet bekend. Gudelj doorliep de jeugdopleiding van NAC en maakte in 2010 zijn de buut in het eerste elftal. BAK AU Ivoorkust heeft zaterdag een eenvoudige zege geboekt op Gambia in de strijd om kwa lificatie voor het WK. In het Gambiaanse Bakau werd het 0-3 voor de gasten. Vites- se-spits Wilfried Bony, die van bondscoach Sabri La- mouchi een basisplaats had gekregen, zorgde na een uur spelen voor de 0-2. Ivoor kust gaat aan de leiding in de kwalificatiegroep met 10 punten uit vier wedstrijden. RIO DE JANEIRO Clarence Seedorf heeft zater dag het openingsdoelpunt gemaakt voor Botafogo in het duel met Ponte Preta. De Braziliaanse club van See dorf won het duel uiteinde lijk met 2-0. De 37-jarige Ne derlander opende in de 32e minuut de score. Vier minu ten later zorgde Antonio Car los voor de 2-0. Door de ze ge gaat Botafogo na vijf wed strijden aan de leiding in de Braziliaanse competitie. MIAMI Het Spaans voetbalelftal heeft zaterdag in Miami een oefenwedstrijd tegen Haïti maar met 2-1 gewonnen. San- ti Cazorla en Cesc Fabregas scoorden binnen 20 minu ten, maar daarna stokte de productie van de wereld kampioen. Verdediger Wil de Guerrier bracht een kwar tier voor tijd zowaar nog eni ge spanning terug. Spanje bereidt zich voor op het toernooi om de Confede rations Cup in Brazilië. VILLARREAL Voetbalclub Villarreal is een jaar na de degradatie naar de Segunda Division terugge keerd op het hoogste niveau. De ploeg won zaterdag op de slotdag van de competi tie thuis van Almeria (1-0) en is daarmee zeker van de tweede plaats in de ein drangschikking. Jonathan Pe- reira kroonde zich tot club heid door het enige doel punt te maken. Eerder pro moveerde Elche al naar de Primera Division.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31