'Ie doe hlad niks' 31 Project Dansdroom Zeeland van DanZee en Scoop biedt jonge amateurdansers de unieke kans in het voorprogramma van beroemde gezelschappen te dansen. ZATERDAG 8 JUNI 2013 Dansdroom springt in een gat door Ali Pankow zierikzee - Dansdroom is een va riant op de Dansdagen zoals koe pelorganisatie DanZee die in sa menwerking met sociaal-cultu reel instituut Scoop de afgelopen jaren in oktober hield. „Met dit nieuwe project spelen we in op twee wensen vanuit het veld", zegt Barbara Audenaert van Scoop. De ene is van praktische aard: meer spreiding van activitei ten in tijd. De tweede is inhoude lijk: ambitieuze dansleerlingen les te laten krijgen van topchoreo- grafen. Zeeland mist immers de spin off van een eigen professio neel dansgezelschap. „Dansdroom springt in dat gat", vindt Audenaert. Het project maakt gebruik van dansvoorstel lingen die het komend najaar in de Zeeuwse theaters in vier re gio's te zien zijn. Het betreffen: Danza Cuba op 25 oktober in De Mythe in Goes; het Scapino Ballet op 6 november in de Schouwburg Middelburg, jeugdvoorstelling Kip penvel van de Little Doll Dance Company op 23 november in Zie rikzee en een optreden van street- dancer Lloyd Marengo en dans groep Loud! op 17 december in het Scheldetheater in Terneuzen. Marengo is bekend van het tv-pro- gramma So You Think You Can Dance. Ook trad hij op tijdens de Olympische Spelen in Athene. De betrokken choreografen van genoemde vier voorstellingen gaan op uitnodiging van DanZee en Scoop in totaal circa vijf dagen aan de slag met jonge Zeeuwse dansers. Zij maken dan een voor programma in relatie met de pro fessionele voorstelling die zij voor hun eigen gezelschap hebben ge maakt. Bij de opvoeringen in deze provincie verzorgen de Zeeuwse dansjongeren dan een eigen voor programma. Vervolgens gaan ze natuurlijk ook de professionele voorstelling bekijken van de men sen van wie ze les hebben gehad. Belangstellende jongeren dienen zich voor 1 september aan te mel den. Dansers kunnen zich ook opge ven voor een danstraject in een andere dan de eigen regio. Per pro ject zullen tussen de acht en twaalf jongeren kunnen mee doen. Voor deelname aan de dans- trajecten bij het Scapino Ballet en van Lloyd Marengo worden audi ties gehouden. Voor deelname aan de twee overige trajecten geldt 'enige danservaring' als voor waarde. „De vier groepen repeteren alle maal op 14, 15 en 16 oktober in Goes en aanvullend per groep nog twee dagen in november of december in de eigen regio", zegt Audenaert. Verder laat ze weten dat het project een feestelijke slot- voorstelling krijgt op zondag 21 december in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Daar zullen alle deelnemers van Droomdans aan meedoen. Tevens zal er een film over de 'making off in de verschil lende regio's worden vertoond. Met de keus voor Danza Cuba, Scapino Ballet, Little Doll Dance Company en Lloyd Marengo/ Loud! kan plaats worden geboden aan een brede leeftijdsgroep. De Little Doll Dance Company is ge specialiseerd in het maken van dansvoorstellingen voor kinderen tussen 2 en 12 jaar. Overigens is het nog even de vraag waar de voorstelling Kippen vel zal worden opgevoerd. Choreo grafe Tigressa López-Garcia en de dansers Deborah Donkers en Jani ne Versluis kwamen deze week naar Zierikzee om een kijkje te ne men. Zij moesten constateren dat de speelvloer in Podium De Weve rij niet voldoet aan de afmetingen die hun voorstelling vereist. De Nieuwe Kerk is voorlopig nog niet gereed als podium. Program meur Peter de Neef hoopt dat de theatervoorziening bij Pontes Campus Cultura in dit geval straks uitkomst kan bieden. Aanmelden voor deelname aan Dans droom Zeeland kan (tot 1 september) via het inschrijfformulier dat is te vin den op de website van Scoop: www.scoopzld.nl/dansdroomzeeland Choreografe Tigressa López-Garcia en de dansers Janine Versluis en Deborah Donkers (vlnr) van de voorstelling Kippenvel namen deze week alvast een kijk je in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema stoeng me nie, wan ie was, net as de rest, in 't Duits hroöt ge bracht... 