Goï dkoper kan écht niet! h Hands me we. Voor maar ECONOMIE 13 JUBILEUM FNV-VROUWENBOND FNV-vrouwen bestaat 65 jaar. Dat is geen reden om met pensioen te gaan. Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl Voordeel voor lezers van de BN De Stem Voordeel voor lezers van de PZC Apple iPhone 4 275 min/SMS 500 MB Bestel nu: www.hollandsnieuwe.nl/pzc Bestel nu: www.hollandsnieuwe.nl/bndestem App Store ZATERDAG 8 JUNI 2013 Een wereld te winnen l Leden van de FNV-vrouwenbond met van links naar rechts: mevrouw Is arin-Roggeveen, Anne Bontilla, Nance Boakye en Wijke Tichelaar-Haagsma. foto Werry Crone door Wilko Voordouw UTRECHT - Lili Brouwer, de kers verse voorzitter van de FNV-vrou wenbond, wordt direct na haar maidenspeech tot de orde geroe pen. „Lili, jij had het over werken de en niet-werkende vrouwen in je toespraak. Bij FNV-vrouwen spreken we over betaald werken de vrouwen en niet-betaald wer kende vrouwen." De FNV-vrouwenbond vierde gis teren in Utrecht zijn 65-jarig be staan. „Zeker geen tijd om met pensioen te gaan", zegt de 91-jari ge mevrouw Isarin-Roggeveen. Ze krijgt bijval van de 93-jarige Wijke Tichelaar-Haagsma, ook lid van het eerste uur van de bond. „Ik zie het bij mezelf. Twee keer per dag worden mijn ogen gedrup peld door een verpleegkundige. Die meiden, het zijn steeds ande ren, hebben totaal geen tijd meer. Ze komen binnen, doen hun werk en hup, dan zijn ze weer ver trokken. Er is geen tijd om een band met ze op te bouwen. Ik hoor ze vaak klagen over hun werkomstandigheden." Toen de twee lid werden van 'de Vrouwenbond', was het nog de ge woonte om, zodra je trouwde, je baantje op te geven en het eigen huishouden te doen. Wilde je een bankrekening, dan moest je echt genoot toestemming geven. „Het was net na de oorlog. Ik heb alleen maar de lagere school ge daan. Door de bond heb ik veel dingen geleerd en ben ik echt ie mand geworden", zegt mevrouw Tichelaar. „En daarnaast is het ook altijd gezellig, laten we dat niet vergeten. Toen ik voor het huishouden zorgde, waren de bij eenkomsten van de Vrouwen bond vaak de leukste uitjes", al dus Isarin-Roggeveen, weduwe van een metaalbewerker. Ook anno 2013 is er nog 'een we reld te winnen', zegt de 42-jarige masterstudente Anne Bontilla, een van de nieuwe bestuursleden. „Het is crisis en je ziet dat de eer ste gevolgen vaak worden afge wenteld op vrouwen. Als er wordt bezuinigd op de kinderop vang, dan moet in een gezin vaak de vrouw maar als eerste korter gaan werken. Omdat ze toch al parttime werkt en minder inko men binnen brengt. En kijk naar de lonen. Vrouwen verdienen minder in gelijkwaardig werk dan mannen. Is dat normaal? Het is van groot belang dat vrouwen fi nancieel zelfstandig zijn." De bond kijkt ook over de lands grenzen. Want zit het met de rechten van Nederlandse vrou wen nog wel goed, in een land als Bangladesh worden ze uitgebuit in de fabrieken waar 'onze' kle ding wordt gemaakt. Voor de 28-jarige secretaresse Nance Boa kye - oorspronkelijk uit Ghana - is de internationale solidariteit een belangrijk aspect. Ze heeft ja ren vrijwilligerswerk gedaan bij de voedselbank in Amsterdam Zuidoost. „Vrouwen daar zitten vaak thuis, in een isolement. Daar moeten we ze uit zien te halen. Vrouwen moeten veel meer net werken", zegt de Hoornse. Ook voorzitter Lili Brouwer is er van overtuigd dat een vrouwen bond binnen de grootste vakbond zijn nut heeft. „Kijk maar naar de komende bezuinigingen op de thuiszorg. Die zorg moet volgens de staatssecretaris worden overge nomen door mantelzorgers. En wie zijn vaak de eerste mantelzor gers? Juist, vrouwen. We moeten echt waakzaam blijven. Anders verliezen we de verworvenheden van de afgelopen jaren. In 2000 had 40 procent van de vrouwen een betaalde baan. Dat was vorig jaar 48 procent. Het zou de ko mende jaren wel eens minder kunnen worden. Want we rollen terug in (Je recessie, de crisis slaat keihard toe, vooral bij vrouwen." Met deze superaanbieding bel, sms en internet je maandelijks voor slechts €23,50. Je krijgt elke maand 275 minuten of sms'jes, 500 MB en de iPhone 4 (t.w.v. €340,-). Je betaalt geen aansluitkosten (€10,-) en de bezorgkosten zijn eenmalig €25,-. Je totale voordeel loopt op tot €387,-. Goedkoper kan je het niet krijgen! Wil je meer bellen, sms'en of internetten? Kijk dan op onze website voor nog meer superscherpe aanbiedingen met de iPhone 4. Met hollandsnieuwe bel, sms en internet je altijd voor één vast laag tarief. Ook buiten je bundel. @sweetdealzeelnd D fb.com/sweetdeal.zeeland Verkrijgbaar in de Chocolade- en aardbeienfestijn inclusief onbeperkt thee bij Grandcafé De Fiets. Inclusief een glas Prosecco bij aankomst. Nu voor 14,95 per persoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13