Bezuinigingen: vliegtuigen in de lucht Tientallen militairen op trainingsmissie naar Mali' 4 BINNENLAND FRED TEEVEN Er kunnen meer gevangenissen openblijven in het aangepaste plan van Fred Teeven. Cel na verduisteren geld kinderhospice Koeien verdrinken door hoogwater 'Meisje stierf aan te sterke xtc' Onderzoek naar actie BVD tegen Van Duijn Ruim honderd dode dieren in winkel Duidelijk is in ieder geval dat een groot aantal inrichtingen nu open kan blijven Inhoudelijke kennis is bij de overheid aan het verdwijnen DEN HAAG Nederland stuurt mogelijk en kele tientallen trainers en mili tairen naar de trainingsmissie van de Europese Unie in het Afrikaanse Mali. Het kabinet overweegt zo'n bijdrage, meld den bronnen in Den Haag giste ren. Het zou gaan om minder dan vijftig man. Vorige maand meldde minister Timmermans van Buitenlandse Zaken al dat het kabinet aan de missie wil ARNHEM Een 50-jarige vrouw uit Ede is gisteren veroordeeld tot drie jaar cel voor onder meer het op lichten van donateurs van een kinderhospice in Arnhem. Do nateurs gaven stichtingen waar van zij voorzitter was 450.000 euro voor de bouw van het hos pice voor ongeneeslijk zieke kinderen. De vrouw besteedde daarvan echter 300.000 euro aan een riante woning met di to inrichting. Roel van Duijn foto ANP TIEL In Tiel zijn gisteravond enkele koeien verdronken. Dat liet de politie weten. Om hoeveel koeien het precies gaat, is onbe kend. De kudde kwam in de problemen in de ondergelopen uiterwaarden langs de Waal bij Tiel. De meeste koeien konden terug de dijk over, maar dat gold niet voor alle dieren. De geredde koeien worden later naar een andere plek gebracht. bijdragen. Het aanbod van an dere EU-landen is groot. Al meer dan twintig landen heb ben zich aangemeld voor de missie. Volgens een woordvoer der van Timmermans wordt nog onderzocht waar de missie behoefte aan heeft. De EU heeft tweehonderd trainers naar Mali gestuurd. Nog eens 250 militairen zijn mee om de trainers te beschermen. EINDHOVEN De Eindhovense (17) die afgelo pen weekeinde stierf, is waar schijnlijk overleden aan een ge vaarlijk sterke xtc-pil. Twee jongens die waren aangehou den, zijn gistermiddag vrijgela ten. De twee blijven verdach ten. De actieve stof van xtc is MDMA. Volgens verslavingsin stituut Novadic-Kentron zat en kele jaren terug 80 milligram MDMA in een gemiddelde pil, dat is opgelopen tot 120 mg. DEN HAAG Er komt een onderzoek naar de actie van de Binnenlandse Vei ligheidsdienst (BVD) in de ja ren '60, '70 en '80 tegen oud-po liticus Roel van Duijn, inder tijd vooral bekend als Provo. Het onderzoek moet uitwijzen of tegen Van Duijn ook 'bijzon dere inlichtingenmiddelen' zijn ingezet zoals tappen of volgen. Het kabinet heeft dat al tijd ontkend. Van Duijn gelooft dat niet. ROTTERDAM De politie heeft ruim honderd dode dieren gevonden in een dierenwinkel in Rotterdam. Agenten vielen de winkel, die al maanden gesloten was, bin nen nadat omwonenden had den geklaagd over stank. Er zijn onder meer schildpadden, vossen, slangen, egels, spinnen en hagedissen gevonden. De winkeleigenaar is een 30-jarige Rotterdammer. i Fred Teeven ziet toe hoe zijn gevangenisplannen worden ontmanteld. Toch hoop voor door Michel Reijns den haag - Staatssecretaris Fred Teeven (WD, Veiligheid) is terug bij af. In twee maanden tijd bouw de het maatschappelijke verzet te gen de bezuinigingen op de gevan genissen zich op tot grote hoogte, gisteren strandden de plannen in de Tweede Kamer. Teeven houdt vast aan zijn op dracht 340 miljoen euro te bezui nigen, maar onder druk van de Ka mer zal dat