Premier Erdogan geeft nog geen krimp Drietal Murcia mogelijk 6 BUITENLAND PROTEST IN TURKIJE www.dejongintra.nl/bus Turkse protest begon in het Gezi-park. Nu voelt het aan als een festival. Beheerder harem sliep met Berlusconi Noord-Korea herstelt verbinding Noodweer Europa eist 17 levens Dit jaar 5 miljard nodig voor Syriërs REPORTAGE Het Vlieg reizen Verre reizen Steden reizen Bus reizen Auto reizen 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisbureau MILAAN Nicole Minetti, 'de beheer der van de harem' van Ber lusconi, had zelf ook seks met de Italiaanse ex-pre- mier. Er was sprake van 'wa re en echte liefde'. Dat zei Minetti gisteren tijdens een proces in Milaan. Het OM heeft zeven jaar cel geëist te gen Minetti wegens het be vorderen van prostitutie tij dens de 'bungabunga'-fees- ten. SEOUL Noord-Korea heeft aange kondigd dat het de speciale telefoonverbinding met Zuid-Korea, de hotline, bin nenkort herstelt. In maart verbrak het regime in Pyong yang van Kim Jong-un de verbinding terwijl het met oorlog dreigde. Pyongyang wil ook praten over het weer opstarten van het in dustriecomplex Kaesong in Noord-Korea. BERLIJN Het noodweer en de over stromingen van de afgelo pen dagen hebben zeker ze ventien levens geëist in Cen- traal-Europa. In Tsjechië vie len tien slachtoffers en in Duitsland minstens zeven. Nog zeker vijf mensen wor den vermist. De slachtoffers zijn zowel mensen die wer den overvallen door het noodweer als hulpverleners. CENÈVE De VN verwachten dat eind 2013 ruim tien miljoen Sy riërs, de helft van de bevol king, humanitaire hulp no dig hebben. Daarvoor is dit jaar meer dan 5 miljard dol lar (3,8 miljard euro) nodig. Dat heeft de Hoge Commis saris voor de Vluchtelingen, de Portugese oud-premier António Guterres, gisteren gezegd tijdens een conferen tie over hulp aan Syrië. ISTANBUL - De Turkse premier Re- cep Tayyip Erdogan verdedigde gis teren de manier waarop de rege ring met de protesten van de afge lopen week is omgegaan en be schuldigde de EU ervan met twee maten te meten. „Waar was de woede over het traangas dat werd ingezet tegen de Occupy-beweging in New York, Griekenland en Londen?" Hij benadrukte dat de regering geen problemen heeft met demo cratische verzoeken, maar wel 'met terrorisme en vandalisme.' De Turkse premier zei dit giste renmiddag in een reactie op de woorden van eurocommissaris Stefan Füle, die aandrong op een snel en transparant onderzoek naar het buitensporige politiege- weld. Beiden waren aanwezig op een conferentie in Istanbul. Füle benadrukte dat mensen in een de mocratische samenleving het recht hebben om vreedzaam te de monstreren en dat politiegeweld onacceptabel is. Eerder heeft de Turkse regering toegegeven dat er in sommige ge vallen sprake was van excessief ge weld tegen demonstranten, maar Erdogan stelde gisteren ook dat de politie 'zijn werk heeft ge daan'. En: „Als je je handen uit steekt naar de politie, moeten je handen gebroken worden." De Unie van Türkse artsen maak te gisteren bekend dat er de afgelo pen dagen bij protesten drie do den en 4.785 gewonden zijn geval len, 48 zijn er slecht aan toe. De premier lijkt geenszins van plan toe te geven aan wensen van de demonstranten. „Ze zeggen dat ik de premier van slechts 50 procent van de Türken ben, maar ik heb de volle 76 miljoen ge diend, van west tot oost!" riep hij op de luchthaven van Istanbul. Na een bezoek aan Noord-Afrika. werd Erdogan er onthaald door duizenden aanhangers. Het was de eerste keer dat de AKP-aan- hang deze afgelopen dagen van zich liet horen. door onze correspondent Pauline Blom MADRID - Het onderzoek naar de moord op Ingrid Visser en Lode- wijk Severein in het Spaanse Mur cia is nog niet afgerond. Mocht blij ken dat de volleybalster inderdaad zwanger was, zoals verschillende bronnen beweren, dan wordt de strafeis voor de drie verdachten verzwaard met 'opzettelijke abor tus'. De politie sluit nieuwe arresta ties niet uit. Juan Cuenca van de club Voleibol 2005 uit Murcia is een van hen. Hij wordt beschouwd als het brein achter de zaak maar weiger de achter gesloten deuren een ver klaring af te leggen. Omdat zijn advocaten het poli tierapport nog niet in hun bezit hebben, stelde hij zich niet te kun nen verdedigen. Cuenca's advoca ten José Maria Caballero en Pablo Ruiz zijn boos dat de rechter en aanklager wel op de hoogte wor- Het onderzoek naar de moord op Ingrid Visser en Lodewijk Severein is nog niet afgerond De vele verkopers van de gasmaskers en mondkapjes herinneren aan de ernst van de situatie Gisteren besloot onderzoeksrech ter José Fernandez Ayuso het voor arrest van de drie verdachten (een Spanjaard en twee Roemenen) te verlengen voor onbepaalde tijd. Voormalig technisch directeur Lowlands door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - Een meisje laat haar ha ren vlechten door haar buur vrouw. Ze zitten voor een van de vele tentjes op het veld. Geen plukje gras is meer te zien. Overal tenten, overal mensen. Liggend, lezend, kletsend, slapend. De 23-jarige Orhan heeft geen oog voor de drukte om hem heen. Hij leest in zijn hangmat onver stoorbaar een krantje. Al zeven da gen is hij hier en hij gaat niet meer weg. Niet tot dat de bomen waaraan zijn hangmat hangt, vei lig zijn. En dat kan nog wel even duren. Hij heeft zijn werk - bij een stichting voor gehandicapten - al laten weten dat ze voorlopig niet meer op hem hoeven te reke nen. „Dit is een revolutie en dat is ongekend." Dit is het kleine Gezi-park in Istanbul. De plaats waar het twaalf dagen geleden allemaal be gon, de plaats waar een week gele den de politie demonstranten 's ochtends vroeg met traangas wek te. Het park is uitgegroeid tot een spontaan Lowlands in het hart van de metropool. Compleet met gratis eten, concerten, een open podium en yogalessen in de vroe ge ochtend. Hier begon het protest, aanvanke lijk tegen bouwplannen die het toch al bescheiden Gezi-park nóg kleiner zouden maken. Na het hef tige politieoptreden groeide 'Ge- zi' uit tot een protestplein tegen premier Erdogan. Een meisje met een groot portret van vader des vaderlands Atatürk op haar T-shirt, danst hand-in- hand met een jongen met rasta- haar. Een vrouw met hoofddoek verkoopt koffie en thee. Een ouder echtpaar zit op een stoep rand, vlakbij een jongen die speelt met een straathond. Zijn ar men zitten vol tatoeages. „Wil Mert Polat even naar huis bellen? Zijn ouders zijn ongerust en zijn telefoon staat uit", schalt In het Gezi-park begon het protest tegen bouwplannen die het park nóg kleiner zouden maken met iemand door de microfoon vanaf het podium. Overal hangen slogans. Slogans van politieke partijen, van vakbon den, vlaggen van Atatürk. 'Revolu tie' staat op een groot spandoek boven een aantal tenten. 'Nu is het genoeg' op een ander. 'Wel kom op het Gasfestival' heeft ie mand op een A4'tje gekrabbeld, refererend aan de vele ladingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6