't Beêst bleef me besnuf- fele en ik liep 'rustig' verder, ie 't passeren van d'and're onden en de dibie orende mensen, wier ik, êlemaele onverwacht, deu de angelijnde'ond in de mouwe van m'n winterjack (wat bleef't lang koud mensen....) gebete. Een winkelaek was 't gevolg en drek kreeg ik van de begeleidende vrouwelijke ondenbezitster de Duitse versie van 'dat doet 'n an ders nooit.t' oren. Ik was welis- waer blie dat 'n nie in m'n and ge beten ao, mè ik vond da'k dit toch nog 'even' moest bespreke..! Het 'delict' was dudelijk, de schaede ook. As een kind op z'n broek valt en di zit een gat in, dan kao je aoltied di nog ies 'overplak- ke'ies mee een bal of een clown, mè ik was dat nie van plan om op m'n mouwe te he doen. Onzicht- baer maeke was ook a nie an d'or- de. Eigenlijk was t'r mè éên oplos sing; een nieuwe jas, wan de Duis- te vrouwe vond m'n jack toch ook nog 'ganz gut'. Ze waere verzekerd en zou- we m'n jack as bewies mee moete neme nè ruus en ik zou drek een nieuw jack moete kope, dan konde ze 't bon netje laete zie. Nae deskundig overleg mee de 'achterban' (een goed winterjack koop je pas wi in september) kon 'k het zö regele, da ze foto's naeme van de winke laek en geld vö een nieuw jack gaeve. Schappelijk opgelost, dienk ik en van 't naejaer oop ik dat geld om te zetten in een nieuw jack. En... eigenaers van onden... ouw ze an de lijn, wan je kan ze nooit êlemaele vertrouwe, a bin ze onds- trouw! onze poes, die bie ons een prinses heerlijk leven haod eit. En dat ver zacht vee! As kind ebbe me aolebei een ond haod. Dienkelijks ebbe me di de spreekwoordelijke 'trouw' van ge leerd, wan a meer dan 45 jaer eb be me lief, leed en bed gedeêld, volgens kenners is dat een topprestatie! Dieren as vliegen en moggen moe te d'r leven geve om het onze an- genaemer te maeken en mee mu zen, kikkers en ander 'klein spul' ebbe me niks. Paerden zie'k wè es van dichtbie, mè as ik er het fiets pad mee moe dele, bin 'k nie ge lukkig en bie ringriën vind'ik de stank alleen a voldoende om m'n bezoek kort t'ouwen. Nog meer dan an kattenstrond ebb'ik een ekel an loslopende on den. Ze doen 'nooit wat', wilde alleên 'spele' en bin zonder uut- zondering 'een goeie lobbes..!' Nou, vergeet het mè. Pas liep ik te wandelen in 't bos van Zoetelan- de, toen d'r twi vrouwen, twi huus en drie hröte onden m'n pad kruuste. Twee liepe d'r los, êên ange- lijnd. Mee een noodgang liep er eên zö'n goeie lob bes, die alleê wilde 'spele', op me af. Ik probeerde te verbergen da'k het hlad nie ebbe op zukke dieren en sprak 'n 'vaoderlijk' toe. Ie ver ieren ebbe in 't le- Uven van mien en van m'n vrouwe nooit een eêl hröte rol gespeeld. Ook on ze huus bin nooit 'dierenactivis ten' hore. Toen d'n oudsten nog in de wandelwaehen zat, moeste me in de dierentuun percies over 't midden van 't wandelpad bluve rieë, wan dan zag 'n aoles 't beste...! Zelf bin me eên keer bezweke vö een zwerfkatte, die twi onderdae- nen zocht., en vond! Vréselijk eb be me ze verwend en traenen ge- laete toen ze in moest slaope! 't Is misschien wè dirom dat onze voor- en achtertuun in de nachte lijke uren veelvuldig bezocht ore en ik di naebie daegelijks de gevol gen van op moe ruume...! Ik bin d'r nie blie mee, mè ik dien- ke mè dat het naezaeten bin van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69