16.771 SCHOUWEN-DUIVELAND 31 weekenddiensten 'Gestolen' koptelefoons komen terug €2£^4,95 Deal van de dag Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl Ouders moeten kinderopvangtoeslag terugbetalen als ze eigen bijdrage terug krijgen van oppas, vindt Raad van State. Ondernemen willen fietsvrije Korte Delft Vlissingen financieel nog verder verzwakt Optreden GoFish live op de radio 50% VRIJDAG 7 JUNI 2013 ouaers araaien op voor toeslag De Oostburgse watertoren, foto Peter Nicolai door Adri Klinkenberg MIDDELBURG - Ouders met kleine kinderen die hun eigen bijdrage voor kinderopvang terugkrijgen van hun gastouder, moeten hun volledige kinderopvangtoeslag te rugbetalen aan de Belasting dienst. Dit blijkt uit een uitspraak van de Raad van State over een jong echtpaar uit Middelburg dat in één klap 16.771 euro moet terug storten op de rekening van de Be lastingdienst. Ouders kunnen een inkomensaf hankelijke kinderopvangtoeslag krijgen van de fiscus, die het geld als voorschot uitkeert. De werke lijke kosten van kinderopvang lig gen meestal hoger dan de ontvan gen toeslag. Het verschil tussen de uitgekeerde toeslag en de wer kelijke opvangkosten moet in de vorm van een eigen bijdrage door de ouders aan de gastouders wor den betaald. Wanneer de kinde MIDDELBURG De ondernemers in de Korte Delft en Reigerstraat in Middel burg willen dat de Korte Delft fietsvrij wordt. Ze hebben een petitie aangeboden aan wet houder Chris Simons. Volgens de ondernemers zorgen fiet sers voor gevaarlijke situaties. Ook in de Reigerstraat, waar sinds mei 2011 een fietsverbod geldt, wordt nog vaak gefietst. Volgens Simons is het fietsvrij maken van de Korte Delft niet mogelijk omdat de straat in een belangrijke fietsroute ligt Zaterdag 8 en zondag 9 juni 2013 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen al leen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena ren door bijvoorbeeld opa en oma worden opgevangen, wordt de ei gen bijdrage echter vaak aan de ouders teruggeschonken. Het Middelburgse stel liet haar kinderopvangtoeslag gedurende enkele jaren overmaken naar gastouderbureau De Appelbloe sem in Beilen, dat wordt beticht van gesjoemel. De Appelbloesem hield bemiddelingskosten in en Het bedrag dat een Middelburgs echt paar moet terugstorten op de reke ning van de fiscus. Raad van State oor deelde dat de ouders geen recht op de kinderopvangtoeslag hadden. VLISSINGEN De gemeente Vlissingen staat er financieel slechter voor dan vorig jaar. Ondanks de opdracht van de gemeenteraad om de positie te verbeteren, laat de jaarrekening van 2012 zien dat de schulden weer zijn opgelopen. Ook het ver mogen om risico's te dekken - dat al ruim onvoldoende was - is ver der verzwakt Ook de totale hoe veelheid geleend geld - de schuld positie - is weer opgelopen, van 210 naar ruim 213 miljoen euro. De gemeenteraad moet zich nog buigen over de jaarcijfers. 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315, Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. betaalde de gastouder, een familie lid van het Middelburgse ouder paar, een vergoeding. Het Middel burgse echtpaar kreeg jarenlang de eigen bijdrage van circa hon derd euro per maand terug van de opvangouder. De ouders maakten dus in de praktijk geen kosten voor kinderopvang. Volgens de Be lastingdienst is er daarom sprake van misbruik van de kinderop vangregeling. Eerder vond de Raad van State nog dat het terugschenken van de eigen bijdrage door de gastouder wel is toegestaan. De Belasting dienst ging hiertegen in hoger be roep. Woensdag deed de Raad van State uitspraak in deze zaak, waaruit blijkt dat het rechtscolle ge vindt dat het terugschenken van de eigen bijdrage toch in strijd is met de Wet kinderop vang. De Raad van State is het nu eens met de Belastingdienst dat ouders alleen in aanmerking ko men voor kinderopvangtoeslag als ze ook daadwerkelijk kosten maken voor kinderopvang. Indien ze de eigen bijdrage terugkrijgen, maken ze in de praktijk geen op vangkosten en hebben ze dus ook geen recht op kinderopvangtoe slag, vindt het rechtscollege. ZIERIKZEE Het optreden van de Schouwse band GoFish op Anywave wordt vrijdagavond live uitge zonden via Radio Schou wen-Duiveland. Het optreden valt in het programma De vrij dag. Vanaf 19.00 uur wordt al regelmatig geschakeld met Brogum, waar Anywave wordt gehouden. Als om 20.00 uur GoFish start, wordt het hele optreden live doorgegeven. Radio Schou wen-Duiveland is te vinden op internet of FM 107.1 of 107.8. HULST - Tijdens Vestrock in Hulst 'gestolen' koptelefoons komen langzaamaan alweer terug. De or ganisatie miste 35 exemplaren a 65 euro per stuk. „Vorig jaar wa ren we er ook een aantal kwijt, een stuk of acht", vertelt Marcel Verhaar van Vestrock. „Toen had den we er 500 in omloop, dit jaar 850." Verhaar heeft niet het idee dat er sprake is van diefstal. „Men sen nemen ze per ongeluk mee. Je kunt er thuis niks mee. Ze wer ken alleen in de Silent Disco." Vestrock gebruikt dit systeem on der meer om ongestoord lezingen te kunnen volgen, hoe hard er ook muziek klinkt op het festival. door René Hoonhorst OOSTBURG - Een aantal betrokken inwoners van Oostburg heeft on langs de Vrienden van de Oost burgse Watertoren opgericht. Dat clubje hoopt de komende maan den breed draagvlak in de regio te vinden voor het opknappen van het beeldbepalende gebouw. De watertoren van Oostburg moet opnieuw worden geschilderd. Ook kunstwerk 'de druppels' is aan restauratie toe. Voor dat grote en secure karwei wil maker John ny Beerens uit Breskens volgend voorjaar tijd vrijmaken. Sluis heeft wel wat geld gereserveerd voor het schilderen van de toren. Maar ook de bevolking mag wel eens laten zien dat ze de toren, 'hét beeldmerk van Oostburg', een goed hart toedraagt, stelde de gemeenteraad vorig jaar. Woord voerster Miranda Dieleman van 'de Vrienden' verwacht dat heel veel mensen het beeldbepalende gebouw weer willen laten stralen. Die mensen kunnen voor vijf eu ro lid worden. Chocolade- en aardbeienfestijn inclusief onbeperkt thee bij Grandcafé De Fiets. Inclusief een glas Prosecco bij aankomst. Nu voor 14,95 per persoon. O @sweetdealzee!nd G fb.com/sweetdeal.zeeland Verkrijgbaar in de App Store

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49