28 ZEELAND ALPE D'HUZES Peter Markusse uit Wilhelminadorp reed donderdag de Alpe d'Huez op voor het goede doel. Met duizenden anderen fietste hij 25 miljoen euro bij elkaar voor de kankerbestrijding. Zaterdag 1 juni 2013 Zondag Maandag Dinsdag Spandoeken, aanmoedigingen en veel foto's «usse Peter, T*. wUhelm.-ado'P wo onp*aats. Aneelique burgerlijke staat 2 jaar, Jordy r bii TCR GROUP beroep ^'Jfya.lburg hobby's- wi«l'ennen Vandaag is de laatste dag voor vertrek naar de Alpe d'Huez. Voor het tweede jaar doe ik hier aan mee: geld inzamelen voor het goede doel om onderzoek mogelijk te maken voor de strijd tegen kanker. Veel mensen zeggen tegen mij: dat is toch wel zwaar de hele dag fietsen? Als je er rationeel tegenaan kijkt is het ook zo. Op het moment dat je daar aan het fiet sen bent en de verhalen hoort van mensen die ie mand verloren hebben of je fietst naast iemand die ziek is, dan is deze dag peanuts wat betreft afzien. Vandaag uitgeslapen, voor zover dat gaat met een jongen van 2 jaar. Met het hele gezin de laatste bood schappen gedaan, de fiets nog schoongemaakt en de koffer ingepakt. Je merkt dat dit evenement bij ieder een gaat leven. Zeker als je in de middag nog een ver jaardag hebt van een familielid, gaat het al snel over 6 juni, de dag die al een jaar rood gearceerd staat in mijn agenda. Vanavond is een goede vriend van mij blijven eten. Hij is eigenlijk de reden dat ik meedoe aan Alpe d'HuZes. Hij heeft 1,5 jaar geleden zijn vrouw verlo ren aan deze ziekte en ik heb samen met zijn gezin dit leed van dichtbij meegemaakt. Verschrikkelijk al dat lijden voor haar, maar ook voor de familieleden die achterblijven en die elke keer weer op de feiten worden gewezen. In de loop van de avond is er nog familie langs geko men om ons een goede reis te wensen en de laatste bemoedigende woorden in te spreken. Nu is het bijna 22.00 uur en tijd om te gaan slapen. Morgen gaat de wekker heel vroeg. Om 6 uur ver trekken we. Om 4.45 uur ging de wekker en het besef kwam langzaam binnen dat de reis ging aanvangen. Vlug uit bed, douchen en een boterham eten. Als laatste de kleine man uit bed gehaald en om 6.00 uur ver trokken met vrouw, zoon, schoonvader en een goe de vriend. Bij het laatste ophaaladres ging het even mis. De maaginhoud van zoonlief kwam er hele maal uit. Toen iedereen gereed was zijn we uiteinde lijk om 7.15 uur vertrokken voor een rit van ruim 1100 kilometer richting de Franse alpen. Alpe d'Hu ez here we come. Onderweg regelmatig gestopt om de benen te strek ken en de kleine man even te laten razen op de par keerplaats. Tijdens de rit leek het wel een invasie van Nederlanders met fietsen achter- of op de auto. De saamhorigheid was enorm. We zwaaien of toete ren naar elkaar. Om 19.00 uur verlaten we de snelweg bij Grenoble. Het is nu nog een uur rijden naar het 8-persoons- huis dat we hebben gehuurd voor deze week. Om 20.00 uur draaien we de parkeerplaats op van onze thuisbasis voor deze week. Een Franse dame wacht ons op. We laden de bagage uit en stoppen de kleine man lekker in bed. Wat zijn we trots op hem dat hij het zo goed heeft gedaan in de auto. We eten met el kaar en laten de reis nog eens passeren. In een onbewaakt moment krijg ik een opwelling om met de auto 'de berg' op te rijden. Ik stel dit voor aan mijn reisgenoten om vervolgens met elkaar op pad te gaan. Op de terugweg is het heel stil in de auto. Ik zeg: wat zal ik lekker liggen in mijn bed. Wat vervolgens wordt beantwoord met een instem mend: ja wij ook. Om 23.00 uur doen we de deur open en stekkeren naar onze kamer. Op naar de vol gende dag. Om 8 uur gewekt door de sirene van de politieauto die mijn zoontje mee in zijn bed had genomen. Even wennen aan de omgeving, waar ik ben, neem ik hem uit zijn bed en leg hem even tussen mijn vrouw en mij in. Nadat iedereen is gedoucht gaan wij ontbijten. De zon schijnt in onze kamer en ik ben niet meer te houden. Ik haal mijn fietskleding uit de tas om deze aan te trekken. Aan mijn fiets- maat medegedeeld dat hij op moet schieten! Binnen 5 minuten klikken de fietschoenen in de pedalen en gaan we een heerlijk stuk rijden. Uit alle hoeken en gaten schieten wielrenners de weg op die allemaal het zelfde doel hebben: woensdag of donderdag die berg gaan bedwingen. We dalen af naar het dal. De teller op de fiets loopt al snel op: 35,40, 50,60 km per uur. Opeens scheert een vrachtwagen langs mij heen en snijdt mij af. Het sein om wat kalmer aan te doen. Stel je voor nu onderuit te gaan. En alles is voor niets geweest. Aangekomen in het dal maken we een lus terug naar boven toe. Een niet heel steile klim maar genoeg om de spieren los te krijgen. Ik be sluit het kalm aan te doen en rustig mijn benen rond te laten gaan. Bij terugkomst staat vrouwlief met de kleine te kijken bij al het moois om hen heen. Even tijd voor een paar mooie foto's. Ik besef hoe gezond we zijn en kijk ze vol trots aan. Wat zijn ze de afgelopen periode vaak alleen geweest doordat ik ging fietsen. Het heeft veel tijd gekost en soms ging het wel eens ten koste van hen. Dat besef ik maar al te goed. Het is dan ook niet alleen een pres tatie van mij, maar van elkaar. Eind van de middag heeft mijn fietsmaat de Alpe d'Huez beklommen. Wij zijn met de auto naar boven gereden en hebben enkele actiefoto's van hem gemaakt voor zijn thuis front. De avond die volgde hebben we lekker ge kookt en met elkaar gekletst, de tijd ging snel... Vol daan deden we het licht uit, op naar de volgende dag. Weer een stap dichterbij, De Dag. Om 7.30 uur gewekt door de kleine man. Mijn vrouw was al aan het hardlopen in de bergen. De kleine in bad gedaan en met elkaar ontbeten. De reisgenoten zijn na het ontbijt een wandeling gaan maken. Ik had al besloten dit niet te gaan doen na er varingen van vorig jaar. Ik had toen spierpijn opgelo pen. Het mag voor mij nu wel gaan beginnen. Het wordt nu tijd uitzitten tot donderdagmorgen vroeg. Tussen de middag samen gegeten met zoonlief en besloten om met zijn tweeën een middagdutje te gaan doen. Na het middageten zijn we met de auto naar de top van Alpe d'Huez gegaan. Mijn vrouw heeft daar een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28