Oude maten ontmoeten elkaar weer Agent krijgt klappen in Middelburg Grapje met bord duur betaald almanak Traktatie Delta Ride for the Roses breekt eigen records Van nagellak voor gevoelige huid tot kinderbadzout Gedeputeerde Kees van Beveren ontkent bestaan overeenkomst van 3,7 miljoen euro in Brabants project Roode Vaart. ZEELAND X -V - CONSUMENT bijdrage zoet kanaal Mist rond door Marcel Modde MIDDELBURG - Het uitgraven van de Brabantse Roode Vaart zou Zeeland wel eens duur komen te staan. Het project moet garanderen dat de landbouw op Tholen en Sint Philipsland na verzilting van het Volkerak-Zoommeer over zoet wa ter kan beschikken. De verzilting wordt ingezet om de giftige blauwalg tegen te gaan. Gedepu teerde Kees van Beveren heeft hiervoor een bijdrage van 1,5 mil joen euro in de Voorjaarsnota 2013 opgenomen. Maar de fracties van SGP en D66 twijfelen of dat wel genoeg is. De Zeeuwse Staten leden Joan van Burg en Alex Hij- genaar hebben uit informatie uit Brabant begrepen dat ze daar reke nen op 3,7 miljoen uit Zeeland. Hijgenaar leidt af uit een over zicht van D66 in Breda dat hier ook al bestuurlijke afspraken over zijn gemaakt. Volgens Van Beve ren is er slechts een 'mondelinge overeenkomst' gesloten voor 1,5 miljoen. Wel zou er nog 'verschil van inzicht zijn tussen de betrok ken partijen over de verdeling van eventuele meerkosten'. „On ze Staten investeren niet buiten Zeeland. We zijn bereid een bij drage te leveren, omdat het ons grensgebied betreft, maar niet te hoog", aldus Van Beveren. Het project is met steun van het Rijk in 2006 opgezet. Van Burg heeft de bijhorende kostenverde ling tussen de betrokken overhe den opgevraagd, maar nog niet ge kregen. „Dit project mag hoe dan ook niet struikelen. Dit is cruciaal voor de landbouw. Het is voor Zeeland altijd een keiharde eis ge weest: eerst een zoetwatervoorzie ning regelen en dan pas het Vol kerak-Zoommeer zout maken." Het uitgraven en doortrekken van de Roode Vaart kost in totaal zo'n 29 miljoen euro. Bij Rijkswater staat wordt er evenwel rekening mee gehouden dat het hele pro ject wordt geschrapt. De blauwalg- problematiek zou minder ernstig zijn geworden, waardoor verzil ting onnodig is. door Theo Giele MIDDELBURG - De een kwam in het standaard veteranentenue (grijze pantalon met donkere bla zer), de ander had zijn oude ge- vechtspak aan. Tachtigers die in Indië hadden gevochten, vijfti gers die in Libanon als blauwe ba ret hadden gediend en de jongere lichting Bosnië- en Afghanistan- gangers. Honderden veteranen kwamen za terdag in Middelburg bijeen voor de achtste Zeeuwse Veteranen- dag. Voor de Indië- en Koreagan- gers staat de dag al sinds jaar en dag in de agenda genoteerd, maar in toenemende mate komen ook jongere veteranen naar Middel burg om de dienstmakkers van weleer te ontmoeten. Volgens een van de aanwezige ex-Unifillers (Libanon) helpen veteranendagen enorm bij de verwerking van de soms heftige ervaringen die de militairen hebben gehad tijdens hun uitzending, foto Lex de Meester MIDDELBURG - Een politieagent is vrijdagavond in 't Zanddorp in Middelburg mishandeld. Agenten hadden in een woning in die Mid delburgse straat een 15-jarig meis je opgehaald dat weggelopen was uit een instelling. Het meisje werd in de politieauto gezet en één agent ging naast haar zitten terwijl zijn collega achter het stuur plaatsnam. Toen de auto wil de wegrijden trok een 17-jarige Middelburger het portier open en gaf de agent die naast het meisje zat een vuistslag. Er ontstond een worsteling in de auto. De andere agent heeft de belager van zijn col lega uit de auto getrokken. De jon gen bleef schoppen en slaan. Een agent liep een bloeduitstorting in zijn gezicht op. Het meisje wist te ontsnappen en maakte zich uit de voeten. De jon gen werd aangehouden. MIDDELBURG - Een man sleept met een verkeersbord, legt hem in een auto en haalt het bord er even la ter weer uit. Dat merkwaardige ta fereeltje zag een agent zaterdag morgen in de Gerbrandylaan in Middelburg. De bordensleper kreeg een bekeuring. De bestuur der van de auto had gedronken en raakte zijn rijbewijs kwijt. In groep 1 begint de dag met vertel len wat de kleuters allemaal meege maakt hebben. Grote en kleine ge beurtenissen passeren, niet altijd even begrijpelijk verteld, de revue. Anneloes van vijf had deze keer groot nieuws want haar vader lag in het ziekenhuis. De klasgenootjes luisterden adem loos naar het verhaal van Anneloes. Tip? redactie@pzc.nl Heel erg natuurlijk dat haar vader in het ziekenhuis lag, maar dat was niet wat de meeste indruk op haar publiek had gemaakt. Anneloes' va der had in het ziekenhuis namelijk frambozen gekregen. Zo'n vader wilden alle kleuters wel. Eentje die frambozen krijgt in het ziekenhuis. Superlekker,frambozen! Of waren het nou trombozen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13