Room broodje 0.99 DE NOBELAER BEVELANDEN en THOLEN 29 AAA Menu 34,50 Bergse Open dag bij zorgboerderij Cocktails en spareribs voor Tjernobyl Reis eindigt op Vliedberg Pleidooi voor fietsvrije Korte Delft tot 50% vanaf vrijdag 7 juni Eind juni gaan de eerste palen en lijnen de Jacobahaven in voor de commerciële teelt van zeesla. mmmmmmiS. informatie van het waterschap Asperges Ansjovis Aardbeien mmvmm mmvrnm it's spring sale bij VRIJDAG 7 JUNI 2013 |de Jacobahaven door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Half juli willen Rebecca Wiering uit Amsterdam en Jennifer Breaton uit New York de eerste oogst zeewier voor hun bedrijf Zee Waar BV uit de Jacoba haven halen. Die wordt gedroogd bij Seafarm en verwerkt in nieu we producten voor de consumen tenmarkt. „We willen nieuwe producten ontwikkelen voor de gourmand", vertelt Breaton. Met Wiering, mar- ketingspecialiste, ontwikkelde ze vorig jaar het idee om bedrijfsma tig zeewier te telen. „Het idee van de Zeeboerderij van stichting Zee schelp, die een proefteelt heeft met zeewier bij De Schelphoek, intrigeerde ons. Daar is geen ruim te om commercieel te telen. Die heeft de Jacobahaven wel." Willem Brandenburg van De Zee schelp leent hun zijn kennis over de teelt, waar Wiering en Breaton zich in hebben verdiept. Het ko mend jaar moet leren hoe de Oos- terschelde zich leent als zeewier producent. Het project wordt ge steund door de provincie Zeeland met 80.000 euro subsidie tot en met 2015. Er zijn meer initiatieven om be drijfsmatig het eiwit- en mineraal- rijke zeegewas te telen: Dutch Seaweed en North Seaweed, bei de uit Kapelle, werken aan teelt mogelijkheden in de havens op Rebecca Wiering (links) en Jenni fer Breaton, compagnons in Zee- Waren, willen met geteeld zeewier uit de Oosterschelde nieuwe pro ducten voor de culinaire wereld maken, foto Marcelle Davidse Donderdag 27 juni a.s. is om 19.30 uur een openbare algemene vergadering in het waterschaps kantoor in Middelburg. Daarvoor worden de openbare commissie vergaderingen gehouden. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 18 juni om 17.00 uur in het kantoor van het projectbureau Zwakke Schakel - West Zeeuws-Vlaanderen in Breskens, Veerhaven 5. De commissie Waterbeheer vergadert op 18 juni om 19.30 uur ook in het projectbureau. "Op 19 juni om 19.30 vergadert de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken in het waterschapskantoor in Middelburg. De beleidsnota Grondwater is op 17 april 2013 vastgesteld en ligt vanaf 10 juni t/m 2 september a.s. ter inzage op de waterschaps kantoren in Middelburg en Terneuzen elke werkdag van 8 tot 17.00 uur. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl Neeltje Jans. Dat Wiering en Breaton nu al zo ver zijn sinds het begin van hun initiatiefin okto ber 2012, verwijst Wiering naar de vaardigheid met Europese sub sidieregels die haar compagnon Breaton heeft ontwikkeld: die is bedrijfsjurist. De teelt is nu nog beperkt: een perceel van 10 bij 140 meter. Maar dat kan groeien naar twee hecta re. Wiering: „We willen de groei van de teelt afstemmen op de vraag. Onze groei hangt ook af van de kreeftenvisserij die nu plaatsvindt in de Jacobahaven. Dat gaat in overleg." In de zomer teelt ZeeWaren zee sla, dat elke twee weken geoogst kan worden. In de winter worden de lijnen in de haven bezet door twee soorten kelp, bruinwier, dat meterslang wordt en ineens geoogst wordt. De verzorging van de teelt doen Wiering en Breaton aanvankelijk eerst zelf, geholpen door studen ten van het Plant Research Insti tuut van de universiteit Wagenin- gen die aan De Zeeschelp verbon den zijn. ZeeWaren wil het zeewier zowel vers als gedroogd aanbieden aan consumenten en restaurants. Compleet met recepten en bege leid door voedingsinformatie over de zeewierkwaliteiten. Het duo zoekt nog een culinair ambassa deur die hen helpen kan de culi naire toepassingen van de wieren naar de consument te brengen. „Zeeland heeft heel veel chefkoks die die weg met ons op zouden kunnen", denkt Wiering. „We moeten eens kijken bij wie we zouden passen." 0164-233196 of Spuihuisnl Restaurant 't Spuihuis KLOETINGE - De woonzorgboerde- rij aan de Kapelseweg 67 in Kloe- tinge houdt vandaag open huis. Belangstellenden kunnen van 13.00 tot 18.00 uur de nieuwe ap partementen bekijken en algeme ne informatie krijgen. De voorzie ning is bedoeld voor mensen met psychische klachten of autisme. Ze kunnen er zelfstandig wonen. GEERSDIJK - Jongeren4jongeren houdt vandaageen cocktailparty in Het Drenthehuis in Geersdijk. Van 21.00 tot 01.00 uur draaien de dj's Patrick en Joeri. Het entree geld, vijf euro, gaat naar de zomer vakantie die de jongerengroep ver zorgt voor kinderen van een thera peutisch centrum in Korusten, na bij Tjernobyl. De kinderen zijn wees of komen uit sociaal zwakke gezinnen. Zaterdag 29 juni is er een sponsorloop voor Korusten met als afsluiting spareribs eten bij Het Drenthehuis voor tien eu ro per persoon. Aanmelden: jongeren4jongeren@gmail.com WEEKENDAANBIEDING www.densoeteninval.nl AMBACHTELIJKE KWALITEIT SINDS 1882 'S-HEER ARENDSKERKE - Een auto is donderdagmiddag volledig uitgebrand op parkeerplaats Vliedberg langs de A58 bij 's-Heer Arendskerke. Blusploegen uit Goes en 's-Heer Arendskerke moesten eraan te pas komen om het het vuur te doven. Hoe de auto in brand kon vliegen, was gisteren niet duidelijk. Er heb ben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan, foto Roland de Jong MIDDELBURG - De ondernemers in de Korte Delft en Reigerstraat in Middelburg willen dat de Korte Delft fietsvrij wordt. Ze hebben daartoe een petitie ondertekend en aangeboden aan wethouder Chris Simons. Volgens de onder nemers zorgen fietsers regelmatig voor gevaarlijke situaties in de Korte Delft, waar het vaak druk is met winkelend publiek. Ook in de Reigerstraat, waar sinds mei 20U een fïetsverbod geldt, wordt nog vaak gefietst. Volgens Simons is het fietsvrij maken van de Kor te Delft niet mogelijk omdat de straat in een belangrijke fietsrou te ligt. (tot 30% korting op Marc Cain) wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55