Plan Bevrijdingspark Nieuwdorp oogst lof lE&a Dolle Dwaze Deltapark Dagen bij Neeltje Jans speciaal voor PZC lezers PZC 26 WALCHEREN Kortingsbon 7,50 korting p.p.) AB0JP^ Inspectie voor de Gezondheidszorg heft bevel tegen Middelburgse huisarts op, maar onderzoek gaat door. Door beëindigen van uw praktijk vervalt de grondslag voor het bevel ABONNEE VOORDEEL Bezoek Deltapark Neeltje Jans en ontvang 7,50 korting per persoon op uw entreeticket! (5) pzc.nl/abonneevoordeel Dolle Dwaze Deltapark Dagen bij Neeltje Jans voordeel Praktijk huisarts Bouwhuis gestopt door Frank van Cooten NIEUWDORP - Symbolischer kan het haast niet zijn. De gemeenteraad van Borsele stemde donderdag 6 juni 2013 in met de ontwikkeling van het Bevrijdingspark Zeeland in Nieuwdorp. Op 6 juni 1944 begon de bevrijding van Europa op de stranden van Normandië (D-Day). Initiatiefnemers Kees en Stef Traas van het Bevrijdingsmu seum hopen het park te openen in mei 2015. De gemeenteraad is vol lof over de plannen. Compli menten waren donderdagavond tijdens de raadsvergadering niet van de lucht. Gedurfd, ambitieus en bewonderenswaardig waren enkele kwalificaties. „Onderne mers die hun nek boven het maai veld uitsteken", zei Marga van de Plasse (CDA). Roel Boekholt (WD) noemde vooral de educa tieve waarde van het park als be langrijk element. Het avontuurlij ke bevrijdingspark vertelt de gehe le geschiedenis van Zeeland tij dens de Tweede Wereldoorlog. De vergeten 'Slag om de Schelde' neemt een prominente plaats in. Ook is aandacht voor de Zeeuwse oorlogsvrijwilligers die in Neder lands Indië hebben gediend. Kees en Stef Traas voelen zich ge sterkt door de vele positieve woor den van de gemeenteraad. De raadsvergadering werd ook door vele vrijwilligers gevolgd in de kel der van het museum. Natuurlijk zijn er bij raadsleden nog vragen, bleek donderdag. Gaat de exploitatie rond komen, hoe zit het met de bezoekersaan tallen en hoe verloopt straks de verkeersafwikkeling. Dat komt allemaal te staan in een businessplan met financiële on derbouwing dat nu wordt geschre ven. „Het Bevrijdingsmuseum heeft 22.000 bezoekers per jaar. Zodra het park gereed is, mikken we op 35.000 bezoekers. Daar is onze exploitatie zonder overheids geld op gebaseerd. We houden on ze eigen broek op. En we leggen 75 extra parkeerplaatsen aan. Die komen in een boomgaard te lig gen." De raad stemde tevens unaniem in met een amendement van D66, Lokale Partij Borsele en de WD om tevens bij het park een stiltebos aan te leggen na de goed keuring van het businessplan. Dat is ook een wens van de initiatief nemers. Kees en Stef Traas zetten alles op alles om de datum van mei 2015 te halen. Dan moet ech ter nog wel een geschil tussen het bevrijdingsmuseum en buurman Adriaan Beirnaert worden opge lost. De buurman vindt dat met de bouw van de expositieruimte in het park zijn vrije uitzicht wordt verpest. Partijen zitten mo menteel in een impasse. WD-fractievoorzitter Roel Boek holt wil als bemiddelaar optre den. Dat vindt het stichtingsbe stuur een prima idee. door Emile Calon MIDDELBURG - De Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft het be vel tegen de Middelburgse huis arts Bouwhuis opgeheven omdat ze haar praktijk aan de J. Huyssen- straat heeft beëindigd. Half mei kreeg ze het bevel om binnen een week de continuïteit van haar praktijk te waarborgen omdat deze onverwacht was geslo ten en patiënten geen