CURACAO Tholenaar verongelukt PZC KRAS.NL Jong Oranje in halve finale Zonvakantie Het varken krijgt zijn krulstaart terug Zuid-Afrika vreest weer voor het leven van oud-president Mandela. Hij ligt met longontsteking in het ziekenhuis. De familie moet Nelson Mandela loslaten, zodat God zijn gang kan gaan Verblijf de 2e week gratis in juni t/m september in het Hilton Hotel Curacao*1 Word ook abonnee! ;Öc Zonnige perioden 18° DESTELLING UW MENING 655 reacties MAANDAG 10 juni 2013 BINNENLAND Zuid-Afrika bidt voor Mandela PRETORIA - De gezondheid van de Zuid-Afrikaanse ex-president Nelson Mandela (94) is nog niet verbeterd. Zijn toestand blijft ernstig maar stabiel. Wel ademt hij zelf. Mande- la wordt sinds zaterdag in het zie kenhuis behandeld voor een long infectie. De oud-president was al een paar dagen ziek voordat hij werd opge nomen in een hospitaal in Preto ria. Het is al de derde keer dit jaar dat het voormalige staatshoofd naar het ziekenhuis moet. Op fo to's van eerder dit jaar is een fra giele oude man te zien. In Zuid-Afrika leeft het hele land met Mandela mee. Inwoners ho pen dat de oud-apartheidsstrijder opnieuw op krachten komt. Man- dela's vriend, aartsbisschop Des- mond Tutu, heeft de bevolking op geroepen voor hem te bidden. In heel Zuid-Afrika hebben men sen daaraan gehoor gegeven. Zo woonden honderden gelovigen de dienst bij in de Regina Mundi- kerk in Soweto, een stadsdeel van Johannesburg. De kerk speelde een belangrijke rol tijdens de strijd tegen de apart heid. Een lokale bewoner zei: „We weten wat hij voor ons heeft gedaan. De hele natie, zwart en blank, we wensen hem beter schap." Ook op Twitter wensen velen Mandela beterschap. Maar er zijn ook andere geluiden te horen. „Het is tijd om hem te laten gaan", citeerde de Sunday Times gisteren Andrew Mlangeni, een vriend en oud-strijdmakker van Mandela. „De familie moet hem loslaten, zodat God zijn gang kan gaan. Zodra de familie hem laat gaan, zal het volk van Zuid-Afrika dat ook doen." Andrew Mlangeni, vriend Person Zie: www.kras.nl/25304 waarom zou je meer betalen Voor de meest actuele prijzen, kijk op www.kras.nl Prijzen zijn p.p. excl. res. kosten en Calamiteitehtonds rf£u Ga naar www.pzc.nl/abonneren sj editie: Walcheren 255e jaargang nr. 134 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 JERUZALEM - Jong Oranje heeft zich zondag geplaatst voor de halve fina les van het EK. De ploeg zette ook de tweede groepswedstrijd, tegen Rus land, in winst om: 5-1. pagina 30 en 31: meer Jong Oranje Oranje onder 21 wordt Europees kampioen Reageer op pzc.nl De Cloedt moet accepteren dat door Marcel Modde SINT PHILIPSLAND - Een 24-jarige man uit Tholen is zaterdagavond omgekomen bij een ernstig au to-ongeluk op de weg naar de Phi- lipsdam bij Sint Philipsland. Zijn drie medepassagiers - drie vrou wen uit Tholen - raakten gewond. De jongste van hen, 20 jaar, is met zware verwondingen naar een ziekenhuis in Rotterdam ge bracht. De andere twee vrouwen zijn opgenomen in het Lievens- bergziekenhuis in Bergen op Zoom. Het ongeluk ontstond rond 21.00 uur toen de 24-jarige bestuurder bij het inhalen een tegemoetko mende auto moest ontwijken. Hij raakte daarbij een andere auto, schoot met de wagen van de weg en de auto sloeg over de kop. De bestuurder van de geraakte auto bleef ongedeerd. De Philipsdam is zaterdag tot 23.00 uur afgesloten geweest voor hulpverlening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1