moeten gebeuren door minder gevangenissen te sluiten. Welke toch open kunnen blijven, is nog onduidelijk. „Maar duidelijk is dat een groot aantal in richtingen kan openblijven", zei Teeven. Ter financiële dekking wordt geld dat bedoeld was ter compensatie van inflatie niet uitgekeerd aan af delingen binnen het ministerie van Veiligheid en Justitie. Over twee weken komt de WD-staats- Fred Teeven, staatssecretaris secretaris met een aangepast plan, mede gebaseerd op bezuinigings voorstellen die onder anderen bur gemeesters en gevangenisdirec teuren de afgelopen dagen heb ben aangedragen. Zelfs regeringspartijen WD en PvdA keerden zich gisteren uitein delijk tegen cruciale onderdelen van Teevens bezuinigingen. Zij accepteren niet dat gevange nen als vervanging van een cel straf met een enkelband thuis ko men te zitten. Aan het einde van een gevangenisstraf is volgens hen, onder streng toezicht, een en kelband wel mogelijk om terug keer naar de maatschappij te ver gemakkelijken. In de oorspronkelijke plannen van Teeven werden 26 gevangenis sen, een jeugdgevangenis en drie tbs-klinieken gesloten, waardoor 3700 banen zouden verdwijnen. Na de presentatie eind maart barstte meteen groot protest los, onder gevangenisdirecteuren, per soneel, gedetineerden, rechters en door Paul Bots Maak twee geweldige stadswandelingen door Praag. Bekijk de wisseling van de wacht bij De Burcht, het astronomische uurwerk, de Karelsbrug de St. Nicolaasdom en de prachtige St. Vituskathedraal. Maak een lichttour door Praag en een rondvaart over de Moldau! Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Berlijn Londen Kopenhagen Antwerpen Boek nu: nrww.effeweg.nl A/ZauiA/v eel of bel 0529 46 96 67 ^ffGWeg I Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanef en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking. den haag - Piloten verzwijgen op grote schaal technische storingen aan vliegtuigen om vertragingen te voorkomen. Volgens secretaris Fred Brugge- man heeft de vakorganisatie van technici Aircraft Engineers Inter national (AEI) al in 2007 een vei ligheidswaarschuwing afgegeven bij alle internationale autoritei ten. Daar is, ondanks meerdere vervolgwaarschuwingen niets mee gebeurd. Volgens Brugge- man gaat het om een wereldwijd probleem. „Nederland is geen uit zondering." Uit controle van een groot aantal logboeken door de AEI blijkt vol gens Bruggeman dat piloten sto ringen pas melden tijdens de laat ste vlucht van de dag, op weg naar de thuisbasis van de eigen luchtvaartmaatschappij „Er zijn voorbeelden waarbij 92 procent van de meldingen tijdens de laatste terugvlucht naar de ba sis plaatsvindt." Bij het uitlezen van de boordcomputer blijkt dat er in veel gevallen al eerder op de dag, of soms al in voorgaande da gen, een storing is geweest die niet in het logboek staat gemeld. Piloten zijn verplicht iedere sto ring te melden. Afhankelijk van de ernst moet een toestel eerst ge repareerd worden voordat het mag vertrekken, of worden extra voorzorgsmaatregelen geëist In de strakke vluchtschema's zit ech ter geen tijd voor reparaties. Dat de zwijgzaamheid ernstige gevol gen kan hebben, is volgens Brug geman in 2008 bewezen toen een toestel van 1\irkish Airlines bij Schiphol neerstortte. De hoogte meter was stuk. Het defect was eerder ontdekt, maar werd niet steeds gemeld. De AEI-secretaris sprak gisteren tijdens een hoorzitting in de Tweede Kamer over veiligheid in de luchtvaart. Tijdens die bijeen- Benno Baksteen, Degas vei 11 en. 1 j, i.sj, o 1 jum, v, auyuoiuo Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4