Reynaert-leerlingen op avontuur in Nagasaki Inwoners gemeente Borsele mogen meepraten over de leefbaarheid berco SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Drugsdealer moet 12.000 euro betalen aantrekkelijk shoppen WANDELSPORT Burgemeester opent weekmarkt Landschapsexcursie Slot Haamstede ZATERDAG 8 JUNI 2013 ^7rtrirtinr cl nT burgh-haamstede - Ze troffen het bijzonder, de deelnemers aan de esse, Scharendijke, Brouwershaven, Burgh-Haamstede en Ellemeet mee, 34ste wandelvierdaagse van sportvereniging DFS uit Burgh-Haamstede. maar onder de deelnemers ook twee wandelaars uit Den Bosch. Vrijdag- tl H pi ATI prH Ti Ti CT^P Meer ^an deelnemers beleefden een zonnige editie en een al even avond werden ze opgewacht door Witte van Haemstede en werden de W cilIUCl V 1C1 UctclgdC zonnig slot van het evenement. Er liepen leerlingen van scholen uit Ren- medailles uitgereikt, foto Dirk-Jan Gjeltema door Cris Sohier hulst - Een beetje nerveus zijn ze eigenlijk wel, de elf leerlingen van het Reynaert College in Hulst, al kan het aan de voorberei ding niet liggen: die is een eind op streek. Het zal meer te maken hebben van de locatie van het cul tureel festival waar ze eind volgen de maand aan mee zullen doen: Nagasaki, Japan. Voor het Nat ion-wide High School Cultural Festival International Exchange Project, zoals het evenement vol uit heet, heeft de Japanse organisa tie scholieren uitgenodigd uit drie gebieden waar historische banden mee bestaan: China, Zuid-Korea, en Zeeland, dus. De band met Zeeland lijkt misschien den bosch - Een 28-jarige Vlissin- ger moet na jaren procederen als nog 12.037 euro betalen, omdat hij van 1 januari 2005 tot 22 juni 2006 heroïne en cocaïne dealde in Vlis- singen. Dat bedrag zou hij in die anderhalf jaar hebben verdiend aan zijn handel. Eerst was er de strafzaak bij de rechtbank in Mid delburg in 2007. De man ging in hoger beroep en werd opnieuw veroordeeld door het gerechtshof in Den Haag. Zijn straf werd in november 2010 uiteindelijk 6 maanden cel. Het Openbaar Minis terie wilde echter ook nog geld van de man. Ook het Haagse ge rechtshof vond dat redelijk. niet voor de hand te liggen, maar stamt uit de zeventiende eeuw, toen Nederland lange tijd het eni ge westerse land was waar de Ja panners handel mee wilden drij ven. Via een oud-leerling van het Reynaert College die tegenwoor dig op de Nederlandse ambassade in Tokio werkt, viel de keus op de school in Hulst. Tijdens het festi val, van 27 juli tot en met 3 augus tus, zullen de Hulster scholieren op twee momenten in actie ko men, legt één van de begeleiden de docenten, Armand de Coene uit. Tijdens de openingsceremo nie van het festival zullen een leerlinge en de rector een korte speech geven van elk een minuut. Ook doen de leerlingen een voor dracht en een optreden. De leerlingen die naar Nagasaki gaan. Ze zullen daar zowel poëzie als mu ziek ten gehore brengen, foto Hans Altenburg door Frank van Cooten heinkenszand - De gemeente Bor sele nodigt de inwoners uit na te denken over de toekomst van het leven in Borsele. De start van het project B2030 is donderdag 13 juni met een debat avond in De Stenge in Heinkens zand onder leiding van Victor De- coninck. Projectleiders Miriam He- ijdra en Jolanda Boerjan hebben bewust voor 2030 gekozen omdat de bevolkingsontwikkeling be kend is tot en met 2030. „Natuurlijk is 2030 ver weg, maar wij willen nu graag van onze in woners weten welke richting we op kunnen gaan", zegt burgemees ter Jaap Gelok. De uitkomsten van de debat avond dienen als ingrediënt voor het visiedocument. „De mening van de inwoners is met name han dig voor raadsleden. Stel dat uit de debatavond blijkt de inwoners kiezen voor één streekschool, dan kan de politiek daar zijn voordeel mee doen." Bijkomend voordeel van een der gelijk project is volgens Gelok dat beleid samen met de inwoners wordt gemaakt. „In plaats van dat de overheid de regeltjes bepaalt." De avond bestaat uit drie blok ken. Wonen, zorg en welzijn, ver keer, mobiliteit, economie en on derwijs en vrije tijd en ontspan ning. Op een groot scherm wor den stellingen getoond. De aanwe zigen kunnen hun voorkeur voor een stelling uitspreken met stern- kastjes. Aanleiding voor B2030 is de ster ke verandering van de bevolkings samenstelling als gevolg van ver grijzing en ontgroening (minder jongeren). Daarnaast zal het aan tal inwoners in de dorpen afne men. Borsele wil daar nu al op an ticiperen om de leefbaarheid in stand te houden. De debatavond op 13 juni begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE Burgemeester Gerard Rabe- link opent donderdag om 13.30 uur de weekmarkt, die sinds enkele weken geleden weer wordt gehouden op het gerenoveerde Haven plein. Marktkooplieden en horeca geven een rondje: zij delen 1500 consumptiebon nen uit. Er vallen ook twee reischeques te winnen. Op de muziektent speelt don derdag een dweilband. BURGH-HAAMSTEDE Het landschap staat centraal bij een thema-excursie woensdag 19 juni in het na tuurgebied rond Slot Haam stede. Een gids van Natuur monumenten licht de na tuurlijke verschillen tussen bos, duin en cultuurland schap toe. Vertrek om 19.00 uur vanaf het toegangshek bij Slot Haamstede. Aanmel den: 0900-2020233 of www.- natuurmonumenten.nl lange vorststraat goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49