Hoek en Kloetinge vormen geraamte van Zeeuws elftal Duel met FC Itoente is een nieuw hoogtepunt Engels-Wisse loopt alle mannen op een hoopje Müllenberg in finale EK boksen 36 SPORT EK '88 Sonny Silooy was in 1988 de vaste linksback van Oranje. Het EK lonkte. Tot in april het noodlot toesloeg. Ik had in de finale die bal moeten onderscheppen en inleveren bij Arnold Mühren Een wond die door Jan Oagevos MIDDELBURG - Hoek en Kloetinge vormen het geraamte van het Zeeuws elftal. De beide zaterdag hoofdklassers leveren elk vijf spe lers aan de selectie die zaterdag 6 juli aantreedt tegen eredivisionist ■FC Twente. Zondag-hoofdklasser Goes en zon dag-eersteklasser Vlissingen zijn met drie spelers vertegenwoor digd. RCS en GPC completeren het team dat onder leiding staat van de coaches Dolf Roks, Nick Corré en Jos van Belzen. Het duel met FC Twente wordt op sportpark Veersepoort in Middel burg gespeeld. De aanvang is I Fabian Wilson maakt deel uit van de Zeeuwse selectie. 14.00 uur. Harold van de Ketterij fungeert als arbiter, terwijl Wes- hley Nijsse en Albert Bruggeman de assistenten zijn. FC Twente komt met het oefen wedstrijd tegen het Zeeuws elftal de belofte na die in 2011 werd ge maakt. De Enschedese eredivisie club belegde in juli van dat jaar een trainingskamp in Zeeland en zou tegen het Zeeuws elftal voet ballen. Het trainingskamp werd echter na enkele dagen afgebro ken wegens het instorten van een deel van het stadion De Grolsch Veste. Hierbij vielen één dode en zestien gewonden. FC Twente beloofde toen wel op een ander tijdstip te komen. De af gelopen jaren was de wil er wel bij FC Twente, maar werd de club in beslag genomen door andere verplichtingen. Dit keer is er wel een gaatje gevonden in de agenda. T\yente komt vrijdag 5 juli aan, overnacht in het Arion-hotel in Vlissingen en speelt een dag later in Middelburg. De Zeeuwse selectie is: Fabian Wilson, Giovanni Siereveid, Reguillo Vandepitte, Thomas van den Houten, Kyle Doesburg (allen Hoek), Björn Quartel, Aart Veldhof, Timo Jansen, Mark Schuit, Bart Deprez (allen Kloe tinge), Gert-Jan van Leiden, Sherief Tawfik, Yves Nyemb (allen Goes), Jona than Constancia, Hoessein Bouzam- bou, Joan van Belzen (allen VC Vlissin gen), Len Eversdijk (RCS) en Max Le- ijer (GPC Vlissingen). Coaches: Dolf Roks, Nick Corré en Jos van Belzen. door Jan Dagevos MIDDELBURG - De belangstelling voor de wedstrijd tussen het Zeeuws elftal en FC Twente op za terdag 6 juli in Middelburg is groot. Vier weken voor de ontmoe ting zijn alle 450 zitplaatsen al aan de man gebracht. „We hopen dat er uiteindelijk tussen de 1500 en 2000 mensen op de wedstrijd af ko men", zegt voorzitter Piet Koster 'van de stichting Zeeuws elftal. Hij en zijn medebestuursleden hebben de afgelopen maanden hard gewerkt om het evenement gestalte te geven. „We willen er een bijzondere dag van maken", zegt Koster. Voor het duel met FC Twente zal onder meer de topscorersprijs van •■tie PZC aan Niek van Sprundel worden uitgereikt. Bovendien wordt de trainer van het jaar in het zonnetje gezet door Wilfred van Elzakker van Agri Markt. Die prijzen zouden normaliter tijdens de bijeenkomst van de stichting Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) worden uitgereikt, maar omdat dat evenement dit jaar niet door gaat, is besloten om die beide tro feeën nu rond de wedstrijd van het Zeeuws elftal uit te reiken. Komende maandag begint de voorverkoop van de overige toe gangsbewijzen, de staanplaatsen dus. De kaarten kunnen bij zes winkels worden gehaald. Daar naast zijn ze ook te verkrijgen door een mail te sturen naar de stichting Zeeuws elftal: voorverkoop@zeeuws-elftal.nl. Kaarten kosten in de voorverkoop tien euro voor volwassenen. Kin deren tot vijftien jaar betalen vijf euro. Ook op de dag van de wed strijd zijn er tickets te bemachti gen. De prijzen bedragen dan twaalf euro (volwassenen) en ze ven euro (kinderen tot vijftien jaar). Eigenlijk zou FC Twente twee jaar geleden al tegen het Zeeuws elftal voetballen, maar wegens het instorten van een deel van het stadion bij de Enschedese club werd het duel afgelast. Op dat moment waren er al kaarten verkocht voor die ontmoeting. Die plaatsbewijzen zijn nog altijd geldig. De organisatie richt voor die groep op de dag van de wed strijd zelfs een speciale kassa in op de accommodatie aan de Veer sepoort in Middelburg. De voorverkoopadressen voor de wedstrijd van FC Twente zijn: Kadoshop Viergever, Havenpark 42 Zierikzee; Primera Vlissingen Lange Zelke 2, Primera Middelburg Korte Delft 7, Primera Dauwendaele Vrijland straat 37 Middelburg, Erik Intersport Nieuwe Burg 22 Middelburg; Vakantie- Experts Rosa Klokstraat 1 Goes. door Danny van den Broek De datum, het stadion, de tegenstander in de beker wedstrijd, de 'dader'. 