Kou omtrent inzetten buurtbus uit de lucht Goes ruimt verkeerd gestalde fietsen Waterschap vervangt asfaltlagen van wegen OPRUIMING Home DUURZAME TEELT 28 BEVELANDEN en THOLEN MET KORTINGEN TOT WEL OP MODELLEN DIE UIT DE COLLECTIE GAAN www.zooantwerpen.be ZOr Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhome.nu Bezoek nijlpaard en co in hun nieuwe biotoop. Zeewierteelt in Ic door Frank van Cooten openbaar vervoer uitgevoerd door vrijwilligers. heinkenszand - De kou tussen de In Zeeland zijn al ervaringen met provincie Zeeland en de gemeente de buurtbus tussen Zierikzee en Borsele over de inzet van buurtbus- Nieuwerkerk, Kruiningen-NS-Ril- sen is uit de lucht. land-Waarde en van Clinge naar Ossenisse. In Borsele was behoorlijk wat irri- De provincie zoekt momenteel tatie ontstaan over de gebrekkige vrijwilligers voor de buurtbussen, communicatie vanuit het provin- Per buurtbus zijn twintig vrijwil- ciehuis over het buurtbusproject, ligers nodig. De bedoeling is bij- „De provincie heeft sinds het eer- voorbeeld dat op de lijnen 21 (tol- ste overleg een paar bussen ge- plein-Ellewoutsdijk-Baarland) en mist", zegt de Borselse wethou- lijn 51 (Goes-Baarland) drie buurt- der Jan Zandee. „Gedane zaken bussen gaan rijden om de service nemen echter geen keer. Gedepu- te verbeteren. Dat betekent zestig teerde Van Heukelom heeft toege- vrijwilligers. Iedere lijn krijgt een geven dat het anders had gemoe- buurtbusvereniging die voorlopig ten. Uitgangspunt is het openbaar nog financieel wordt ondersteund vervoer te verbeteren." door de provincie. Door bezuiniging bij de provincie „Als er onvoldoende vrijwilligers dreigen vanaf 2015 vijftien buslij- geworven kunnen worden, blijft nen te vervallen. Het gaat om lij- de situatie zoals die nu is tot de nen waar nu achtpersoons busjes nieuwe concessie van het open- op rijden. baar vervoer in 2015. Maar dan blij- Busvervoerders Connexxion en ven huidige problemen bestaan. Veolia willen het schrappen van Zo sluiten sommige lijnen nu deze onrendabele lijnen voorko- niet goed op elkaar aan." men. In De Stenge in Heinkenszand is Het plan is op deze vijftien lijnen 24 juni een informatieavond over over te gaan naar een buurtbus, de buurtbus. goes - In het Goese stationsgebied wordt volgende week een 'Fiets fout is fiets wegf-actie gehouden. Deze week delen de toezichthou ders waarschuwingen uit, volgen de week treden zij daadwerkelijk op tegen fout gestalde fietsen. Met deze actie wil de gemeente het Stationsgebied aantrekkelijk, toegankelijk en opgeruimd hou den. In het Stationsgebied mogen fietsen alleen binnen de vakken gestald worden met een maxi mum van vier weken. Speciale borden maken de fietser attent op het gemeentelijk stallingbeleid. Ook is een strakke witte marke ring van de vakken op het weg dek aangebracht. Dit schept duide lijkheid voor zowel de fietsers als de handhavers. De fout gestalde fietsen worden verwijderd en af gevoerd naar de Algemene Fiets Afhandel Centrale (AFAC), een verzamelpunt waar alle verwijder de en gevonden fietsen naar toege bracht worden. Van alle fietsen wordt een foto gemaakt en op de website van de AFAC geplaatst. Mensen die hun fiets kwijt zijn, kunnen via de website controle ren of deze bij de AFAC staat. Bij teruggave van de fiets aan de eige naar wordt tien euro administra tiekosten in rekening gebracht. www.goes.nl/afac repareerd en vervolgens krijgt de weg een aantal nieuwe asfaltla gen. Aan beide zijden van de weg komen grasbetonstenen te liggen met een breedte van zestig centi meter en tevens wordt de weg voorzien van een nieuwe marke ring. De maximumsnelheid blijft zestig kilometer per uur. Het waterschap probeert de over last voor verkeer en aanwonen- den tot een minimum te beper ken, maar uit veiligheidsoogpunt moeten beide wegen tijdens de werkzaamheden worden afgeslo ten. Verkeer wordt omgeleid. De Zoetwaterweg is tevens onder deel van een busroute, die zal dus ook tijdelijk via een andere route rijden. Het bedrijf H4A Bouw Infra uit Sluiskil tekent voor zowel het werk aan de Platteweg als dat aan de Zoetwaterweg. DRIEWEGEN - Het Waterschap voert de komende weken groot on derhoud uit aan een tweetal we gen. Het gaat om de Platteweg tus sen Driewegen en Ovezande en de Zoetwaterweg tussen Sint-Anna- land en Stavenisse. Beide klussen beginnen maandag 10 juni en duren respectievelijk twee en drie weken, afhankelijk van de weersomstandigheden. In beide gevallen gaat het om het verwijderen en aanbrengen van nieuwe asfaltlagen. Bij de Platte weg worden de fietsstroken ver wijderd, er wordt een nieuwe as- faltlaag aangebracht en de weg krijgt een 6o-kilometermarke- ring. Bij de Zoetwaterweg is sprake van groot onderhoud. De bestaan de asfaltlaag wordt van de weg ge freesd, daarna worden schades ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54