'Naar Raad van State om vergroting Strandhotel' Sluis: geen info over convenant Truzement 30 ZEEUWS-VLAANDEREN Jo Ivens neemt nu echt afscheid 'Fantastische ontsluiting' L/w visie Sluis trekt zich gemopper uit bouwwereld aan l/Si geven wij Vorm al jaar- Jo Ivens foto Camile Schelstraete door Jeanette Vergouwen HENGSTDIJK - Jo Ivens werd in ok tober 85 jaar. Hij had toen al af scheid genomen als koordirigent, pianist en organist. Enkele jaren geleden begon hij toch opnieuw met een kamer koor, omdat hij graag samenwerkt met vocalisten die hun partituur thuis instuderen. „Muziek is fan tastisch en ik heb de laatste jaren gewerkt met zangers die alle stij len aan kunnen. Maar nu stop ik toch écht definitief." Het slotconcert is zondag in de Catharinakerk in Hengstdijk. Het wordt volgens Ivens een concert met een compilatie van werken die de afgelopen jaren zijn inge studeerd. Ivens blijft nog wel diri gent van het Gregoriaans koor in de basiliek van Hulst. „Ik zal het missen, maar het is goed geweest. De energievreten- de organisatie van concerten en al le rompslomp eromheen wordt te veel en ik rijd niet graag meer 's avonds auto. Ik ga nu mijn da gen vullen met pianospelen, orgel spelen, partituren bestuderen en verder lezen. De periode van mu ziek maken zonder stress of onge zonde spanning is dan aangebro ken." Zondag, Catharinakerk Hengstdijk, aanvang 15.00 uur. Toegangskaarten acht euro (inclusief koffie). door Martijn de Koning CADZAND-BAD - Eigenaren van ap partementengebouw Deurloo in Cadzand-Bad stappen naar de Raad van State als de Sluise gemeente raad de komst van nieuwe hoge ge bouwen naast Deurloo toestaat. Dat zegt Joost Luykx, voorzitter van de Vereniging van Eigenaren (WE) van Deurloo. Compagnie Het Zoute en het Strandhotel hebben samen een plan ingediend voor de bouw van 116 appartementen en uitbreiding van het Strandhotel aan de noord zijde van het Duinplein. Daarbij wordt onder meer het pand van het voormalig restaurant De Bran ding vervangen door een gebouw met 54 appartementen. Dat komt op 15 meter van het naastgelegen Deurloo te staan. Bewoners zijn boos, onder meer vanwege aantasting van hun pri vacy. Maar hun zienswijzen wer den door B en W van Sluis weer legd. De gemeenteraad neemt 20 juni een besluit over het plan. De WE had woensdag, toen de raads commissie ruimte het plan be sprak, graag ingesproken, maar had van de gemeente een verkeer de datum doorgekregen. De eige naren krijgen nu op 20 juni de kans alsnog hun zegje te doen. Of dat veel nut heeft, valt te be twijfelen: een groot deel van de gemeenteraad is bijzonder posi tief over de plannen rond het Strandhotel. Raadslid Sjaak Quaak (CDA) vond zelfs dat de be woners van Deurloo weinig recht van spreken hebben. „Die komen hier maar eens in de zoveel tijd kijken. Ik vind niet dat die men sen dit plan mogen tegenhou den." Het CDA, en ook Nieuw Ge meentebelang, gaven al omon- wonden aan het plan te steunen. „Als de raad dit aanneemt, gaan wij naar de Raad van State", rea geert Deurloo-bewoner Luykx. „We voelen ons gepiepeld en niet serieus genomen en we denken erg sterk te staan." Door een gang naar de Raad van State zou het plan maanden ver traging kunnen oplopen. HULST - Even ontstonden er gistermiddag toch weer een paar opstoppingen bij de nieuwe turborotondes op de N290 bij Hulst. Maar nadat wethouder Clen de Kra ker (groen) en gedeputeerde Kees van Beveren met een kart een paar rondjes hadden gescheurd was de weg weer vrij en waren de rotondes officieel geopend. „We hebben nu, in combinatie met de weg naar het Back terrein, een fantastische nieuwe verkeersontsluiting voor de bezoekers aan Hulst", zei De Kraker voordat hij zich in een race-overall hees. foto Mark Neelemans een vertrouwd adres door Martijn de Koning RETRANCHEMENT - Het dorpsraad- bestuur van Retranchement weet nog niet of het een convenant over uitvoering van de dorpsvisie onder tekent. De dorpsraad wil eerst, met de gemeente Sluis, de dorpsbewo ners raadplegen. B en W van Sluis zien daar het nut niet van in. Het convenant geeft weer hoe punten uit een eerder gemaakte dorpsvisie uitgevoerd moet wor den. Aan die visie werkten de ge meente, de provincie en de dorps raad mee. De gemeente wil die vi sie niet officieel vaststellen, maar de hoofdpunten wel in een conve nant vastleggen. „In onze statuten staat dat we een convenant pas kunnen onderteke nen na raadpleging van onze le den", verklaart dorpsraadvoorzit ter Bram Basting. „Het lijkt me lo gisch dat de gemeente tijdens zo'n bijeenkomst ook uitleg komt geven. Hun afwezigheid zou toch een raar signaal zijn. Het college heeft eerder trouwens ook be loofd mee te werken aan zo'n in formatieavond. Daar zat het hele dorpsraadbestuur bij." B en W zijn dat echter niet van plan. „We zijn verbaasd over de houding van de dorpsraad", rea geert wethouder Peter Ploegaert, die van geen afspraak zegt te we ten. Raadslid Joyce Kramer (PvdA) vindt de gang van zaken maar vreemd. „Het is toch niet zo'n pro bleem wat extra uitleg te gaan ge ven", gaf ze deze week in een com missievergadering het college mee. Ploegaert beloofde wel con tact op te nemen met het dorps raadbestuur. OOSTBURG - Bouwbedrijven die voor de gemeente Sluis grote pro jecten uitvoeren, worden in de toekomst mogelijk beter gecontro leerd op hun 'kredietwaardig heid'. De gemeente Sluis gaat be kijken of dat voortaan in het be leid kan worden ingepast. Dat ant woordt het Sluise college op vra gen van raadslid Francois Babijn (Lijst Babijn). In de bouwwereld klinkt steeds vaker gemopper over bedrijven die projecten on der de kostprijs uitvoeren en dan failliet gaan. Daarmee nemen ze werk uit handen van bedrijven die wél 'gezond' willen werken. Vooraf een 'kredietwaardigheids controle' door specialisten laten uitvoeren kan in zo'n geval soe laas bieden, meent Babijn. B en W, die erop wijzen dat wel vaak een bankgarantie wordt gevraagd, gaan die suggestie bekijken. ook voor vervang/ngsapparafuur.' Mr. P.J. Haarmanweg 26 Tel.: (0115)-620881 4538 AR Terneuzen www.keukenvisie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62