25 jaar na dato herinnert Sonny Si looy (49) zich alles nog haar scherp. Omdat de gevolgen drama tisch waren. De vaste linksback van Oranje brak niet alleen zijn oogkas op vier plaatsen, maar mis te daardoor ook het glorieuze EK van 1988. „Het was op 1 april. Met Matra Ra cing de Paris speelden we een be kerwedstrijd tegen US Creteil. Een clubje uit de tweede divisie. Ik vergeet het nooit meer. Het ge beurde aan de zijkant van de zes tien. Ik wilde een bal laag wegkop- pen en op dat moment schopt een ploeggenoot me vol in het ge zicht. Ik zat op mijn knieën. Het bloed spoot er uit. Mijn oogkas lag in tweeën." Om over de telefoon rustig zijn verhaal te kunnen doen, heeft de oud-Ajacied in Washington zijn auto even aan de kant van de weg gezet. In de Amerikaanse metro pool zet hij sinds twee jaar de lij nen uit bij de jeugdopleiding van voetbalclub DC United. „Deze week heeft een kleinzoon van Jo- han Cruijff een try-out bij ons. Hij is niet echt groot. Dan denken ze in Amerika al gauw dat je niet atletisch bent. Maar het spelin- Sonny Silooy Het is misschien wel 'ons' mooiste sportmoment aller- tijden. Het Nederlands elftal van Rinus Michels wordt, in Duitsland nog wel, Europees kampioen. Deze maand is dat 25 jaar geleden. In een se rie, met steeds een afleve ring op 'de wedstrijddag', blikken we terug. Vandaag deel 1: de voorbereiding. zicht. De intelligentie. Dat heeft-ie wel, hè. Hij zou alleen iets gemener mogen zijn." Terug naar april 1988. Terug naar dat fatale moment. „Ik werd op de brancard gelegd en daarna ging het licht uit. Toen ik weer bij mijn positieven kwam, lag ik al in het ziekenhuis. Het bot was op vier plaatsen doormidden, maar gelukkig bleek mijn oog niet be schadigd. De wond werd gehecht. Maar precies op een botje. Kreeg ik last met autorijden. Links en rechts van me zag ik alles dubbel. Na twee weken waren de zwellin gen pas weg. Ben ik eindelijk geo pereerd. Vervolgens had ik ner gens meer last van. Dan hou je hoop. Maar bij de eerste controle kreeg ik te horen dat ik drie maan den niet mocht voetballen. Ja wacht effe, ik heb nog een EK te gaan, zei ik. Ben ik in Utrecht naar Frits Kessel gegaan. De dok ter van het Nederlands elftal. Maar hij gaf de arts in Frankrijk gelijk. Als ik er een tweede tik op zou krijgen, kon ik blind worden aan dat oog. En die maskers die ze tegenwoordig dragen bij een ge broken neus, bijvoorbeeld, die be- door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Irma Heeren deed het al eens in de stratenloop van Zoutelande in de jaren negentig. In de Schellachloop in Middelburg was Anjolie Engels-Wisse vrijdaga vond de sterkste van alle zeventig deelnemers. De Middelburgse finishte na twaalf kilometer in een tijd van 45.38 minuten. Arjo Verhage uit Aagtekerke was de eerste 'verlie zer' met een achterstand van 40 seconden. „Ik kan er niets aan doen, ze was gewoon sneller", ver ontschuldigde hij zich. De start van de Schellachloop was spectaculair vanuit de nieuwe koeienstal van de kaasboerderij. De koeien waren overigens niet blij met al de onrust en leveren binnenkort zure melk. Na de eerste ronde van vier kilo meter had Arjo Verhage nog de leiding. Anjolie Engels-Wisse, Piet Wisse, Kees Louws, lacob Ma- ris en Bart de Visser volgden. Bij het ingaan van de laatste ronde had Wisse resoluut de leiding ge nomen. Na ruim 45 minuten gin gen de handen van Wisse weer ze gevierend omhoog, nadat ze zes dagen eerder ook al de Halve van Renesse had gewonnen. stonden toen nog niet. Het was zo zuur. Ik had alle kwalificatie wedstrijden gespeeld. Behalve de laatste tegen Griekenland. Maar die ging nergens meer om. En nu zou ik het grootste toenooi dat Ne derland ooit mocht spelen, gaan missen. Ik vond het echt ver schrikkelijk." De KNVB gaf hem vrijkaarten voor de eerste twee EK-wedstrijden tegen de Sov jet-Unie en Engeland. „Maar toen het toernooi echt interessant be gon te worden heb ik niks meer MINSK - Peter Müllenberg heeft vrijdag de finale bereikt van het EK boksen in Minsk. De 24-jarige Almeloër versloeg in de halve eindstrijd van de categorie tot 81 kilogram de Moldaviër Petru Cio- banu overtuigend op punten. De jury wees de Nederlander in alle drie ronden als winnaar aan: 3-0 (30-26 30-26 30-27). „Peter heeft het weer heel goed gedaan", concludeerde coach Hen- nie van Bemmel voldaan. „Hij is eigenlijk geen moment in de pro blemen geweest. De duidelijke uitslag laat ook niets te wensen over." In de strijd om goud komt Müllenberg zaterdag in actie te gen de Rus Nikita Ivanov.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36