ZEELAND Leuke avond zieke kinderen op Neeltje Jans almanak Tip? redactie@pzc.nl Fiets Project Dansdroom biedt jonge amateurdansers kans PvdA en WD zetten vraagtekens bij lage weerstandvermogen en algemene reserve van de provincie in 2014. www.skinjewelry.nl Noordenwind drukt de temperaturen ZATERDAG 8 juni 2013 CULTUUR i m n Coalitie bezorgd over Thermphos door Marcel Modde MIDDELBURG - De coalitiepartners PvdA en WD in de Zeeuwse Sta ten betwijfelen of de provincie wel genoeg vet op de botten heeft om eventuele saneringskosten van het failliete Thermphos te ku- nen betalen. Het zogeheten weerstandsvermo gen om financiële tegenvallers op te vangen staat volgend jaar op n miljoen euro. Daarnaast zakt de al gemene reserve door de afgespro ken bodem (25 miljoen) en wordt in 2014 geraamd op 20 miljoen eu ro. Dat houdt feitelijk in dat er 9 miljoen euro ruimte is 'om ergens aan te besteden'. „Zo moet je dat zien", zei gedeputeerde Kees van Beveren (Financiën, CDA) vrijdag bij de behandeling van de voor jaarsnota in de Statencommissie Bestuur. PvdA en WD zijn daar niet ge rust op. Volgens de curatoren kost ontmanteling en sanering van de fabriek 70 tot 90 miljoen euro. De provincie heeft dat laten nareke nen door een expertgroep en daar uit blijkt dat de bedragen realis tisch zijn, aldus gedeputeerde Ben de Reu (Milieu, PvdA). De provincie blijft van mening dat de sanering uit de verkoop van de failliete boedel moet worden be taald. Daarover wordt nog steeds onderhandeld. Tevens is de groot ste schuldeiser een gerechtelijke procedure begonnen om de mi lieuverplichting uit het faillisse ment te krijgen. Al met al loopt de provincie het risico te moeten meebetalen aan de sanering. PvdA-fractievoorzitter Annebeth Evertz en WD-Statenlid Piet de Putter vinden het vreemd dat daar nog op geen enkele manier rekening mee wordt gehouden. Vorige week bij de bespreking van de jaarrekening uitte de PW ook al kritiek op het achterwege laten van reserveringen. Het colle ge vindt het echter onverstandig nu al geld te reserveren voor even tuele saneringskosten. Dat zou de onderhandelingspositie van de provincie op dit punt verzwak ken, aldus Van Beveren. De Reu zei in de commissie dat momenteel 'intensieve besprekin gen' worden gevoerd met een po tentiële overnamekandidaat. Het bedrijf zou een deel van de fa briek willen overnemen voor de productie van groene fosfor. Bij een doorstart kan een sanering mogelijk deels achterwege blij ven. NEELTJE JANS - Voor de tiende keer alweer stond Deltapark Neeltje Jans vrijdagavond geheel ter be schikking aan zieke en gehandi capte kinderen uit Zeeland. Aan deze jaarlijks 'Dreamnight' deden 475 patiëntjes mee. „Met de ouders, broertjes en zusjes er bij hadden we ongeveer 850 gas ten", vertelt Edwin Goetheer van het attractiepark. De kinderen konden kiezen uit onder meer: een rondje in een Fer rari of Lamborghini, op de bok van een graafmachine, in een mo tor-zijspan of gewoon even op het springkussen. Verschillende Zeeuwse bedrijven en verenigingen werken mee aan de Dreamnight. De kinderen wor den begeleid door ongeveer hon derd vrijwilligers. Ze zijn afkomstig van mytyl school De Sprienke in Goes of staan onder behandeling van het ADRZ of een therapeut. De 4-jarige Remco was even brandweerman. Zijn ouders genieten mee. foto Dirk-Jan Gjeltema 15% KORTING MET CODE JEWEL15 GRATIS BEZORGING VANAF 30,00 your beauty products online De tijd van bordjes metniet spre ken met de buschauffeur' ligt achter ons. Deze week voerde een chauf feur ter hoogte van de Westerschel- detunnel een gesprek met één van zijn passagiers. Het ging over de cri sis. „Over twee jaar zijn we uit het dal", zei hij. „Op een gegeven mo ment zijn alle auto's aan vervan ging toe. Dan gaan mensen weer geld uitgeven." Iedereen moet zijn steentje bijdragen aan het herstel, benadrukte hij. Zelf deed hij dat on bewust ook. Hij was zo druk met praten dat hij bij de volgende halte een fiets van een instappende passa gier over het hoofd zag. Dat scheel de de reiziger een euro. Die stopte hij thuis in zijn spaarpot. Voor de aanschaf van een nieuwe auto. ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21