Dolle Dwaze Deltapark Dagen bij Neeltje Jans speciaal voor PZC lezers PZC 26 BEVELANDEN en THOLEN Scholen mengen zich in de strijd Lelievletjes Kortingsbon 7,50 korting p.p.) IFa Comité Blijven Spetteren wil niet alleen protesteren, maar ook meedenken over alternatieven zwembad Tholen. ABONNEE VOORDEEL C Bezoek Deltapark Neeltje Jans en ontvang 7,50 korting per persoon op uw entreeticket! pzc.nl/abonneevoordeel Dolle Dwaze Deltapark Dagen bij Neeltje Jans voordeel 'Aantonen dat renovatie S bad veel goedkoper kan' door Rob Paardekam tholen - Het comité Blijven Spet teren wil aantonen dat de renova tie van zwembad De Spetter in Tholen veel goedkoper kan dan het bedrag van 1,8 miljoen waar de gemeente vanuit zou gaan. Op die manier hoopt ze de gemeente raad te verleiden om de voorzie ning alsnog open te houden. nigd", stelt Johan Koedood. „Daar willen we graag over meeden ken." De voorzitter van het comi té zegt zeker te weten dat de broodnodige renovatie van het bad voor veel minder geld kan worden uitgevoerd dan de 1,8 mil joen euro waar de gemeente vol gens hem vanuit gaat. Koedood stelt dat een bedrag van 780.000 euro is opgenomen voor het ver vangen van de installatie. „Maar het lijkt ons onzinnig om deze he lemaal te slopen. Dat is kapitaal vernietiging. Ik denk dat we voor vijf ton ook een heel eind ko men." Verder zet het comité vraagtekens bij onder meer de nieuwe bebou wing, het verplaatsen van de in gang van het zwembad en de komst van een waterplein voor de kleine kinderen. „Natuurlijk is zo'n plein leuk, maar het is geen Burgemeester en wethouders stel len de gemeenteraad voor om het bad te sluiten in het kader van de bezuinigingen. Daar is in het stad je veel beroering over ontstaan. Een jaar geleden besloot de raad immers nog unaniem om De Spet ter open te houden en te renove ren. Het actiecomité wil niet alleen protesteren, maar de gemeente raad ook een alternatief bieden. „Want we zijn realistisch en snap pen dat er moet worden bezui tholen - De vijf Thoolse basis scholen mengen zich in de strijd voor het behoud van het bad. Samen met het comité hebben een petitie opgesteld waarin ze pleiten voor het openhouden van de voorziening. Ze stellen dat de inwoners al blij zouden zijn met een sobere renovatie van het bad. Bij de petitie zit een lijst waarop mensen een handtekening kun nen zetten. „We hopen dat kinde ren en ouders hiermee langs de deuren of familieleden gaan", zegt voorzitter Johan Koedood van Blijven Spetteren. Overigens leeft de mogelijke slui ting van het zwembad niet alleen bij de schoolkinderen. „Zelfs in Ten Anker maken mensen zich er druk over", stelt Koedood. „Een bewoonster die de petitie onder ogen kreeg, zei dat ze er wel- mee rond wilde gaan. 'Ik krijg die handtekeningenlijst wel vol', riep ze. Is dat niet geweldig?" noodzaak. Veel Tholenaren zijn te vreden met een eenvoudig bad, zoals we dat nu hebben." Koedood schat in dat het zwem bad goed en sober kan worden ge renoveerd voor een bedrag tussen de 1 en 1,2 miljoen euro. Het comi té wil de raad echter geen schat tingen, maar onderbouwde cijfers voorleggen. „Daar gaan we de ko mende week mee aan de slag", al dus de voorzitter. Deze maand wordt in het gemeen tehuis veel gepraat over de bezui nigingen. Om te beginnen be spreekt de gemeenteraad op 13 juni achter gesloten deuren het voorstel van het college. Daarin staan uiteraard veel meer bezuini gingen dan alleen het sluiten van De Spetter. Op 17 en 24 juni presenteert het college de bezuinigingsvoorstel len aan allerlei organisaties die er door geraakt worden. Er is dan ook ruimte voor discussie. „Van die kans zullen wij als comité ze ker gebruik maken", stelt Koe dood. Tijdens de raadsvergade ring van 27 juni zal het college haar eindvoorstel over de bezuini gingen aanbieden aan de gemeen teraad. Die neemt in september pas een definitief besluit. goes - In Goes begint, bij voldoen de belangstelling, per 1 augustus een fietskoeriersdienst. Een fiets- koeriersbedrijf met verschillende filialen in Nederland peilt mo menteel de interesse bij Goese be drijven. Het begrip fietskoerier is in Goes en Zeeland nog onbekend, maar een dergelijke dienst brengt vol gens de initiatiefnemer in tijden van recessie veel praktische en fi nanciële voordelen met zich mee. Met behulp van een snelle fiets brengt de koerier zendingen met of zonder spoed van a naar b, waardoor brandstofkosten, op stoppingen en parkeerproblemen tot het verleden behoren. Het in schakelen van een fietskoerier werkt bovendien mee aan een duurzaam imago. De resultaten van het marktonderzoek worden binnenkort bekend. yerseke - Zo'n veertig lelievletjes van Zeeuwse scoutinggroepen va ren vandaag weer op de Ooster- schelde bij Yerseke voor de jaar lijkse zeilwedstrijden. De win naars van de 45ste editie van de wedstrijd om de Oosterscheldebe- ker mag in september meedoen aan de landelijk zeilwedstrijden van Scouting Nederland. Entree is inclusief een gratis rondvaart met de MS Christian B door het Nationaal Park de Ooster- schelde, Incl. gratis parkboekje en plattegrond per gezin Max. 6 personen per bon en geldig van 8 juni tot en met 15 juli 2013. Niet geldig i.c.m. andere acties. Naam Adres Postcode Plaats Telefoonnummer E-mail De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. U heeft toegang tot het park inclusief de film Ramp 1953 en de bouw van de stormvloedkering. Ook kunt u het binnenste van de stormvloedkering en alle binnen- en buiten exposities in het park bezoeken. Daarnaast zijn er spetterende zeeleeuwen- en zeehondenshows, ervaar een heuse orkaan tijdens éen simulatie, roetsj van de waterglijbaan en bezoek het vernieuwde aquarium met fraaie witpunthaaien en roggen. Of krijg een zoen van een zeeleeuw tijdens een van de fotomomenten na de shows. In het restaurant neemt u even tijd voor een kop koffie of een smakelijke lunch. Bezoek is inclusief een gratis rondvaart door het Nationaal Park de Oosterschelde. Kijk voor meer informatie op www.neeltjejans.nl In het weekend zijn er gratis rondlei dingen naar de stormvloedkering onder leiding van een deskundige gids. Vanaf eind juni opent de nieuwste attractie de AQUASPLASH; een water paradijs voor kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56