toegang hadden tot hun patiëntgegevens. De inspectie maakte zich ook zor gen over de periodieke controles van onder anderen de diabetespa tiënten en patiënten met longpro blemen. Begin mei raakte Bouwhuis be trokken bij een ernstig verkeers ongeval en werd ze opgenomen in een ziekenhuis in Bergen op Zoom. Vanuit het ziekenhuis pro beerde ze, zo liet ze destijds we ten, samen met de Landelijke Huisartsen Vereniging een opvol ger te vinden die de praktijk kon overnemen. Dat is niet gelukt. Uit een verklaring van de inspec tie blijkt dat Bouwhuis haar prak tijk per 29 mei heeft beëindigd en dat ze ook de contracten met de zorgverzekeraars heeft opgezegd. Ook meldt de inspectie dat Bouw huis in eerste instantie niet gerea geerd had op het bevel om bin nen een week alles in orde te ma ken. Om die reden meldde de in specteur op 29 mei aan haar dat hij een dwangsom wilde opleg gen. De dag daarop liet Bouwhuis weten dat ze de praktijk per 29 mei had beëindigd. Daarop be- Inspectie voor Gezondheidszorg sloot de inspecteur om het bevel op te heffen. De 1800 patiënten van Bouwhuis hebben voor een flink deel al een andere huisarts gevonden. Zorg verzekeraar CZ had zelfs een spe ciale lijst aangelegd van Middel burgse huisartsen die nog ruimte hadden voor nieuwe patiënten. Bouwhuis zelf liet gisteren weten dat ze niet uitsluit dat ze nog eens een huisartsenpraktijk be gint. Maar zo goed als zeker niet in Middelburg, zo vervolgde ze. Volgens haar was ze de afgelopen weken in gesprek met twee kandi daten die haar praktijk wilden overnemen, maar haakten beiden af wegens de 'negatieve publici teit rondom mij en mijn praktijk'. Er loopt ook nog een onderzoek van de inspectie tegen Bouwhuis. Bouwhuis zegt met vertrouwen de uitslag hiervan tegemoet te zien. Het onderzoek richt zich op de veiligheid en kwaliteit van de zorg die ze als huisarts leverde. Volgens de Middelburgse huisarts Peter de Doelder zijn al heel wat patiënten van Bouwhuis overge-4 stapt naar andere artsen. Hij weet niet of er nog patiënten van Bouwhuis zijn die nog geen nieu we huisarts hebben. Entree is inclusief een gratis rondvaart met de MS Christian B door het Nationaal Park de Ooster- schelde, Incl. gratis parkboekje en plattegrond per gezin Max. 6 personen per bon en geldig van 8 juni tot en met 15 juli 2013. Niet geldig i.c.m. andere acties. Naam Adres Postcode Plaats Telefoonnummer E-mail De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. U heeft toegang tot het park inclusief de film Ramp 1953 en de bouw van de stormvloedkering. Ook kunt u het binnenste van de stormvloedkering en alle binnen- en buiten exposities in het park bezoeken. Daarnaast zijn er spetterende zeeleeuwen- en zeehondenshows, ervaar een heuse orkaan tijdens een simulatie, roetsj van de waterglijbaan en bezoek het vernieuwde aquarium met fraaie witpunthaaien en roggen. Of krijg een zoen van een zeeleeuw tijdens een van de fotomomenten na de shows. In het restaurant neemt u even tijd voor een kop koffie of een smakelijke lunch. Bezoek is inclusief een gratis rondvaart door het Nationaal Park de Oosterschelde. Kijk voor meer informatie op www.neeltjejans.nl In het weekend zijn er gratis rondlei dingen naar de stormvloedkering onder leiding van een deskundige gids. Vanaf eind juni opent de nieuwste attractie de AQUASPLASH; een water paradijs voor kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26